Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SaBaHa kAdAr NaMaZ kIL hAtIRLaRsIn.... (1 Kullanıcı)

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın biri parasını sakladığı yeri unutmuştu. Ne kadar düşündü ise günlerce aramasına rağmen parayı sakladığı yeri bir türlü hatırlayamıyordu. Benim bu derdime bir çare bulursa o bulur diyerek doğru imam-ı a'zam hazretlerinin huzuruna gitti.

İmam-ı a'zam dedi ki:
“Bu senin meselen fıkıhla ilgili değil ama, yine de sana bir akıl vereyim: Sen git bu gece sabaha kadar namaz kıl, ümit ediyorum ki, paranı koyduğun yeri hatırlarsın.”

Adam o gece sabaha kadar ibadet etmeye karar verip abdest aldı, namaz kılmaya başladı. Daha gecenin yarısı bile olmadan parayı koyduğu yeri hatırladı. Namazı bıraktı, doğru parayı koyduğu yerden alıp yattı.

Sabah olunca imam-ı a'zama, (Allah senden razı olsun, bu derdime de çare buldun. Daha gecenin yarısında parayı koyduğum yeri hatırladım) deyince, Hazret-i İmam, (Keşke sabaha kadar ibadete devam etseydin. Çünkü şeytan senin sabaha kadar ibadet etmene tahammül edemediği için daha gecenin yarısında sana hatırlatmış. Sabaha kadar da şükür namazı kılsaydın daha iyi ederdin. Sen parayı bulunca namazı bıraktın) dedi.

alıntı
selam ve dua ile....

KANTURALI

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm.

Selamünaleyküm.

BU DÜNYA GELİP GEÇİCİDİR. BUNUN EN GÜZEL KANITLARI MEZARLIKLARDIR. ANCAK BİZ İBRET ALIP DA KENDİMİZİ BİZE SONSUZ NİMETLERİ VEREN ALLAH'IMIZA TESLİM ETMİYORUZ DA DÜNYANIN GEÇİCİ NİMETLERİNE ALDANIP GERÇEK DÜNYA TARAFINI KAPATIYORUZ. ALLAH BİZİ BU FANİ DÜNYANIN ALDATAN YÜZÜNE KANIP DA KENDİ YOLUNDAN SAPAN KULLARINDAN ETMESİN. EMEĞİN İÇİN ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. MEZHEP İMAMIMIZA SONSUZ SELAM OLSUN ALAH OHDAN RAZI OLSUN...SAYGILAR...

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı
BU DÜNYA GELİP GEÇİCİDİR. BUNUN EN GÜZEL KANITLARI MEZARLIKLARDIR. ANCAK BİZ İBRET ALIP DA KENDİMİZİ BİZE SONSUZ NİMETLERİ VEREN ALLAH'IMIZA TESLİM ETMİYORUZ DA DÜNYANIN GEÇİCİ NİMETLERİNE ALDANIP GERÇEK DÜNYA TARAFINI KAPATIYORUZ. ALLAH BİZİ BU FANİ DÜNYANIN ALDATAN YÜZÜNE KANIP DA KENDİ YOLUNDAN SAPAN KULLARINDAN ETMESİN. EMEĞİN İÇİN ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. MEZHEP İMAMIMIZA SONSUZ SELAM OLSUN ALAH OHDAN RAZI OLSUN...SAYGILAR...

ve aleykum selam...amin..Allah cc razi olsun....selam ve dua ile saygilar...

Sterliçya

Kayıtlı Kullanıcı
Allh razı olsun çok güzel anlamlı bir hadise anlayana ......

selenny

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH(C.C) razı olsun selam ve dua ile..:):)

yolculuk

Kayıtlı Kullanıcı
selemın aleykum
sadece sukur secdesi yetmiyo diğer farz namazlarımızıda yapamamız gerekıyo malum seytanın bas düşmanı secde

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
:( Eyy Allah'ım(c.c.) sen bizleri şeytanın vesveselerinden ve hilelerinden koru Ya Rabbim kardeş güzel bi hikaye bizlerler paylaştın sağol selametle kal.....:G

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın biri parasını sakladığı yeri unutmuştu. Ne kadar düşündü ise günlerce aramasına rağmen parayı sakladığı yeri bir türlü hatırlayamıyordu. Benim bu derdime bir çare bulursa o bulur diyerek doğru imam-ı a'zam hazretlerinin huzuruna gitti.

İmam-ı a'zam dedi ki:
“Bu senin meselen fıkıhla ilgili değil ama, yine de sana bir akıl vereyim: Sen git bu gece sabaha kadar namaz kıl, ümit ediyorum ki, paranı koyduğun yeri hatırlarsın.”

Adam o gece sabaha kadar ibadet etmeye karar verip abdest aldı, namaz kılmaya başladı. Daha gecenin yarısı bile olmadan parayı koyduğu yeri hatırladı. Namazı bıraktı, doğru parayı koyduğu yerden alıp yattı.

Sabah olunca imam-ı a'zama, (Allah senden razı olsun, bu derdime de çare buldun. Daha gecenin yarısında parayı koyduğum yeri hatırladım) deyince, Hazret-i İmam, (Keşke sabaha kadar ibadete devam etseydin. Çünkü şeytan senin sabaha kadar ibadet etmene tahammül edemediği için daha gecenin yarısında sana hatırlatmış. Sabaha kadar da şükür namazı kılsaydın daha iyi ederdin. Sen parayı bulunca namazı bıraktın) dedi.

alıntı
selam ve dua ile....

SELAMÜN ALEYKÜM,GÖNÜLTÜRKER KARDEŞİM.

O ZATI MUHTEREM GECENİN YARISINA KADAR KILMŞ
OLDUĞU NAMAZLARI "ALLAH RIZASI" İÇİN'Mİ KILMIŞ OLUYOR..!!!
YOKSA BEN'Mİ YANLIŞ ANLADIM ACABA.

SELAMETLE.

suheyla06

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim Ben Evlenmeden Once Daha Cok Ibadetle Meşgul Oluyodum Evlenince Biraz Kisitlaniyor Ibadetlerin Bence Acaba Sadece Benmi Oyleyim Yoksa Kendimimi Bole şekillendiriyorum Bana Bu Meselede Beni Aydinlatirmisiniz Dua Edin Ve Dualarim Sizlerle paylaşım için tşk Allaha Emanet Olun

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM,GÖNÜLTÜRKER KARDEŞİM.

O ZATI MUHTEREM GECENİN YARISINA KADAR KILMŞ
OLDUĞU NAMAZLARI "ALLAH RIZASI" İÇİN'Mİ KILMIŞ OLUYOR..!!!
YOKSA BEN'Mİ YANLIŞ ANLADIM ACABA.

SELAMETLE.

ve aleykum selam Resul Aydin kardesim...evet kardesim yanlis anlamadin Allah rizasi icin kilmisti hatrliyabilsin....selam ve dua ile...

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim Ben Evlenmeden Once Daha Cok Ibadetle Meşgul Oluyodum Evlenince Biraz Kisitlaniyor Ibadetlerin Bence Acaba Sadece Benmi Oyleyim Yoksa Kendimimi Bole şekillendiriyorum Bana Bu Meselede Beni Aydinlatirmisiniz Dua Edin Ve Dualarim Sizlerle paylaşım için tşk Allaha Emanet Olun

vallahi kardesim bu konuda bisey diyemicegim..hakli olabiliirsiniz...selam ve dua ile...

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim eline sağlık allaha emanet ol

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt