Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rüyada görülen ahiret (1 Kullanıcı)

NESLİHAN_OEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bir ramazan ayı yıllar önce daha oruç bana farz değilken küçük bir çocukken gördüğüm bir rüyamı anlatmak istedim.çok etkilendim.hala aklımdan bile çıkmıyor.ramazan ayının son günü sahura kalkmıştık.küçüklüğümün ve zayıflığım yüzünden oruçlarımı çok zor tutuyordum.ama o kadar bunalmama rağmen farz olmamasına rağmen ben küçüçük bedenimle koca ramazanı oruç tutup namaz kılmıştım.son sahur gecesi sabah namazımı kılıp yatmıştım.daha yeni uyumaydım hemen rüyaya daldım.rüyamı nineme anlattım.sonra unuttum yıllar sonra rüyamın gerçek olduğunu görünce rüyamı hatırladım.şimdi rüyamı sizlerle paylaşayım.

Ahiret zamanıydı dümdüz bir arazi bütün insanlar bir arada.ben rüyamı yukarıdan izliyormuş gibi görüyordum.bütün insan oğlu anadan doğma gibiydi.bedenleri çıplaktı.sürekli etrafa bakınıyorduk.sonra elimde bir kağıt gördüm.sağ elimdeydi.ama bildiğimiz gibi kağıt değildi.et parçasındandı.baya kalındı.üzerinde birşeyler yazıyoru.ama yazı şuanki gördüğüm hiç bir dile benzemiyordu.yazıya baktım bir şey anlamayınca kağıdı elimden atmaya çalıştım.ama ne kadar uğraşsam attığım kağıt yine elimde oluveriyordu.sonra okuldan iki kız arkadaşımı gördüm.beyazlar giymiş bir kadın yanlarına doğru yaklaştı.hiç konuşmuyordu.elini kızlara uzattı.kağıdı istediği belliydi.kızlarda kağıtlaarını verince okudu ve kafasını astı birşey demeden onların yanından ayrıldı.sonra bana doğru geldi.elini uzattı kağıdı ona verdim.kağıdı okudu ve kafasını kaldırıp bana gülümsedi.ne yazdığını sorduğumda hiçbirşey demeden oradan ayrıldı.sonra bilinçsizce bir yere geldik.tanıdıklarım vardı.anam babam ama tanımıyormuş gibi davranıyoruk.sonra cehennem ateşini gördük.hemen önümüzdeydi.şimdi anlatmaya çalışşam beceremeyeceğimi sizlerde bilirsiniz.sonra o iki kız arkadaşım geçmeye çalıştı.ama köprü okadar ince ve keskindi ki yürümek imkansızdı.ne kadar uğraşsalarda aşağı düştüler.sonra ben yürüdüm.rüya bu yaa ben rüyamda aşağıya atlamaya çalıştım.kendi kendime atlasam ne olur diye köprünün enine doğru koşmaya başladım.ama ben ne kadar koşarsam köprü okadar genişliyordu.sonra yoruldum ve karşıya geçtim.sonra çok parlak bir ışık ve uyanıverdim.

Rüyam bu kadar küçükken unuttuğum yıllar sonra o iki arkadaşımın kötü yola düştüğünü duyduğumda aklıma gelen ve beni çok etkileyen rüya.sizlere de anlatmak istedim.allah hepimizi karşıya geçenlerden eylesin

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum,

Kardeşim güzel bir rüya görmüşsün kendi adına ,ancak arkadaşların için gerçek hayatta kötü yola düşdüklerini söyleyince üzüldüm onlar için duacı olalım ALLAH TEALA nın onları doğru yola erdirmesini dileyelim,bir de her rüya gerçeği anlatmaz bizlere her ne kadar rüyanız sahih gibi görünsede rüyanıza itibar edip amelde gevşeklik yapmayalım derim,bizleride dualarından eksik etme,selamlar olsun sana...

edam005

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim..
rüyanıza hayırdır inşallah gündüz niyetine dedim..
ama erzurumli kardeşime katılıyorum..
böyle yanlışlara düşen kardeşlerimiz için gönülden ağlayarak yalvararak
dua etmemiz gerekiyor..
bilelimki başkalarına ettiğimiz dualar bize güzellik olarak dönecektir..
Allaha emanet olun

NESLİHAN_OEM

Kayıtlı Kullanıcı
Allahın (cc) selamı hepinizin üzerine olsun.
Söylediklerinizin hepsine katılıyorum.o yüzden elimden geldiğince ibadet etmeye çalışıyorum.o yüzden burdayım yaa sizin gibi sevdalılardan birazcık örnek alabilmek için.allah (cc) hepimizin yardımcısı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt