Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Resulullahı rüyada görmek için (2 Kullanıcı)

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullahı rüyada görmek için

Sual: Resulullahı rüyada görmek için ne yapmak gerekir?
CEVAP
Resulullah efendimizi rüyada hakiki şekliyle görebilmek için düzgün itikada sahip olmak, ibadetleri yapıp haramlardan kaçmak ve çok salevat-ı şerife getirmek gerekir. Hadis-i şerifte, (Cuma gecesi iki rekat namaz kılıp, her rekatta bir Fatiha, bir Âyet-el Kürsi, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salevat okuyan, öteki Cumaya varmadan beni rüyada görür) buyuruldu. (Şir�a)

Sual: Peygamber efendimiz aleyhisselamı rüyada görmek için tarif ettiğiniz iki rekatlık namazı kılarken, kazaya kalmış sabah namazının farzına da niyet edebilir miyiz?
CEVAP
Ömürde bir iki kere kılınan namazlar için, o namaza niyet edilmelidir.

BİRBAŞKA YÖNTEM DE

Abher namazı​

Abher veya Abhür namazı, dört rekatlık nafile bir namazdır.

İkinci rekatta, oturulunca Ettehıyyatüden sonra salli barik okunur. Her rekatta bir Fatiha, on defa Kadir suresi okunur. Sonra rükudan önce, 15 defa Sübhanallahi velhamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber tesbihi okunur, sonra rükua varılır, rükuda 3 defa Sübhane rabbiyel azim dendikten sonra 3 defa yukarıdaki tesbih okunur. Sonra doğrulup, kavmede, yani ayakta iken aynı tesbih 3 defa daha okunur. Secdeye varılır, 3 Sübhane Rabbiyel aladan sonra, aynı tesbih 5 defa okunur. Daha sonra ikinci secdeye gidilir. İki secde arasında tesbih okunmaz.

Diğer 3 rekat da böyle tamamlanır. Selamdan sonra konuşmadan Kadir suresi on defa okunur. Sonra aynı tesbih 33 defa okunup Cezallahü Muhammeden anna ma hüve ehlühü denir.

Hazret-i Ömer, (Bir mümin, Abher namazını kılıp da Resulullahı rüyasında görmezse, ben Ömer değilim. Yemin ederim ki, Allahü teâlâ, bu namazı kılanın işini görür, dilediğini verir, günahı ne kadar çok olsa da, hepsini affeder, ölürken susamaz, kabrine çiçekler döşenir. Kabrinden kalkarken de, başına keramet tacı konur) buyurdu. [Nafile ibadetlerin sevabına kavuşabilmek için, farz namaz borcu, yani kaza namazının olmaması lazımdır.]

Hazret-i Ali de (Resulullahı görmek istediğim zaman, Abher namazını kılarım) buyurdu. (Şir'a)

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
KENZÜL ARŞ DUASI 5 defa okununca oluyor buda benim tecrübem denedim VALLAHA olduuuuuuuuuuu tavsiye ederim kardeşlerim sizlere

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim...
Emeğine sağlık ALLAH razı olsun...
O Kutlu anlara, ruyalara kavuşmak ümidiyle...

ALLAHa emaneyt olunuz
selam ve dua ile...

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Slm Rabbim hepimizden razı olsun inşALLAH

tuana yagmur

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeslerim..hz.muhammedi rüyamda görmeyi cok istiyorum.iki arkadasın yazdıgı seyleride yapcam ...cok iiyi denk geldi bugün cuma...bu gece yapıyım

feyza güreli

Kayıtlı Kullanıcı
inşaallah görürüm
alllah nasip ederse
yapıcam

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun inşallah rüyalarımızda görmek nasip olur....

hakan74

Kayıtlı Kullanıcı
Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun
Zamanın birinde adamın biri rüyasında peygamber efendimizi görmek için neler yapabileceğini sormak için alim bir zata başvurur Alim adamcağıza gece uyumadan önce şunları şunları yap der adam yatmadan önce herşeyi söylendiği gibi yapar ama sabah kalkarki nafile gül yüzlü peygamberimizi görememiştir koşarak alim zata gider ve durumu anlatır oda bu sefer şunları yap der adam gece söylenenlere muntazam olarak yapar ama yine nafile iki üç derken alim zat sen bugece yatmadan önce bol tuz ve turşu ye der adam birşey anlamaz ve alimin dediği gibi yatmadan önce bol bol tuz ve turşu yer sabah kalktığında doğruca hocanın yanına gider hocam bütün gece rüyamda çölde susuzluktan öyle yandımki su bulmak için bir oraya bir buraya koşturdum bunun hikmeti nedir.Alim gülümser ve bir şeyi elde edebilmek için onun için yanmak lazım.YA NEBİ SENİN İÇİN YANAMADIK SANA ÜMMET OLAMADIK AFFET
Allah yar ve yardımcınız olsun

Şehbâl-iNûr

Kayıtlı Kullanıcı
Susamak lazım. Allah Rasulü'ne susamak, onun için yanmak lazım...

Yaman Dede'nin de dediği gibi;

Yanan kalbe devâsın sen, bulunmaz bir şifâsın sen
Muazzam bir sehâsın sen, dilersen reh-nümâsın sen
Habîb-i Kibriyasın sen, Muhammed Mustafâsın sen
Cemâlinle ferah-nâk et ki yandım ya Resûlellah

yandım yandım yandım Ya Rasulallah..

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
inşALLAH görürüz gül ü duyarız kokusunu.....

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
BİRBAŞKA YÖNTEM
Abher namazı​

Abher veya Abhür namazı, dört rekatlık nafile bir namazdır.

İkinci rekatta, oturulunca Ettehıyyatüden sonra salli barik okunur. Her rekatta bir Fatiha, on defa Kadir suresi okunur. Sonra rükudan önce, 15 defa Sübhanallahi velhamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber tesbihi okunur, sonra rükua varılır, rükuda 3 defa Sübhane rabbiyel azim dendikten sonra 3 defa yukarıdaki tesbih okunur. Sonra doğrulup, kavmede, yani ayakta iken aynı tesbih 3 defa daha okunur. Secdeye varılır, 3 Sübhane Rabbiyel aladan sonra, aynı tesbih 5 defa okunur. Daha sonra ikinci secdeye gidilir. İki secde arasında tesbih okunmaz.

Diğer 3 rekat da böyle tamamlanır. Selamdan sonra konuşmadan Kadir suresi on defa okunur. Sonra aynı tesbih 33 defa okunup Cezallahü Muhammeden anna ma hüve ehlühü denir.

Hazret-i Ömer, (Bir mümin, Abher namazını kılıp da Resulullahı rüyasında görmezse, ben Ömer değilim. Yemin ederim ki, Allahü teâlâ, bu namazı kılanın işini görür, dilediğini verir, günahı ne kadar çok olsa da, hepsini affeder, ölürken susamaz, kabrine çiçekler döşenir. Kabrinden kalkarken de, başına keramet tacı konur) buyurdu. [Nafile ibadetlerin sevabına kavuşabilmek için, farz namaz borcu, yani kaza namazının olmaması lazımdır.]

Hazret-i Ali de (Resulullahı görmek istediğim zaman, Abher namazını kılarım) buyurdu. (Şir'a)

canan_18

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cnn17.tr.gg
Allah razı olsun kardeşim,emeğinize sağlık.
Rasulallah'ı rüyada görmek ümidiyle......İnşaallah....Rabbim ahirette mübarek ellerinden kevser suyu içmeyi nasip etsin,bizleri O'na komşu eylesin,O'nun şefaatine nail eylesin(Amin)

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
bir kısa yolu daha var araştırmalarıma göre dua kitaplarında 41 maun suresi okunur yada 100 kevser suresi okunuyormuş ama peygamber efendimizi görürseniz rüyanızda kimseye anlatmayın derler büyükler gerçekten insan heycanlanıyor.......ben peygamber efendimizi rüyamda gördüm kalkar kalkmaz aaa peygamber efendimiz insanmış bizim gibi dedim şimdi kendime gülüyorum o heycanla okadar karışmıştıki duygularım rabbim rüyalarımızdan eksik etmesin o'nu

canan_18

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
cnn17.tr.gg
ben peygamber efendimizi rüyamda gördüm kalkar kalkmaz aaa peygamber efendimiz insanmış bizim gibi dedim şimdi kendime gülüyorum o heycanla okadar karışmıştıki duygularım rabbim rüyalarımızdan eksik etmesin o'nu

Amin kardeşim,O'nu rüyada görüp de heyecanlanmamak mümkün mü!!!Rabbim bizlere de nasip eder inşaallah!!!

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hepimizden razı olsun İnşAllah Rabbim bizleri kendine hayırlı kul ashabına hayırlı bir ümmet eylesin
bol bol dua etmeyi unutmayalım hayırlı geceler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt