Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Renkler ve Diller Farklı Sevgisi Aynı (1 Kullanıcı)

AGD-NesLiNuR

Kayıtlı Kullanıcı
Genç Dergisinde okumuştum bu yazıyı ve çok beğendim,sizlerle de paylaşmak istedim...

Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin 1436. yılında GENÇ Dergi, farklı dillerdeki farklı seslerdeki peygamber sevgisini kapak konusu olarak işliyor. Dosya konusu çerçevesinde Kemal Sayar, Ahmet Taşgetiren, Ömer Bolat, Hasan Aycın, Cihan Aktaş gibi sanatçı, yazar ve iş adamlarına kendilerini en çok etkileyen hadis-i şerifler soruluyor. Ayrıca, Pakistan, Lübnan, Kamerun, Kosava, Suriye, Amerika, Gana gibi dünyanın farklı ülkelerinden gençlere Hz. Muhammed hakkındaki duygularını bir cümle ile aktarmaları isteniyor.

"Usta Kalem" köşesinde bu ay Rasim Özdenören var. Tecrübeli yazar, "Gençlikteki güzellikleri görmeli" başlıklı yazısında, "aslında gençlerin hareketlerine, tutumlarına eleştirici bir gözle bakılmasına alışılmıştır. Ben kendimi bundan alıkoymak istiyorum. Ben genç insandaki güzellikleri görmek istiyorum" diyor.

Genç Röportaj köşesinin konuğu Hakan Albayrak. Siyaset, edebiyat, müzik, sinema ve futbol gibi çeşitli alanlarda sorulan soruları cevaplayan Albayrak, "Her şey iyi olacak. Ne Sevr'i? Yeniden Viyana!"

Atatürk'e hakaret içeren bir videonun yayınlanmasıyla birkaç gün Türkiye'de erişime yasaklanan You Tube sitesi, Yılmaz Yılmaz'ın yazısında inceleniyor. Yılmaz, modern paparazzi olmanın tadını almış ve durdurulamayan bireylere kızgınlığını belirterek şöyle diyor: "Müslüman ahlakıyla hiç de bağdaşmayan bu tür bir eylemin internet aracılığı ile mubah olarak lanse edilmesi, zeten televizyon ve boyalı basın eliyle iyice zayıflatılmış, drajeler halinde sunulan 'iç dinamizm'i, 'mümin duruşu' iyice zedelemektedir."

ALINTIDIR...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt