Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SABIR (1 Kullanıcı)

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı
Bedende baş ne ise, imanda da sabır aynıdır. Başsız beden olmayacağı gibi, sabırsız da iman olamaz. (Hz. Ali r.a.)

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SABIR

Ey iman edenler! Sabır ve namaz ile yardım isteyin. Hiç şüphesiz ki, Allah sabredenlerle beraberdir.

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

Ey Resulüm! Senden önce birçok Peygamberler de yalanlanmış ve eziyet görmüştü. Ancak onlar hep sabretmişlerdi. Nihayet yardımımız da kendilerine yetişmişti. İşte sen de onlar gibi sabret. Yardımımız mutlaka gelecektir. O zamana kadar çekeceğin sıkıntılara katlan. Zaten senin sabrın da ancak Allah'ın yardımıyladır. Allah'tan sabır ve namaz ile yardım isteyin, sabrının sonu mutlaka zafer ve mutluluk ile bitecektir.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim.Allah (CC) razı olsun.. o kadar güzel şeylere vesile oluyorsun ki kardeşim.şahsımca bu tarz konuları okuduğumda gerçek anlamda bende çok şükür çok etkisi oluyor..bunları okudukça dada da çok sabretmeyi öğreniyorum,bunları düşündükçe sabrımın şükrünü çok daha iyi bilebiliyorum.rabbim buna vesile olduğun için senden razı olsun kardeşim.sağolasın..selam ve dua ile..

(Ey Muhammed! Bizim adımıza de ki, "Ey iman eden kullarım! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Bu dünyada iyilik yapanlar için (ahirette) bir iyilik vardır. Allah'ın yeryüzü geniştir. Sabredenlere mükafatları elbette hesapsız olarak verilir." (zümer süresi/10)

sabır kurtuluşun anahtarıdır(Hz. Mevlana)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

rabbim razı olsun değerli kardeşim hayatımızda sabrın önemi çok büyük günümüzde çıkan tartışmalara kavgalara hatta ölümlere baktığımız zaman çoğunun altında sabırsızlık vardır biraz sabırla bekleyip sonucu görselerdi sonuç olumsuz noktaya gelmeyecekti.men sabera zafera sabır eden zafere erer

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

3207 - Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm), (ölen) çocuğu için ağlamakta olan bir kadına rastlamıştı:

"Allah'tan kork ve sabret!" buyurdu: Kadın (ızdırabından kendisine hitab edenin kim olduğuna bile bakmadan):

"Benim başıma gelenden sana ne?'' dedi. Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) uzaklaşınca, kadına:

"Bu Resulullah idi!'' dendi. Bunun üzerine, kadın çocuğun ölümü kadar da söylediği sözden dolayı (utanıp) üzüldü. (Özür dilemek için) doğru aleyhissalâtu vesselâmın kapısına koştu: Ama kapıda bekleyen kapıcılar görmedi, doğrudan huzuruna çıktı ve:

"Ey Allah'ın Resulü, (o yakışıksız sözü) sizi tanımadan sarfettim (bağışlayın!)" dedi. Aleyhissalâtu vesselam:

"Makbul sabır, musibetle karşılaştığın ilk andakidir" buyurdu."

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

"Makbul sabır, musibetle karşılaştığın ilk andakidir" buyurdu."

Selamun Aleyküm kardeşim;Allah(CC) Razı olsun..sağolasın kardeşim.

Rabbim sabırdan ayırmasın bizleri inşAllah..ne mutlu o sabredip,mükafatlarını en güzeli ile alana..İnşAllah bizleride Cenab-ı Hak o sabredenlerden eyler..selam ve dua ile

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM İNŞALLAH SABR EDENLERDEN OLURUZ

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM HEPİMİZİN SABRINI, ZORLUKLAR KARŞISINDA DAYANMA GÜCÜMÜZÜ ARTIRSIN İNŞAALLAH. SABRIN SONU SELAMETTİR, ELBET Bİ MÜKAFATI OLUR.. SABREDEN HİÇ BİR ŞEKİLDE ZARAR GÖRMEZ... PAYLAŞIMINIZ İÇİN SAĞOLUN... ALLAH RAZI OLSUN..

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH çümlemizden razı olsun kardeşlerim.İnanın ben internete sadece bu güzel duygu ve düşüncelere ortak olmak için giriyorum.Girdiğim zaman burdaki güzelliklere doyamıyorum.Herdaim dostca kalın

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim sabredip kurtuluşa ereriz inşallah.

hazan_gulu

Kayıtlı Kullanıcı

[quot
RABBİM HEPİMİZİN SABRINI, ZORLUKLAR KARŞISINDA DAYANMA GÜCÜMÜZÜ ARTIRSIN İNŞAALLAH. SABRIN SONU SELAMETTİR, ELBET Bİ MÜKAFATI OLUR.. SABREDEN HİÇ BİR ŞEKİLDE ZARAR GÖRMEZ... PAYLAŞIMINIZ İÇİN SAĞOLUN... ALLAH RAZI OLSUN..[/quote]

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

Ebu Sinân anlatıyor: "Oğlum Sinan'ı defnettiğimde kabrin kenarında Ebu Talha el-Havlani oturuyordu. Defin işinden çıkınca bana:

"Sana müjde vermeyeyim mi?'' dedi. Ben:

"Tabii, söyle!'' dedim.

"Ebu Musa el-Eş'ari (radıyallahu anh) bana anlattı'' diye söze başlayıp Resulullah'ın şu sözlerini nakletti:

"Bir kulun çocuğu ölürse, Allah meleklere şöyle söyler:

"Kulumun çocuğunu kabzettiniz mi?"

"Evet" derler.

"Yani kalbinin meyvesini elinden mi aldınız?'' Melekler yine:

"Evet" derler. Allah tekrar sorar:

"Kulum (bu esnâda) ne dedi?''

"Sana hamdetti ve istircâda bulundu'' derler. Bunun üzerine Allah Teâla hazretleri şöyle emreder:

"Öyleyse, kulum için cennette bir köşk inşa edin ve bunu Beytu'l-hamd (hamd evi) diye isimlendirin.''

Tirmizi; Cenâiz, 36; (1021).

marziye

Kayıtlı Kullanıcı

UNUTMAMALI Kİ SABRIN SONU SELAMETTİR.ELBET SABREDİP ALLAHA HAMDA DEVAM EDERSEK SELAMETE ERERİZ

mavi72

Kayıtlı Kullanıcı

SEVGİLİ KARDEŞLERİM
ŞU ANDAKİ BULUNDUĞUM DURUM İÇİNDE ALLAHA KARŞI TAMAMEN BİR SABIR DÖNEMİNDEN GEÇİYORUM...CANIMI HİÇ GÖZÜMÜ KIRPMADAN VEREBİLECEĞİM KADAR ÇOK SEVDİĞİM ANNEM HASTA...HASTALIĞI İLERLEMEKTE.HERGÜN YENİ BİR OLAYLA KARŞILAŞIYORUM ..TAMAM BİRAZ RAHATLADI DEDİĞİM ANDA YENİSİ ÇIKIYOR...ANNEMİN TEK MORAL KAYNAĞIDA BENİM....DEVAMLI ALLAHIMA SABIR DİYE DUA EDİYORUM...İNANIN ARKADAŞLAR SABRETMEK DEMEK KADAR KOLAY DEĞİL...
ALLAHIM HEPİMİZİ BAŞIMIZA BİR KÖTÜLÜK GELMEDEN SABRETMENİN ÖNEMİNİ ANLAMAMIZI SAĞLASIN...
BANA DUALARINIZLA YARDIM EDİN ARKADAŞLARIM MELEK ANNEME ALLAHIM MUCİZESİNİ GÖSTERSİN AYAĞA KALKMASINI NASIP ETSİN SİZDE DU EDİN...

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

mavi72 yazdı:
SEVGİLİ KARDEŞLERİM
ŞU ANDAKİ BULUNDUĞUM DURUM İÇİNDE ALLAHA KARŞI TAMAMEN BİR SABIR DÖNEMİNDEN GEÇİYORUM...CANIMI HİÇ GÖZÜMÜ KIRPMADAN VEREBİLECEĞİM KADAR ÇOK SEVDİĞİM ANNEM HASTA...HASTALIĞI İLERLEMEKTE.HERGÜN YENİ BİR OLAYLA KARŞILAŞIYORUM ..TAMAM BİRAZ RAHATLADI DEDİĞİM ANDA YENİSİ ÇIKIYOR...ANNEMİN TEK MORAL KAYNAĞIDA BENİM....DEVAMLI ALLAHIMA SABIR DİYE DUA EDİYORUM...İNANIN ARKADAŞLAR SABRETMEK DEMEK KADAR KOLAY DEĞİL...
ALLAHIM HEPİMİZİ BAŞIMIZA BİR KÖTÜLÜK GELMEDEN SABRETMENİN ÖNEMİNİ ANLAMAMIZI SAĞLASIN...
BANA DUALARINIZLA YARDIM EDİN ARKADAŞLARIM MELEK ANNEME ALLAHIM MUCİZESİNİ GÖSTERSİN AYAĞA KALKMASINI NASIP ETSİN SİZDE DU EDİN...

ALLAHIM acil şifalar versin kardeşim seni anlıyabiliyorum bende yaşadım anlattıklarına benzer olaylar ama sabret ALLAH yardımcı oluyo dua et .

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

sabır, acı bir ilaç gibidir. katlanılması, kabul edilmesi kolay olmayan, kolay sindirilemeyen bir ilaç...ama insanı mükafata ****üren, zafere ulaştıran, imanını sağlamlaştıran yegane yol ve biricik tavsiyedir.Allah sabredenlerle beraberdir.Allah tüm müslümanların sabrını arttırsın. (A:)min)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

yusufk yazdı:
Ebu Sinân anlatıyor: "Oğlum Sinan'ı defnettiğimde kabrin kenarında Ebu Talha el-Havlani oturuyordu. Defin işinden çıkınca bana:

"Sana müjde vermeyeyim mi?'' dedi. Ben:

"Tabii, söyle!'' dedim.

"Ebu Musa el-Eş'ari (radıyallahu anh) bana anlattı'' diye söze başlayıp Resulullah'ın şu sözlerini nakletti:

"Bir kulun çocuğu ölürse, Allah meleklere şöyle söyler:

"Kulumun çocuğunu kabzettiniz mi?"

"Evet" derler.

"Yani kalbinin meyvesini elinden mi aldınız?'' Melekler yine:

"Evet" derler. Allah tekrar sorar:

"Kulum (bu esnâda) ne dedi?''

"Sana hamdetti ve istircâda bulundu'' derler. Bunun üzerine Allah Teâla hazretleri şöyle emreder:

"Öyleyse, kulum için cennette bir köşk inşa edin ve bunu Beytu'l-hamd (hamd evi) diye isimlendirin.''

Tirmizi; Cenâiz, 36; (1021).
Selamun Aleyküm Kardeşim.Allah(CC) Razı Olsun..çok sağolasın..çok faydalı paylaşımlar..
"Çaresiz sizleri biraz korku, biraz açlık, biraz maldan, candan ve ürünlerden eksiklik ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabırlılara (Bakara-155)
selam ve dua ile

yusufk

Kayıtlı Kullanıcı

İmana nispetle sabır, bedene nispetle baş gibidir. Sabır üç çeşittir:

a) ALLAH'ın farzlarını yerine getirmeye, onları ihmal etmemeye karşı sabır,

b) ALLAH'ın haramlarına ve onları işlememeye karşı sabır,

c)ALLAH'ın kaza ve kaderine ve onlara karşı tahammülsüzlük göstermemeye karşı sabır.

Kim bu üç sabrı toplarsa, bütün sabrı tamamlamış olur.

T.C. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt