Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rezil Dumanın Rezil şarkısı Lütfen okuyunuz.. (1 Kullanıcı)

fmkocak

Kayıtlı Kullanıcı
Lütfen okuyunuz ve iletiniz......

Duman adlı grup yeni albümündeki rezil parçasında İhlas Suresi Lem yelid velem yûled okunuşlu 3. ayetini; şarkıda "lem yelid velem löp yutar" şeklinde okuyarak açıktan dalga geçiyor.

Lütfen tepkisiz kalmayalım. Hem mesajı ileterek bilinçlenmeyi sağlayalım, hem de yetkili mercileri bilgilendirerek bu rezilliği durduralım.

Allah ahirette "Ey Kulum! Kitabımla dalga geçildi, buna karşılık sen ne yaptın?" diye sorduğunda; Ey Rabbim; ben gücümün yettiğince doğrunun yanında durdum ve onları engellemeye çalıştım diyebilelim.

Bilinir ki; Nemrud, Hz.İbrahim'i ateşe atıp yakmak istemiştir. Kocaman bir ateş yakılır, alevler göğe yükselir. Küçücük bir karınca su taşımaktadır. Ona sorulur; ne yapıyorsun diye. O küçük karınca der ki; yanan ateşi söndürmek için su taşıyorum. Ona denilir; ama senin taşıdığın su onu söndürmez. Karınca şöyle cevap verir; Biliyorum, ama birincisi ben Hakkın yanında bulunarak tarafımı belli ediyorum ve elimden geleni, gücümün yettiğini yapıyorum.

Kutsalı olmayan kutsala saygıyı bilmez. Bunu yapanlar bilmiyorsa, kutsalımıza karşı hassasiyetimizi başkasından beklemeden biz korumalıyız.
Durumu düzeltmeye ve yapanları boykota tüm duyarlı Müslüman Kardeşlerimi davet ediyorum.

(Bahsi geçen ayet İhlas Suresinin 3.Ayetidir ve Anlamı: O(Allah) doğurmamıştır, doğurulmamıştır.)
Rezil
Ortada bir yanlış var
Yanlışı yapan yanar
Arkasında sandık var
Değmesin akıncılar

Geri kaç geri kaç, oğlancık
Senin de başın yanar
Ortada bir yanlış var
Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
Kandır beni, kandırsana
Rezil kandırsana

Ortada bir dergah var
Devrilir başın yarar
Arkasında tezgah var
Lem yelid ve löp yutar

Senin de başın yanar
Ortada bir dergah var
Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
Kandır beni, kandırsana
Rezil kandırsana

Ortada bir gerçek var
Gerçeği gören de var
Arkasında mercek var
Ve muhtelif sakıncalar

Senin de başın yanar
Ortada bir gerçek var
Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
Kandır beni, kandırsana
Rezil kandırsana

Söz-Müzik: Kaan Tangöze

kaniirfan

Kayıtlı Kullanıcı
evet bu haber bu sıtede 4 veya 5. kez yayımlanıyor.ve bu haberden sonra şu haberde çıktı

Halk, Duman Grubu'nu duman etti
'Lem yelid ve löp yutar' şarkısı yaparak İhlas Suresi ile dalga geçen Duman Grubu'na tepki mailleri dinmiyor.

Rock grubu Duman'ın son çıkardığı albümde yer alan ve İslam'a hakaret edildiği ileri sürülen parçaya tepkiler sürüyor.

İhlas suresinin üçüncü ayeti olan 'Lem Yelid ve Lem Yuled' anlamca 'O (Allah) doğurmamıştır, doğurulmamıştır' sözünü 'Lem Yelid ve Löp Yutar' şeklinde değiştiren gruba tepkiler büyüyor.

Hem gruba hem de grubun üyesi bulunduğu şirkete yönelik tepkiler, gerek İslami internet sitelerinde gerekse mail yoluyla giderek yayılıyor.

Vatandaşların maillerine gönderilen metinde Duman grubunun besteledikleri şarkıda ayetle dalga geçtikleri ifade ediliyor. Buna tepkisiz kalınmaması istenen mailin devamı ise şöyle; "Lütfen! tepkisiz kalmayalım. Hem mesajı ileterek bilinçlenmeyi sağlayalım, hem de yetkili mercileri bilgilendirerek bu rezilliği durduralım. Allah ahirette 'Ey Kulum! Kitabımla dalga geçildi, buna karşılık sen ne yaptın?' diye sorduğunda; 'Ey Rabbim; ben gücümün yettiğince doğrunun yanında durdum ve onları engellemeye çalıştım' diyebilelim. Bilinir ki; Nemrud, Hz.İbrahim'i ateşe atıp yakmak istemiştir. Kocaman bir ateş yakılır, alevler göğe yükselir. Küçücük bir karınca su taşımaktadır. Ona sorulur; 'ne yapıyorsun?' diye. O küçük karınca der ki; 'yanan ateşi söndürmek için su taşıyorum.' Ona denilir; 'ama senin taşıdığın su onu söndürmez.' Karınca şöyle cevap verir; 'Biliyorum, ama birincisi ben Hakkın yanında bulunarak tarafımı belli ediyorum ve elimden geleni, gücümün yettiğini yapıyorum.' Kutsalı olmayan kutsala saygıyı bilmez. Bunu yapanlar bilmiyorsa, kutsalımıza karşı hassasiyetimizi başkasından beklemeden biz korumalıyız. Durumu düzeltmeye ve yapanları boykota tüm duyarlı Müslüman Kardeşlerimi davet ediyorum."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt