Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sadece Ağlamak İçin... (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ağlamayı düşünüyorum; kimi zaman zor geliyor dalıp gidiyorum düşüncelerin dipsiz kuyusuna...

İnsanlara soruyorum''ağlamak''diyorum nasıl bir duygu anlatırmısınız bana... Kiminin yüzünü acı bir tebessüm kaplıyor, sanki ağlamak onun için bir ızdırapmışçasına.... Kimi ise; sahte bir gülümsemeyle,ağlamak acizlik dermişcesine yüzüme bakıyor.

Benim için ise apayrı bir duygu ağlamak... İstemeyerek girdiğim, dertlerle, sıkıntılarla dolu siyah denizin limanından ayrılmak, her türlü kederin odama getirdiği karanlıktan sıyrılmak, aydınlanmak, huzur duymak...

Yağmurdan sonra temizlenen yollar, mis gibi toprak kokan doğa gibi ferahlamak, ruhunu tüm kötülüklerden arındırmak ağlamak....

Ağlamak; bir yol ucsuz, bucaksız ağlamak; bir nehir ki, ne kadar coşkulu ise, o kadar derin ve güzel...

Ağlamak;hissettiğine, sevdiğine işaret, umuda yolculuk,hayal dünyasından ayrılmanın verdiği kederden bir parça... Belki anlatmak isteyipte anlatamadığın, en kuytularda sakladığın düşlerin... Belki de içini dökmek istediğinde boğazına takılan sözcüklerin... Seni hiç bir anında yalnız bırakmayan, seni teselli eden yegane dostundur ağlamak...

Sadece üzüntünün dışa vurumu değildir ağlamak, her düşünceni yansıtan tüm varlığındır. Sevdiğinde, nefret ettiğinde; heyecanlandığında, özlediğinde hep seninledir. Seni en güzel anlatan sözcük,tavırdır insanlara...

Ağlamak hayata karşı samimiyetindir.

Yanağına düşen her bir damla, bir zümrüt kadar değerli, manalı bir söz kadar önemlidir ağlamak...

Hayatın sana sunduğu tek hediyendir...
:A

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim Kimseyi Acidan Kederden Ağlatmasin Inşallah Ağlatacaksa Sevinçten Ağlatsin Ağlayacaksan Rabbim Için Ağlayalim Selametle

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum Kardeşim
Ağlamak Sadece üzüntü Için Değildir Ki Dediğin Gibi
Sevinçtemde Ağlar Insan
Bazende Tikanir Kaliriz Ağlanacak Yerde Ağlayamayiz
Ağlamak Rahatlatir Bence
Her Ne Kadar Gozlerimiz Sonra Acisa Bile
Ben Sulugozum Mesela
Allah Razi Olsun
Allaha Emanet Olun

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
On çeşit ağlama vardır. bunun dokuzunda riya vardır." Riyasız ağlamayı ve sırf Allah celle celalühu nun korkusu (sevgisi) için ağlamayı nasip etsin rabbimiz.Ama şunuda unutmayalım her şey taklitle başlar ve sonra tahkike geçermiş. " kuran okunurken ağlayınız,ağlayamıyorsanız ağlar gibi yapınız" hadisi şerifi buna en güzel örnek.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt