Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Regaib Kandiliniz Mübarek Olsun (2 Kullanıcı)

Ahmed Muhammed

Kayıtlı Kullanıcı
Tüm İslamiyet.GeN.TR Ailesinin Regaip Kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan Dilerim...

regaip_kandili.jpg

Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd ü senalar olsun.Peygamber efendimize ve aline salat u selamlar olsun.

Rabbim Gelmiş,geçmiş tüm günahlarımızı afv u mağfiret eylesin.Bizleri cennetine kabul eylesin.Cehenneminden ise uzak eylesin.Dualarımızı kabul etsin.Bizleri hidayete erdirsin. (amin)

Hatırlatma:

Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)'den rivayet edildiğine göre: ''Recebin ilk perşembesini oruçla geçireni cennete sokmak, Allâh-u Te'âlâ üzerine hak olur.''(Abdulkadir-i Geylani, el-Ğunye, 1/330-331)

İnşaallah yarını oruçlu geçirelim.

ayse64

Kayıtlı Kullanıcı
İnşallah emeğine sağlık selam ve dua ile

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
regaip-kandili_ekart_4.png

Kod:
Allah celle celaluhu razı olsun..
Hepimizin kandili hayırlara vesile olsun inşaallah..

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Ümmeti Muhammedin Regaip Kandili Mübarek Olsun.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Şu beş gecede yapılan duâ geri çevrilmez. Regaib gecesi, Şabanın 15. gecesi, Cuma, Ramazan bayramı ve Kurban bayramı gecesi. (İbn-i Asâkir)

Cümlemizin kandili mübarek olsun

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...Hayırlı Kandiller...

Esselamûaleykum...Hayırlı Kandiller...

duamz6tc9.png

Tüm kardeşlerimiizn ve İslâm Aleminin REGAİB KANDİLİ ni tebrik eder; sağlık-sıhhat, huzur ve mutluluk dilerim Rabbimizden...

E

Ebu İbrahim

Biz Müslümanız yaptığımız her amelin delilini araştırmalı doğruluğunu KUR'AN ve SÜNNET' e dayandırmalıyız. Böyle yapmaz isek ;

Bugün, dininizi kemale erdirdim, üzerinize olan nimetimi tamamladım ve size din olarak İslamiyeti beğendim. Maide 3

ALLAH C.C, RESULU S.A.S ile indirdiği ve kemale erdirdiği dinde, eksik bir yermi bir amelmi bırakmış ki biz dinde olmayan BİDAT bir takım ameller tertip edip, onları dindenmiş gibi gösteriyoruz...Yaptığımız bu haraket ile ALLAH C.C un RESUL S.A.S aracılığı ile tüm insanlığa indirdiği dinde eksiklik bulmuş, RESULUN S.A.S amelini yetersiz bulmuş üzerine ilave yapmış olmuyormuyuz...

RESULULLAH S.A.S "size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu şaşırmazsınız: Kur'ân ve Sünnetim"

Bana bu kandil geceleri olarak icad edilen ve İSLAM içersinde olduğu idda edilen İLAHİ ler ile kutlanan geceyiKUR'AN dan, RESUL S.A.S den, ASHAB' ından, tabiinden, ve alimlerden DELİL getirmenizi rica ediyorum..

Resulullah (salât ve selâm üzerine olsun) `Kim bizim emretmediğimiz bir işi yaparsa o iş reddedilmiştir' buyurmuştur..."

fatoss

Kayıtlı Kullanıcı
S.a hayırlı kandiller

emin-43

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün islam aleminin regaip kandili ve üçayları hayırlara vesile olsun inşallah

aselll

Kayıtlı Kullanıcı
Cümlemizin kandili mübarek olsun

mir_erhan

Moderator
Selamün aleyküm.
Kandiliniz mübarek olsun. Allah celle celalüh dua ve ibadetlerimizi ve tutuğumuz oruçları kabul eylesin. amin.

selma ve dua ile

aselll

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam aminn inşallah

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com

Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm değerli kardeşlerim, gönüldaşlarım, dostlarım
Cenabı Hak her bir geceyi hakkınızda leyle-i Kadir kıymetinde size sevap versin
Rabbim bu mübarek ayların ve günlerin vesilesi ile kalplerimize aşkını nakşeylesin.

Mutlu Kul

Kayıtlı Kullanıcı
herkesin gecesi mübarek olsun allah yar ve yardımcımız olsun inşallah...

_Yaprak

Kayıtlı Kullanıcı
bütün ömrünüzün kandil geceleri gibi mutlu ve huzurlu geçmesini dilerim.. kandilimiz mübarek olsun

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
esselamun aleyküm kardeşlerim
tüm kardeşlerime ve islam alemine hayırlı kandiller diliyorum, bu mübarek gecenin hayırlara vesile olması dileği ve duası ile selametle kalın Rabbime emanetsiniz... :a03:

***büteyra***

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm regaib kandiliniz mübarek olsun inş. hayırlı kandiller herkeze

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt