Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Resulallah'ın(s.a.v.) En Çok sevdiği Kişi (1 Kullanıcı)

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
Yeni müslüman olan sahabilerden Amr b. As' ı Peygamberimiz İlam orduzunun başında Zatü's-Selasil'e gönderdi.

Orduda Hz. Ebu Bekir ve Hz. Ömer de vardı. Bu büyük sahabelere kumandan olduğuna göre Peygamberin kendisini çok sevdiğini düşündü Amr bin As.

Hemen Peygamberin yanına gidip, bu düşüncesini sordu.

" Ya Resulallah! Halkın sana en sevimlisi kimdir?"

Peygamberimiz Amr' a: "Aişe" dedi.

Amr tekrar sordu: "Sonra kim?"

" Aişe'nin babası."

Amr yine sorduğunda peygamberimiz:

"Ömer" demiş ve sonra ve daha pek çok kişinin ismini saymıştı. Şimdiki insanların anlamakta güçlük çekeceği bir şey...

" En çok kimi seviyorsun?" dendiğinde "eşimi" diyebilmek.

Mahrem sınırı içinde, kadının ismini bile gizleyen bir anlayaşın karşısında Peygamberiz, Aişe'sini her an ismiyle anıyor, her zaman yanında taşıyordu.
Onun, tüm insanlar içinde en çok sevdiği kişi olduğunu, söylemekten çekinmiyordu.

kral_hakan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun güzel bir kıssa. haklısınız iki cihan serveri efendimiz (sav) bile en sevdiğim eşim dedi ise dediğiniz gibi bu zihniyet nerden gelmiştir bilemiyorum ben urfadayım burada insanlar hanımlarına çocuklar diye hitap ediyorlar çok ilginç değilmi.

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun güzel bir kıssa. Haklısınız iki cihan serveri efendimiz (sav) bile en sevdiğim eşim dedi ise dediğiniz gibi bu zihniyet nerden gelmiştir bilemiyorum ben urfadayım burada insanlar hanımlarına çocuklar diye hitap ediyorlar çok ilginç değilmi.

iğrenç ama bu tür kişilere karşı bizim yapabileceğimiz pek fazla bişey yok çünkü onlarda o şekilde görüp yetişmiş.yine en büyük suç çocuklarını yetiştiren anne ve babada !!!!

kral_hakan

Kayıtlı Kullanıcı
Halbuki düşünseler bir bizi doğuran besleyen büyüten asker ,polis,doktor vs vs.. olmamıza vesile olan akşam gelince bir tatlı tebssümle karşılayan ve hoşgeldin diyen bizim eşlerimiz annelerimiz değil mi ? şöylede birşey var bence sorunun temeline inmek gerekli çünkü onların ana babalarıda kendi ana babalarından görmüştür yani sorunun temeli eğitimdir kardeşim eğitim vede eğitim

ya mucib

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt