Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ROLLER DEGİŞİNCE (1 Kullanıcı)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı
Eski zamanda zenginlerden biri bir gun genc ve guzel hanimiyla kizarmis tavuk yemekteymis. Bir dilenci gelip
-Allah rizasi icin bir lokma yiyecek...
diye yalvarinca adam hakaretler ederek dilenciyi kovmus. Bu cimrilik hanimi ile aralarinda bir tartismaya vesile olmus ve is bosanmaya varmis. Aradan birkac yil gecince kadin bir baskasiyla evlenmis. Yeni kocasi cok iyi kalpli, comert ve yardimsever imis. Tesadufe bakin kadin bu ikinci kocasiyla oturmus yine tavuk yerken bir dilenci gelip ayni sekilde,
-Allah rizasi icin bir lokma yiyecek...
demis. Adam da yemekte olduklari tavugu butun butun dilenciye sunmus. Dilenci dua ederek uzaklasmis. Lakin kadin pecesini bir parca acip dikkatle dilenciye bakinca onun eski kocasi oldugunu fark etmis. Onun servetinin gittigine, dilenecek hallere dustugune sasirdigini yeni kocasina soylemis. Kocasi,

Madem bu dilenci senin eski kocandir, o halde su olayi da hatirlarsin. Bir zamanlar ben dilencilik yapmak zorunda kalmis ve bu adamin evine varmistim. Bir kadin ile kizarmis tavuk yiyorlardi. O kadin sen olmalisin. Ben “- Allah rizasi icin bir lokma yiyecek! dedigim vakit bana hakaretler edip kovmustu. Allahın verdigi nimetin sukru olan sadakayi esirgedigi icin Allah sonunda onu dilencilige mecbur birakti. Ustelik servetini de, guzel hanimini da kirdigi kalbime karsilik bana bagisladi. Mademki her kimin nesi varsa burada birakip gidecektir ve yalnizca yaptigi iyilikler karsiligi aldigi dualarla yuruyecektir, o halde Allahâa binlerce sukur ki biz onun gibi degiliz.

merve18_19

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ...

RE: ...

cok etkılendım acıkcası allah razı olsun ınsallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt