Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım!! (1 Kullanıcı)

Vesaire

Kayıtlı Kullanıcı

İnsani Yardım Vakfı, Rotamız Filistin, Yükümüz Özgürlük sloganıyla başlattıkları yardım kampanyasında Filistine 10 gemiyle 10 bin ton yardım götürecek.

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH cc yar ve yardımcıları olsun..

teşekürler efendim paylaşım için..

Vesaire

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH cc yar ve yardımcıları olsun..

teşekürler efendim paylaşım için..

gazze_katliam_serisi_14.jpg

Filistinde yaşanan Zulmü Unutmayacağız! Unutturmayacağız!!

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
yardım için nasıl ulaşabiliriz kardeşim ne yapabiliriz.

Vesaire

Kayıtlı Kullanıcı
yardım için nasıl ulaşabiliriz kardeşim ne yapabiliriz.

İhh.org.tr den yardımla ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Hesap numaraları orada yazıyor ve ayrıca kredi kartı ile de Online bağışta yapılabiliyor..
Zaman kardeşlik zamanı..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
İhh.org.tr den yardımla ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Hesap numaraları orada yazıyor ve ayrıca kredi kartı ile de Online bağışta yapılabiliyor..
Zaman kardeşlik zamanı..

Allah razı olsun ilk gemi mayıs ayında çıkıcakmış...Rabbim yardımcıları olsun inşallah.

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH CELLE CELALÜHÜ Yar Ve Yardımcıları olsun
Konu için :T

18773-rotamiz_filistin.jpg

Vesaire

Kayıtlı Kullanıcı
İHH, İsrail’in tehdidine üçüncü gemiyle cevap verdi

İHH, İsrail’in “gemileri vururuz” tehdidine üçüncü yük gemisini satın alarak cevap verdi. Bağcılar’da düzenlenen Filistin gecesinde konuşan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, üçüncü geminin müjdesini verdi. Yıldırım, 4 bin 400 tonluk üçüncü yük gemisini satın aldıklarını belirtti. İsrail’in tehditlerine aldırış etmeyeceklerini ifade eden Yıldırım, “21 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkıyoruz. İsrail’in tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Ambargoyu delmede kararlıyız” dedi. Böylelikle Gazze’ye insani yardım malzemesi götürecek gemi sayısı 9’a yükseldi.

Kaynak: http://www.ihh.org.tr/ihh-israil-in-tehdidine-ucuncu-gemiyle-cevap-verdi/

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm
Allah razı olsun emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler..
Rabbim yardımcıları olsun inşaALLAH...Tüm müslümanların tek yürek olması ve yardım elini dünyanın her yerinde zulüm altında olan din kardeşlerimiz için uzatması gerekiyor..
Şimdi birlik olma zamanıdır..
Allaha emanet olunuz
selam ve dua ile...

Vesaire

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH CELLE CELALÜHÜ Yar Ve Yardımcıları olsun
Konu için :T

18773-rotamiz_filistin.jpg

Selamünaleyküm
Allah razı olsun emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler..
Rabbim yardımcıları olsun inşaALLAH...Tüm müslümanların tek yürek olması ve yardım elini dünyanın her yerinde zulüm altında olan din kardeşlerimiz için uzatması gerekiyor..
Şimdi birlik olma zamanıdır..
Allaha emanet olunuz
selam ve dua ile...

Ve Aleyküm Selam..
Allah razı olsun.. Ne mutlu yüreği Filistinli kardeşi ile beraber atanlara.. Ne mutlu Müslümanı kardeşi görebilene.. Allah yardımcıları olsun..

Vesaire

Kayıtlı Kullanıcı
TOGO_KATARAK_AMEL_YATLARI_2007_80_200x180.jpg

İzzet Şahin serbest bırakıldı

İzzet Şahin serbest bırakıldı
İsrail tarafından gözaltına alınan İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin serbest bırakıldı. Şahin’in bu akşam saatlerinde Türkiye’de olması bekleniyor.

27 Nisan 2010 tarihinde Beytüllahim kontrol noktasında geçerken İsrail güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin, tam 20 gündür hücrede tutuluyordu. Şahin’i sorgulayan İsrail iç istihbarat servisi Şabak, somut bir delil ortaya koyamıyordu.

İsrail askeri mahkemesinin Şahin’in gözaltı süresini s& uuml;rekli uzatması, Türkiye Dış İşleri Bakanlığını hareket geçirdi. İsrail’e siyasi baskıda bulunan Dışişleri Bakanlığı “Vatandaşımızı serbest bırakın” mesajı verdi. Bunun üzerine İsrail, 20 Mayıs Perşembe günü yapacağı duruşmayı erkene aldı.

Bugün Şabak tarafından son kez sorgulaması yapılan Şahin, serbest bırakıldı. Şahin, İsrail İçişleri Bakanlığı imzalı belgelerle serbest bırakılarak sınır dışı edildi.

İzzet Şahin’in bugün saat 19.55’te THY’ye ait bir uçakla İstanbul’a dönmesi bekleniyor. Şahin’in 22.00 sularında İstanbul’da olması bekleniyor.

Kaynak: http://www.ihh.org.tr/izzet-sahin-serbest-birakildi/

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Ya Zafer Ya Şehadet!

28 Mayıs 2010

Filistin İçişleri Bakanı İhab El-Gasin Siyonist işgal rejiminin kirli tarihi boyunca sözlü veya fiili olarak her zaman tehdit ettiğini ve bunu bir politika haline getirdiğini belirtti.

Resim_1269679232.jpg
El-Gasin Siyonist işgal devletinin Özgürlük Filosunu tehdit etmesinin ardından yaptığı basın toplantısında şöyle dedi: “Son günlerde ve hatta son saatlerde Özgürlük Filosundaki kardeşlerimizle yaptığımız görüşmede başlattıkları girişimi sürdürdüklerini ve geri adım atmayacaklarını belirttiler. Hatta gelen heyetlerden birinin başkanı 'bu uğurda ya şehit oluruz, ya esir alınız veya bu kuşatmayı kırarız' dedi”.

El-Gasin devamla, tamamıyla insani ve ahlaki duygularla Gazze kuşatmasını kırmak için yola çıkan uluslararası koalisyonun oluşturduğu filonun misyonunu tamamlayıp kuşatmayı kırmasını umduklarını belirtti.

Siyonist işgal rejimi gelen filonun Gazze'ye ulaşmasını engelleyeceğini resmi olarak duyurmuştu. Buna karşın yola çıkan gemiler ve gemilerdeki dayanışmacılar da neye mal olursa olsun hukuki olan bu yolculuğu tamamlayacaklarını net bir şekilde ifade etmişti.

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
İSRAİL GEMİYİ VURDU: 3 ŞEHİT VAR

31 Mayıs 2010 05:25

İsrail'in silahlı baskın düzenlediği Filistin'e insani yardım götüren gemiye yapılan baskında hayatını kaybedenlerin sayısının 3 olduğu belirtildi. Saldırı sonucu 30'u aşkın insanın yaralandığı belirtildi.

SAAT: 07:02

İsrail'in silahlı baskın düzenlediği Filistin'e insani yardım götüren gemiye yapılan baskında hayatını kaybedenlerin sayısının 3 olduğu belirtildi. Saldırı sonucu 30'u aşkın insanın yaralandığı belirtildi.

SAAT: 06:00

Daha önce insani yardım filosundaki gemilerden sadece ''Mavi Marmara'' gemisiyle bağlantı kurulabilirken, şu an bu gemi ile de bir bağlantı kurulamıyor.

SAAT 05:00

İsrail askerleri, Gazze'ye insani yardım malzemesi taşıyan gemilere girerek yardım gönüllülerine ateş açtı. Saldırıda 2 yardım gönüllüsü şehit olurken en az 30 kişi yaralandı.

İsrail güçlerinin, ''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' kampanyası kapsamında Gazze'ye insani yardım malzemesi götüren 6 gemilik filoya müdahale ettiği, ilk belirlemelere göre 2 kişinin öldüğü, yaklaşık 30 kişinin yaralandığı bildirildi.

Yardım organizasyonunu düzenleyen İHH insani yardım kuruluşunun internet sitesi ve TV NET'in haberine göre, İsrail askerleri, helikopterle gemiye inerek ateş açtı. Saldırı sırasında 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin ağır yaralandığı belirtilen haberlerde, daha sonra ölü sayısının 2 olduğu ve yaklaşık 30 kişinin yaralandığı kaydedildi. Televizyonlarda yer alan haberlerde de bir helikopterden bazı askerlerin ellerinde silahla iple sallanarak gemiye indiği ve geminin iç taraflarına geçtiği görüldü.

SAAT 23:30

Kıbrıs'ın 30 mil güneyinden Gazze'ye doğru giden "Mavi Marmara" gemisi ile diğer 5 gemi, hız kesmeden İsrail'in tatbikat yaptığı alana doğru yoluna devam ederken, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, gemide bulunanlara, Kıbrıs açıklarında iki İsrail gemisinin kendilerine yaklaşmakta olduğunu söyledi.

Açıklamanın ardından gemide bulunanlara can yelekleri dağıltılırken, gemi ise hız kesmeden Gazze'ye doğru yoluna devam ediyor.

Bu arada İHH Başkanı Bülent Yıldırım ve İHH yöneticileri, milletvekilleri, gazeteciler, STK temsilcileri ve gemide bulunan aktivistlerin bir basın toplantısı yapacakları da belirtildi.

(Canlı yayın ana merkezden durdu)

İZİN VERMEYİZ
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, önceki gün yaptığı aöıklamada Gazze'ye insani yardım malzemeleri götürmek üzere yola çıkan filonun eylemini "İsrail'in egemenliğine karşı bir şiddet propagandası teşebbüsü" olarak değerlendirmişti.

İsrail radyosunun haberine göre Lieberman, "yardım konvoyu İsrail'e karşı bir şiddet propagandası ve İsrail topraklarında, hava veya deniz sahasında egemenliğinin herhangi bir şekilde tehdit edilmesine izin vermeyecek" demişti..

Haber7 - aa

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
Şehit sayısı 10'a çıktı :'(

Şehit sayısı 10'a çıktı :'(

http://www.haber7.com/haber/20100531/Gemilerden-alinan-son-goruntu-VIDEO.php[/url]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt