Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Recep ayınız ve Regaib kandiliniz mubarek olsun. (1 Kullanıcı)

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
S.a.kardeşlerim!
Allah Rasulü(S.A.V)efendimizin:''Recep Allahın,Şaban benim,Ramazan ise ümmetimin ayıdır.''buyurduğu mubarek üç ayların birincisi olan Recep ayına bu gece giriyoruz kardeşlerim.
Rabbım Recebi şerifi,Regaib kandilini,Üç ayları,bütün insanlık ve tüm İslam alemi hakkında hayırlara vesile eylesin inşaallah.

denizhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Halid b. Ma’dan (R.A.) şöyle demiştir: Sene içinde beş gece vardır. Bir kimse, iman ederek ve sevabını ALLAH Teâlâ’dan bekleyerek, o geceleri ibadetle geçirmeye devam eder ise, ALLAH Teâlâ, onu cennetine girdirir. O geceler:
1- Receb ayının ilk gecesi. O gece namaz kılmalı, ibadet etmeli, gündüzünde oruç tutmalı.
2- Ramazan bayramı gecesi.
3- Kurban bayramı gecesi. Bayram gecelerinde namaz kılmalı, ibadet etmeli gündüzlerini de oruçsuz geçirmelidir. Çünkü bayram günlerinde oruç tutmak caiz değildir, haramdır.
4- Şaban ayının ortası, yani Berat gecesi. O geceyi namazla, ibadetle geçirmeli; gündüzünde de oruç tutmalıdır.
5- Aşura, yani Muharrem ayının onuncu gecesi. Bu gece namaz kılmalı, ibadet etmeli, gündüz oruçlu bulunmalıdır. (Abdülkadir Geylani, a.g.e, 236)

Mübarek Recep ayının tüm müslümanlara hayırlara vesile olması duasıylaa...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşlerim şimdi daha çok heyecanlandım üç aylara geldik kavuşturan Rabbime hamd olsun. Allahım hakkıyla geçirmeyi nasip etsin. :)

YaralıGönül

Kayıtlı Kullanıcı
Tüm site kardeşlerimin, mübarak üç aylarını kutlarım.
Allah hayırlara vesile etsin inşallah.

Vesselam...

aydin25

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşlerim şimdi daha çok heyecanlandım üç aylara geldik kavuşturan Rabbime hamd olsun. Allahım hakkıyla geçirmeyi nasip etsin. :)

selamunaleyküm kardeşim sıla yaben cüz almıştım hangisioldugunu hatırlamıyorum ama 3.cü ve 4.cü cüzlerialdım baktım bulamadım bana yardımcıolurmusun selam duaile

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam
şükürler olsun Rabbim bu güne kavuşturdu bizi
ALLAH ettiğimiz tüm hayır dualarını kabul eder inşallah

aşure

Kayıtlı Kullanıcı
rabbım cumle mumın kardeşlerıme hayırlı huzurlu ve bol ıbadetlı uç aylar nasıp etsın inş.bırbırımıze duayı unutmayalım kardeşler...

huzurpınarı

Kayıtlı Kullanıcı
günümüz gecemiz mübarek olsun inşaALLAH.....

seme247

Kayıtlı Kullanıcı
s.a arkadaşlar yarın oruç tutmak istiyorum nasıl niyet edilir bileniniz varsa yardımcı olun tşk

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün kardeşlerime...
MÜBAREK ÜÇ AYLARIMIZ HAYIRLARA VESİLE OLSUN İNŞAALLAH..
İSLAM ALEMİNİN KURTULUŞUNA VESİLE OLSUN İNŞAALLAH...
Allahcc müberek eylesin...
Allahcc, cümle ümmeti Muhammedi yolunda samimiyetle yürüyenlerden eylesin inşaALLAH...
BESMELE...SELAM...DUA...

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim bu günleri ayları layıkıyla geçirenlerden eylesin cümlemizi

nice nice mubarek günlerde hep birlikte kutlamak dileğiyle...selametle:)

ufuktuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam Sevgili Kardeşim!

Bugün mubarek Recep ayının ilk günü!

Rabbime şükürler olsun!

Bizleri bu güne eriştirdi!

Ve inşallah bu mubarek günleri doya doya yaşamayı nasip eyler herkese!

Ve inşallah cümlemizin günahlarının affına vesile olur bu vakitler!

Tabi hakkı ile amel edenlerden eyler inşallah Rabbim!

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü"
bu güzel günlerin hayırlara bereketlere bol kazançlara hakkımızda hayırlı olan herşeye eriştirmesi dileğiyle ...
Selametle kalın.

kalbiminurlandır

Eposta Onaylanmamış Üyeler
selamunaleykum kardeşlerim.
bu gece bize de dualarınızda yer verirsiniz inşALLAH.
hepinizin kandili mübarek olsun :a15:
selam ve dua ile...:H

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
s.a değerli kardeşlerim bu mübarek günlerin hayırlara vesile olmasını tüm islam aleminin felaha ve selaha kavuşmasını temenni ediyorum.........
RABBİM bu günleri hakkıyla yaşayanladan eylesin inşaallah.(amin)
selam ve dua ile.........

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Halid b. Ma’dan (R.A.) şöyle demiştir: Sene içinde beş gece vardır. Bir kimse, iman ederek ve sevabını ALLAH Teâlâ’dan bekleyerek, o geceleri ibadetle geçirmeye devam eder ise, ALLAH Teâlâ, onu cennetine girdirir. O geceler:
1- Receb ayının ilk gecesi. O gece namaz kılmalı, ibadet etmeli, gündüzünde oruç tutmalı.
2- Ramazan bayramı gecesi.
3- Kurban bayramı gecesi. Bayram gecelerinde namaz kılmalı, ibadet etmeli gündüzlerini de oruçsuz geçirmelidir. Çünkü bayram günlerinde oruç tutmak caiz değildir, haramdır.
4- Şaban ayının ortası, yani Berat gecesi. O geceyi namazla, ibadetle geçirmeli; gündüzünde de oruç tutmalıdır.
5- Aşura, yani Muharrem ayının onuncu gecesi. Bu gece namaz kılmalı, ibadet etmeli, gündüz oruçlu bulunmalıdır. (Abdülkadir Geylani, a.g.e, 236)

Mübarek Recep ayının tüm müslümanlara hayırlara vesile olması duasıylaa...

allah razı olsun
rabbim üç ayları tüm islam alemi için hayırlı kıl

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Recep ayı ve Reğaip kandili tüm islam alemine sağlık sıhat ve barış getirmesini Allah (C.C.) den niyaz ederim Rabbim yapmış olduğumuz ve yapıcağımız tüm dualarımızı kabul ve makbül buyursun. Selam ve dua ile

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Recep ayı ve Reğaip kandili tüm islam alemine sağlık sıhat ve barış getirmesini Allah (C.C.) den niyaz ederim Rabbim yapmış olduğumuz ve yapıcağımız tüm dualarımızı kabul ve makbül buyursun. Selam ve dua ile

amin... kardeşim
allah razı olsun
selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt