Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

RIZIK ALLAH'IN ELİNDEDİR (1 Kullanıcı)

polyana

Kayıtlı Kullanıcı
Bir menkıbede anlatılır ki;Hz. Süleyman, bir karıncanın bir sene boyunca ne yiyeceğini sormuş. "Bir buğday" demişler.O da denemek için bir karıncayı bir kutuya koymuş ve içine de bir tane buğday atmış.Bir sene sonra kutuyu açıp baktığında karıncanın, buğdayın sadece yarısını yediğini görmüş.O'na "sen, senede bir buğday yemez miydin?" diye sorunca karınca, "Ya Süleyman! O, rızkımı Rezzak u Kerim verirken öyleydi.Ama rızık senin vasıtanla gelince, senin ileride ne yapacağını bilemedim.Ya beni unutursan; ki sen unutabilirsin. Ama Rabbim, mahlukatından hiçkimseyi asla unutmaz .İşte onun için ihtiyatlı davrandım."demiş. Rızkı veren Allah cümlemize hayırlı rızıkllar versin, darda sıkıntıda kimseyi kimseye muhtaç bırakmasın. Biryerde okuduğum bu yazı çok hoşuma gitti umarım siz kardeşlerimde beğenirsiniz. Allaha emanet olun.:)

tuncay147

Kayıtlı Kullanıcı
RE: RIZIK ALLAH'IN ELİNDEDİR

allah razı olsun kardeşimB)

ORBE

Kayıtlı Kullanıcı
RE: RIZIK ALLAH'IN ELİNDEDİR

çok güzel ALLAH RAZI OLSUN..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt