Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sakal tahlili hakkındaki hadisler bâbı (1 Kullanıcı)

Islamasigi

Yasaklı Kullanıcı
429) "... Ammâr bin Yâsİr (Radtyallâhü anhümâ)'den rivayet edildiğine göre şöyle söylemiştir :
Ben, Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'!, (abdest aldığında mübarek) sakalını tahlil ederken gördüm."
Süneni tbn-i M&ce — C.: 2-P.: 4

430) "... Osman (Radyallâhü anh)'den rivayet edildiğine göre şöyle söylemiştir:
Resûlullah (Sal lal la hu Aleyhi ve Sellem) abdest alırken, (mübarek) sakalını tahlil etti/'

431) "... Enes bin Mâlik (Radyallâhü anhyden :
Şöyle söylemiştir: Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) abdest aldığı zaman (mübarek) parmaklarım (açıp) aralıyarak (mübarek) sakalını tahlil ederdi."

432) "... (Abdullah) bin Ömer (Radyallâhü anhümâ)'den :
Şöyle söylemiştir: Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) abdest aldığı zaman (mübarek) yüzünün her İki yanını biraz ovduktan sonra parmaklarını aşağıdan yukarıya doğru sakalının araşma sokup karıştırırdı.

433) "... Ebû Eyyûb El-Ensârî (Radyallâhü anh)'den rivâyel edildiğine göre şöyle söylemiştir :
Ben, Resûlullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'! gördüm. Abdest aldı ve (abdest alırken) sakalını tahlil etti."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt