Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Salat-ü selam getirmenin önemi.. (1 Kullanıcı)

demir227

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm..

Üfyan-ı sevri Beytullah'da tavaf ederken, bir zatın sadece selatü selam getirdiğini ve ayağını kaldırdığında ve yere koyduğunda birer selat-ü selam söylediğini görür.
Süfyan-ı sevri sorar: '' Nedir bu halin ey insan! Başka dua bilmez misin sen? ''
Genç adam: '' Madem sen bu memlekette garipsin, sana durumu anlatayım'' der.

Ben, babamla beraber Hicaz'a gelirken yolda babam öldü; cenazesini gömmeden, akşama yakın, babam yanımda iken ağladım, sızladım, uyku galip geldi, bir ara uyudum. Babamın yüzü simsiyah oluverdi. Simsiyah olan babamın yüzünü gördükçe tüylerim diken diken oluyordu.

Bir de, baktım uzaktan gayet nurani misk-i anber gibi kokular saçan bir zat, ayağının birini kaldırırken salat-ü selam, diğerini yere koyarken de gene selat-ü selam getirerek babamın yanına yaklaştı, babamın yüzünden peçeyi kaldırdı.

Eliyle babamın yüzüne meshederek yanına yaklaştı, babamın yüzü bembeyaz oldu. Kendisi giderken ben arkasından ona yetiştim.

''Sen kimsin, bana söyleyeceksin'' dedim. Buyurdu ki:

'' Ben Abdullah oğlu Hz.Muhammed'im, baban çok günahkar idi, fakat bana çokça salat-ü selam getirmesi hesabıyle ona yetiştim. İşte bana salat-ü selam getirene böyle dar bir zamanda yardım ederim'' buyurdu.

Allah razı olsun. Dua ile...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Kuran Sahibi derken burda yanılma olsun..Kuran Yüce Rabbimizin Kelamı Sözleridir yani..

sarmasik

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun güzel sunumun için...

Selametle....

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam kardeşim
sağolasın, Allah razı olsun bu güzel kıssayı bizimle paylaştığın için
selametle... :a03:

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam kardeşim emeyine sağlık ALLAHÜME SALLİ ALA SEYİDİNA MUHAMMEDİN VE ALA ALİ SEYİDİNA MUHAMMED

mystro

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

selamün aleyküm

allah razı olsun kardeşim ne güzel yazmişşin inşallah rasulullah daim yardıcımız olur

demir227

Kayıtlı Kullanıcı
Amin

Amin

yüce rabbimiz hepimizden razı olur inşallah..

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
amin kardeşim, inşaallah
selametle..

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
inş bizlerede böyle rasullulah yetişir..inş...inş...inş..allah razı olsunn.....son nefesimizde rasullullah yanımızda olur inş.iman ile göcenlerden oluruz inş...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt