Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sahur fasli için tavsiye (1 Kullanıcı)

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Arkadaşlar bir makarnayi dahi beceremeyen ben zati muhterem kardeşinize sahurda rahatça hazirlayabileceğim doyurucu bişeyler tavsiye edermisiniz ? Iftara lokantaya gidiyorum ama sahura kapalilar malesef 2 - 3 km zaten aramizda var neyse bildiklerim

en kolayi çiğ yumurta
her sahur kapanişi 3 çiğ yumurtayla yaparim
omlet
melemen
hazir paket ürünleri isitip tüketmek
hazir çorba
çabuk çorba

benden ne köy olur, nede kasaba :(

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Patates kizartmasi,
Hazir kofte kizartmasi yapabilirsiniz. Eee tabi erkek olunca zor oluyormus degil mi? :)

Cullama yapin, cok basit :)

Cullama nasil yapilir ?

Ekmekleri ince ince dilersiniz, karistirdiginiz yumurtaya bulayip kizartirsiniz. Mmm gayet lezzetli bir sahurluk size buyrun, afiyet olsun.

Havuc salatasi :

Havuclari rendeleyin, hafif yagda kizartin. Ayri bir tabaga aldiktan sonra sarmisakli yogurtla karistirin, uzerine de pul biberi, naneyle susleyin. Cok lezzetli bir salata oluyor :)

Tavada pizza

Bu benim tarifim :) Eger omlet yapabiliyorsaniz, tavada pizzayida gayet rahat yapabilirsiniz.

Malzemeler

3-4 tane sosis
4 yumurta
2 tane tatli biber
Istediginiz miktarda kasar

Sosisleri istediginiz sekilde dograyin (julyen, kare, iri her neyse :D).
Biberleri de (tercihen julyen) sekilde dograyin.
Ikisini birden karistirip yagda kisik ateste kizartin.
Yeterince pistikten sonra, uzerlerine yumurta cakin, sarisini hafifce dagitin.
Hafifce tuzlayin (abartmayin cunku kasar zaten tuzlu)
Pisince uzerine rendelediginiz kasarli ekleyin.
Ocagin altini kapatin.
Tavanin kapagini kapatin, gidin masanizi hazirlayin, cayinizi yapin sonra tavanin kapagini kaldirin, tum sahurlarinizi bunu yemek isteyeceksiniz :)

Aklima geldikce yazacagim insaAllah, yardimci olmak cok isterim :) Allah'a emanet olun.

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Ton baligi da gayet doyurucudur, deneyin:)

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Allah razı olsun hemen uygulicam inş'Allah
hani biz deriz ya elinin hamuruyla erkek işine bulaşma diye,
bizde elimizin kazma küreğiyle mutfağa girince böyle oluyo işte...
neyseki ramazandan sonra işyerinin aşçısı geliyor :)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun hemen uygulicam inş'Allah
hani biz deriz ya elinin hamuruyla erkek işine bulaşma diye,
bizde elimizin kazma küreğiyle mutfağa girince böyle oluyo işte...
neyseki ramazandan sonra işyerinin aşçısı geliyor :)

:) Estagfirullah.
Ama boyle birkac tarif bilin ki ilerde sorun olmasin. Her halukarda bulunsun yani. Mesela benim babam cok guzel yemek yapar, ama evde annem yada ben varsam elini surmez :)

Uygulayin insaAllah. Ton balikli sandwich vs de yapabilirsiniz. Eger evinizde firin varsa firin tepsisini yaglayin. Patatesleri istediginiz sekilde soyun, tavuk butlarini da yikayip uzerine yayin. Pul biberi vs ile onceden isittiginiz firinniza 200 dereceye 30 dakika verin. Cok lezzetli bir yemek ve ayrica sahurluk olur. :)
Bu da benim cok sevdigim yemek turlerinden. Hem yagsiz, hemde kolay.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
KatrePare kardeşin ne yaptın sen ben birşey anlayamadım gerçide :D

Gerçekten durumunuz zor :) kaşarlı tost yapabilirsiniz teflonla olmadı tencereylede olabilir :)
ekmeğin arası kaşar üstü içinede biraz tereyağ :a37:

aslında en güzeli yufka ekmekle yapılan yağlı ufak :)

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
KatrePare kardeşin ne yaptın sen ben birşey anlayamadım gerçide :D

Gerçekten durumunuz zor :) kaşarlı tost yapabilirsiniz teflonla olmadı tencereylede olabilir :)
ekmeğin arası kaşar üstü içinede biraz tereyağ :a37:

aslında en güzeli yufka ekmekle yapılan yağlı ufak :)

Senin annenin halini dusnemiyorum kardesim :)
Tabi anlamazsin, ne anlarsin sen mutfaktan :)
Botanik abimin dedigi gibi elinizin kazma kuregiyle ne diyemutfaga girersiniz zaten :)

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
malzemeleri aldım fakat havuç bulamadım, en uygun alternatif olarak patlıcan buldum bakalım ne çıkçak becerebilecek miyim yada neye benzeticem :)
en azından etraf köy, orman hiç bişey ziyan olmuyo çok şükür sabah akşam inekler koyunlar okulun avlusunda cirit atıyolar :p

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
malzemeleri aldım fakat havuç bulamadım, en uygun alternatif olarak patlıcan buldum bakalım ne çıkçak becerebilecek miyim yada neye benzeticem :)
en azından etraf köy, orman hiç bişey ziyan olmuyo çok şükür sabah akşam inekler koyunlar okulun avlusunda cirit atıyolar :p

Iyi etmissiniz ama patlicanlari ufak dogramaya, duzgunce kizartmaya dikkat edin. MazaAllah bir mutfak kazasina yol acmayalim degil mi? :)
Sonuclari bekliyorum :)

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
sonuç vahşet :) ama kedi çok güzel yedi ... kaşarlı ya yumurta önce salamı yedi sonra yumurtayı hüpletti en azından ziyan olmadı çok şükür yaradana :(

_YUSUF_

Yönetici
Bir iki dilim tost biraz penir reçel bolca su yeter herhalde

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Bir iki dilim tost biraz penir reçel bolca su yeter herhalde

kardeşim sabah 4 akşam 8 orucu tostla kaç gün kaç saat tutabilirsin benim derdim ev yemeği gibi olsun yoksa bi mikrodalga alırım bide hazır tost paketi üniversitede bile nefret ederdim tosttan lokantalar sahura açık olsa zaten sıkıntı tok ama kapalı işte koy yeri niye acsın ki adam :)

KatrePare kardeşim saol en iyisi işi bilene teslim etmek bu güne kadar idare ettik hazır çorbalarla inş'Allah sonunu getirtir bir şekilde Rabb'im hayırlısıyla

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim sabah 4 akşam 8 orucu tostla kaç gün kaç saat tutabilirsin benim derdim ev yemeği gibi olsun yoksa bi mikrodalga alırım bide hazır tost paketi üniversitede bile nefret ederdim tosttan lokantalar sahura açık olsa zaten sıkıntı tok ama kapalı işte koy yeri niye acsın ki adam :)

KatrePare kardeşim saol en iyisi işi bilene teslim etmek bu güne kadar idare ettik hazır çorbalarla inş'Allah sonunu getirtir bir şekilde Rabb'im hayırlısıyla

Nasil acik olmuyor anlamiyorum, Ankara'da oturuyorum Turkiye'deyken. Ve neredeyse heryer hatta "manti & pide salonlari" bile acik oluyor. Kac kere gitmisizdir ailecek, yada siparis etmisizdir.

Ama yarin obur gun tekrar lazim olursa isiniz zor :)

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
sayfaya bakınca erkek olmak zormuş dedim:)
en kolay şeyleri bulmak lazım size.:)
çok basit tarifler olacak ama size uygun diye düşündüm:)

...haşlanmış patatesi soyup küçük küpler şeklinde doğrayın.sonra tavaya yağı döküp üzerine doğramış olduğunuz bir soğanı ilave edin.
bi dakika pişsin.sonra üzerine bir iki kaşık(çok olmamalı) salça ilave edin ve onu bi kaç dakika pişirin.
en sonunda da üstüne doğradığınız patatesleri ilave edin.bir kaç dakika da böyle pişsin ve bitti..üzerine de nane kırmızı biber vs. güzel oluyor isterseniz tabi.
...haşlanmış patatesin ya da haşlanmış yumurtanın üzerine sıvı yağ nane kırmızı biber döküp yemek de güzel oluyor:)
...küçük küçük dilimlediğiniz biber ve patlıcanları kızartın.(kızartma yağı fazla olmayacak).onlar kızarınca üzerine de küçük küçük doğradığınız domatesleri ekleyin.üzerine tencerenin kapağını kapatın.yedi ila on dakika kadar pişsin.ocağı kapatmadan üzerine yumurta kırın ve karıştırıp bi kaç dk sonra kapatın..
...ya
yemekte ne seviyedesiniz bilmediğimiz için anlatmak zor oluyor.yani çok basit tarifler gibi geliyo bize ama size de öyle geliyorsa zorlaştıralım biraz:)

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
teşekkürler anneme söyleyeyim de yapsın :)

_YUSUF_

Yönetici

Rahat hazırlayabileceğim şeyler dediniz bende bunu tavsiye ettim.
Hoşlanmadıysanız imam bayıldı yapın.Tarifi bende bilmiyorum googleden sorarsınız

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
ANKARA KALECİK DUYDUN MU HİÇ DAĞBAŞINI DUMAN ALMIŞ BURALAR, GÜMÜŞDERE DURMAZ AKAR :) BURASI KÖY YERİ ONDAN :p ÇOK ŞÜKÜR BU KADAR GÜN ATLATTIK, AZ KALDI HA GAYRET NEFSİM ...

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
Rahat hazırlayabileceğim şeyler dediniz bende bunu tavsiye ettim.
Hoşlanmadıysanız imam bayıldı yapın.Tarifi bende bilmiyorum googleden sorarsınız

kardeşim kalbini kırdıysam istemeden özür dilerim, tavsiyen benim düşünceme çok uzak kaldığı için fazla tepki verdim galiba kusra bakma sadece tostla orucu geçirmenin zor olacağı için dedim yani tavsiye ve düşüncene tesekkür ederim yani illaki onlarda yadırganmaz ama zaten cürmüm olarak zayıf bir yapım var, aç halim ( askeriyede tartılırken muayenede 43 geliyordu :) ) bilmem durumu aktarabildim mi ondan durum vahim yani :p

Hazır garnitür aldım, dondurulmuş köfte patates mısır bilmem ne cok aldım ama beceriksizliğin bu kadarı hazır çorbayı yakan nadide tür hatta neredeyse türünün son örneği :) tarif için tesekkürler bakalım becerebilecem mi ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt