Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sadece 40 Gün Allah De (1 Kullanıcı)

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Zamanın birinde bir çoban varmış. Çoban kralın kızına aşık olmuş. Aşkı her tarafta yayılmış. Ahali çobana:
-Kendini neden bu kadar üzüyosun kral sana kızını vermez. Sen kiiiim kralın kızı kiiiim, kral sana kızını hiç verirmi?
Günün birinde çobanın haline acıyan birisi:
-40 gün boyunca sadece Allah diyeceksin başka hiçbirşey demeyeceksin.
Çoban çaresiz adamın dediğini kabul etmiş.40 gin boyunca sadec Allah demiş başka hiç bişey dememiş.Bu arada çobanı konuşturmak için halk neler neler teklif etmiş. Bu çobanın ünü saraya kadar gelmiş. Bu kişinin nasıl biri olduğunu merak eden karal, adamlarını çobanın yanına göndermiş altınlarla. Gerçektende çoban Allah diyor başka hiçbir şey demiyor. Kral böyle ermiş birinin sarayda olmasının iyi olacağını düşünerek,adamlarını göndermiş. Ama çoban kesinlikle kabul etmiyor ve yine Allah diyor başka birşey demiyor. Kral bu çobanı nasıl saraya getirebilirim diye düşünürken krala demişlerki:
-Kızımı sana veririm dersen belki gelir. Demişler.
Kral hemen çobana haber öndermiş:
-Sarayıma gelsin, isterse ona kızımıda veririm demiş.
Çoban şöyle bir düşünmüş ve demişki:
-Allah'ım sadece 40 gün Allah dedim diye,bana altınlarıda sarayıda hatta kralın kızınıda verdin demiş. Sen ne adar büyüksün Rabb'im, sarayıda, altınlarıda, kızıda istemiyorum. Ben sevgilimi buldum bana Allah yeter, deyip geri çevirmiş.

AY-YA

Kayıtlı Kullanıcı
alah aşkına tutulmuş ne güsel allah cc razı olsun..

Karaman'lı

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülillah.. Allah'ım aşkımız ol ya Râb..

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM seninle olsun duanı esirgeme benden selametle

gurakarcem

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepinizden razı olsun paylaşımlarınız için teşekkürler

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine sağğlık "nurşığı" bildiğim bir hikayeydi.çoban iyi etmiş etmesinede aşkına sahip çıksaymış.yanlış olursa düzeltin lütfen. hatırladığım kadarıyla Hz. Ali savaşta yaralandığında Peygmber efendimiz ya Ali istersen sabret ahirette sevabını al, istersen dua edeyim yaran iyileşsin dediğinde, hz Ali ya Rasülüm ben ikisinide istiyorum, Rabbimin ikisini birden vermeye gücü yeter diyor.ve hem sevabı hemde şifayı alıyor.

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim gerçekten hoş bir paylaşım olmuş,emeğine sağlık.
Mevlam bizleride sıdk ile ALLAH demeyi ve O Rabbe aşık olabilmeyi nasip eylesin.

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdülillah.. Allah'ım aşkımız ol ya Râb..

Gözlerinize sağlık kardeşim, şükrünüz daim olsun, duanıza yürekten amin diyorum. İnşAllah hakikat aşkına tutuluruz şu zamanda aşk aşk diyerek ete kemiğe bağlananlardan olmayız.
Selametle kardeşim Allah Azze ve Celle'ye emanet olun.

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine sağğlık "nurşığı" bildiğim bir hikayeydi.çoban iyi etmiş etmesinede aşkına sahip çıksaymış.yanlış olursa düzeltin lütfen. hatırladığım kadarıyla Hz. Ali savaşta yaralandığında Peygmber efendimiz ya Ali istersen sabret ahirette sevabını al, istersen dua edeyim yaran iyileşsin dediğinde, hz Ali ya Rasülüm ben ikisinide istiyorum, Rabbimin ikisini birden vermeye gücü yeter diyor.ve hem sevabı hemde şifayı alıyor.

Allah razı olsun kardeşim Hak aşkı kalbe girince göz tüm güzellikleri O'dan Hz. Mevla'dan bilir bu yüzdende görünen kısma değil asla öze iner insan. Bir Alimimiz ne demiş O'nu bulan neyi kaybetmiş, O'nu kaybeden neyi kazanmış.
Gözlerine sağlık kardeşim Allah Azze ve Celle'ye emanet olun

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim çok güzel bi paylaşımdı rabbim gönlümüze kendi sevgisii versin o bize yeter.çoban rabbimin sevgisini bulunca sevdiği kızdan bile vazgeçmiş ne güzel allah razı olsun kardeşim selam ve dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt