Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Salatül-valideyn (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Salatül-valideyn

Bir müslüman persembe günleri aksam namazi ile yatsi arasinda iki rekat nafile namaz kilsa ve bu namazin sevabini anne ve babasinin ruhlarina hediye etse onlarin ruhlarini çok hosnut etmis olur. Onlarin haklarini ödemis sayilacak kadar sevab islemis olur.

Hz. Ebu Hureyre (a.s.) rivayetine göre Resulü Ekrem (a.s.):

"Bir kimse bu namazi kilarken her rekatinda bir Fatiha ile 5 AyetelKürsi ve 5 muavvizeteyn (Kul Euzu birarbbil-Felak ve Kul Euzu birabbin-nas) i okur. Sonra 15 defa Estagfirullahel-aziym der 15 kerede Salavat-i Serife getirir" buyurmuslardir.
Iste Resulullahin bu emrini yerine getirmelidir

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Salatül-valideyn

Bir müslüman persembe günleri aksam namazi ile yatsi arasinda iki rekat nafile namaz kilsa ve bu namazin sevabini anne ve babasinin ruhlarina hediye etse onlarin ruhlarini çok hosnut etmis olur. Onlarin haklarini ödemis sayilacak kadar sevab islemis olur.

Hz. Ebu Hureyre (a.s.) rivayetine göre Resulü Ekrem (a.s.):
"Bir kimse bu namazi kilarken her rekatinda bir Fatiha ile 5 AyetelKürsi ve 5 muavvizeteyn (Kul Euzu birarbbil-Felak ve Kul Euzu birabbin-nas) i okur. Sonra 15 defa Estagfirullahel-aziym der 15 kerede Salavat-i Serife getirir" buyurmuslardir.
Iste Resulullahin bu emrini yerine getirmelidir
SA HAFİZE ANNEM.ALLAH RAZI OLSUN.BUNUDA DEFTERİME NOT ALDIM ALMASINA AMA KAZA BORÇLARIMI ÖDEMEYE ÇALIŞIYORUM.ONLAR BİTMEDEN NAFİLE NAMAZI KILINMAZMIŞ.İNŞALLAH BİTİRİRİM.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
sELAMÜN ALeyküm..........
Allah(c.c) razı olsun inşallah bilgilendirdiğiniz için..
Hayırlı günler..

hilal-gül

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun...çok faydalı oldu...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
SA HAFİZE ANNEM.ALLAH RAZI OLSUN.BUNUDA DEFTERİME NOT ALDIM ALMASINA AMA KAZA BORÇLARIMI ÖDEMEYE ÇALIŞIYORUM.ONLAR BİTMEDEN NAFİLE NAMAZI KILINMAZMIŞ.İNŞALLAH BİTİRİRİM.

Aleykümselam Nur,u secde kusura bakma görmemişim kaza namazı olanda nafile namazları kılabiliyormuş hepsinin yeri ayrı niyet önemli sen kıl Rabbim kabul etsin inşallah kaza borcumuz hepimizin var niyetler ammellere göre değişir A.E.O İNŞALLAH GÖRÜR OKURSUN :a21:

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun abla, annemle ben haftaya kılcaz inş..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt