Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Resulullah'ın Sana Selamı Var.... (1 Kullanıcı)

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullahın sana selamı var

Borcunu ödeyemeyen bir fakir, Ravza-i Mutahhara'ya gelip; (Ya Resulallah, şefaat buyur, borcum var ödeyemiyorum) diye hâlini arz etti. Az sonra uyku bastırdı, uyuyakaldı. Rüyasında Peygamber efendimizi gördü.

Efendimiz aleyhisselam, (Falan yere git, orada şöyle bir zengin var, ona selamımı söyle, borcun kadar parayı iste. Doğru söylediğine delil isterse, her gün bana 100 salevat getirmeden yatmazdı, dün unuttu.. Onu hatırlat da bu akşam getirsin) buyurdu.

Heyecanla uyanan adam, zengin adamı araya araya buldu. Adamın evine vardığında onu, samanlıkta saman elerken gördü. Adam samanın içine beş kuruş düşürmüş onu bulmak için bütün samanı elekten geçiriyordu. Onun bu hâlini görünce taaccüp etti ama, yine de ben vazifemi yapayım deyip, Resulullahın selamını tebliğ etti:

“Resulullahın sana selamı var. Salevat getirmeyi dün akşam unutmuşsun, bu akşam söylesin buyurdu. Ben ise borçlu bir kimseyim, benim 300 dirhemlik borcumu ödemeniz için Peygamber efendimiz beni sana gönderdi” dedi.

Peygamber efendimizden selam gelmesi, adamın çok hoşuna gitmişti. Ne dedi, ne dedi diye adama üç defa tekrarlattı. Adam benimle alay mı ediyorsun diyerek gerisin geriye döndü. Fakat zengin olan, hemen önünü kesti, (Ben senin ağzından Resulullah efendimizin selamını daha fazla duymak için üç defa tekrarlattım. Her söylemene 300 dirhem veriyorum. Eğer daha fazla söyleseydin her biri için 300 dirhem verecektim) dedi ve adama 900 dirhem verip gönderdi.

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm abicim emeğine sağlık, selam ve dua ile :a03:

dorinx1

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm abi ALLAH razı olsun çok güzel

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm abi.Emeğinize sağlık.Çok güzell bir paylaşım.Rabbim razı olsn..

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
O mübarek selamı milyonlarca dirheme değişmem. Allah razı olsun kardeşim.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
selamın aleyküm

leon.

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim cenabı allahın izniyle peygamber efendimizi rüyada görmek mümkün annenizi babanızı tüm akrabalarınızı sever sayar hatalarına karşı toleranslı davranırsanız evliyseniz ailenize iyi davranırsanız islamiyete hizmet edenleri sever şucu bucu diye kötülemesseniz namazinizi ihmal etmemiye çalışırsanız inşallah peygamber efendimizi rüyanızda görürsünüz

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim cenabı allahın izniyle peygamber efendimizi rüyada görmek mümkün annenizi babanızı tüm akrabalarınızı sever sayar hatalarına karşı toleranslı davranırsanız evliyseniz ailenize iyi davranırsanız islamiyete hizmet edenleri sever şucu bucu diye kötülemesseniz namazinizi ihmal etmemiye çalışırsanız inşallah peygamber efendimizi rüyanızda görürsünüz

İnşaallah kardeşim rabbim hepimize rüyasında görmeyi nasip etsin. Amin
Selam ve dua ile

Cileli54

Kayıtlı Kullanıcı
Cok cok güzel,emeginize saglik,Allah razi olsun,

Halis niyetlerinize birgün size de gelir O SELAM insALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt