Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sade beze yapıyoruz afiyet olsun (1 Kullanıcı)

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
selamun aleyküm
bugün resim eklemiyorum çünkü yaptığım bezelerin resmini henüz çekmedim onlar kardeşlerim tarafından yenmeyi bekliyolar
ben size tarifini vereyimde o pastanelerde gördüğünüz karbeyazı tombik bezelerden kendi ellerinizle yapın
malzemeler çok basit ama yapması biraz zahmetli buyrun malzemeler
2 yumurta akı
2 çay bardağı toz şeker

önce çırptığımız kap mutlaka kuru olucak mikser uçları da aynı şekilde kuru olucak
yumurta aklarına kesinlikle sarısı karışmıycak bi damla bi karışsa bezemiz kabarmaz

yumurta aklarını kabımıza alıp şekeri azar azar ilave ederek mikserle çırpmaya başlıyoruz
yaklaşık 1o dakika çırpıyoruz,mikseri biraz dinlendirip 5 dakika daha çırpıyoruz
iyce katılaşıp sertleşince çırpmayı bırakıyoruz
tatlı kaşığı ile yağlı kağıt serilmiş tepsiye diziyoruz
fırında 150 derecede kapağı açmadan 20 dakika pişirip fırında 3 saat bekletiyoruz
sonrada afiyetle yiyoruz
ben içinde birz yumuşaklık kalsın diye daha az pişiriyorum
hani marşmelowlu şeyler varya onun gibi oluyo içi ,sizde öyle isterseniz daha az pişirin

ALLAH a emanet olun
selam ve dua ile
:H

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm güzel ablacım..
Emeğinize ve ellerinize sağlık olsun inşallah..Hiç yapmadım, genelde hep hazır aldım..Ama çok güzel oluyor gerçekten..İnşallah bu tarifinizle birlikte denerim ablacım.. Güzel ve lezzetli çünkü..Allah c.c razı olsun ablacım paylaştığınız için..B) Rabbimize emanetimsiniz..Gününüz hayırlı ve bereketli olsun inşallah..Selam ve baki Dua ile..

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
aleyküm selam ablacım nasılsın canım
dene bence çok güzel oluyo biraz yorucu ama pişince zahmete değdiğini anlıyorsun
istersen içine h.cevizi antep fıstığı da koayablirsin hatta damla çikolata bile çok güzel olur
sende allaha emanet ol canım
selametle.......

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
aleyküm selam ablacım nasılsın canım
dene bence çok güzel oluyo biraz yorucu ama pişince zahmete değdiğini anlıyorsun
istersen içine h.cevizi antep fıstığı da koayablirsin hatta damla çikolata bile çok güzel olur
sende allaha emanet ol canım
selametle.......

Selamün Aleyküm Güzel ablacım..Mesajınızı şimdi gördüm..Hamd olsun iyiyim ablacım..Siz nasılsınız? İnşallah iyisinizdir ablacım..Bugün tatildeyim:) dinleniyorum.Bu güzel tavsiyelerinizi ilk deneyişimde uygulayacağım inşallah güzel ablam..Teşekkür ederim bu püf noktalarınız için..B) Bu ''tatlı'' tarifleriniz daim olsun inşallah..En Emin'e emanetimsiniz.Selam ve Dua ile inşallah..B)

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
Selamün Aleyküm Güzel ablacım..Mesajınızı şimdi gördüm..Hamd olsun iyiyim ablacım..Siz nasılsınız? İnşallah iyisinizdir ablacım..Bugün tatildeyim:) dinleniyorum.Bu güzel tavsiyelerinizi ilk deneyişimde uygulayacağım inşallah güzel ablam..Teşekkür ederim bu püf noktalarınız için..B) Bu ''tatlı'' tarifleriniz daim olsun inşallah..En Emin'e emanetimsiniz.Selam ve Dua ile inşallah..B)

aleyküm selam ablacım
bende iyiyim şükür
3 ayların güzelliğini yaşamaya çalışıyorum
sende allaha emanet ol canım kardeşim
selametle........:H

tufan_78

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar efendim..yine döktürmüşsünüz ellerinize sağlık

Allah o ellere dert vermesin :)

Âmâk-ı Hayal

Kayıtlı Kullanıcı
Neslihan Abla Rabbim yani yaşını hayırlı kılsın inşallah... Uzun uzun sağlıklı, mutlu, imanlı yıllar dilerim.. Doğum günün kutlu olsun..

:a07::a14::a15:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt