Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazana hürmetin neticesi (1 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Ramazan günü idi Müslüman mahallesinde oturmakta olan bir Mecusi’nin küçük çocuğu, oruçlu müslümanların arasında ekmek yiyordu Babası, çocuğun bu yaptığını görünce, (Oğlum Müslümanların arasında yemek yenir mi? Onlar bu günlerde oruç tutarlar, bu günler onların mübarek günleridir, saygı göstermek lazım) diyerek azarladı ve (Git evde ye) diyerek çocuğu eve gönderdi

Bu olaydan birkaç sene sonra bu Mecusi öldü Ölümünden sonra o şehirdeki bir müslüman rüyasında bunu Cennet-i âlâda gördü Mecusiye, (Nasıl oldu da bu nimete eriştin! Biz seni Mecusi bilirdik Hatta öldüğün zaman, cenaze namazını bile kılmadık) dedi

O da şu cevabı verdi:
“Evet! Doğru söylüyorsun Ben bir Mecusi idim Fakat bir gün küçük oğlum, müslüman mahallesinde, onlar oruçlu olduğu halde yemek yiyordu Ben çocuğun onların gözleri önünde ekmek yemesine müsaade etmedim Müslümanların hürmet ettiği bir şeye, ben de hürmet ettiğim için; Cenab-ı Allah, hasta yatağımda beni Müslüman olmakla şereflendirdi Müslüman olarak öldüğüm için bu nimete kavuştum”

Sebahat.28

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm
Güzel bir hikayeydi. Hikayenin ortasinda yok artik yani müslüma olmadan olurmu demistim. Neyse ki sonunda ögrendim Müslüman olmus.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt