Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazan bir ekim ayıydı, bayram da bunun hasadı...‏ (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
m4fn7u21hc.jpg

Ramazan bir ekim ayıydı, bayram da bunun hasadı. Ramazan boyunca gönül tarlalarına ibadet, ihsan, teslimiyet ve irfan ekenler, bayram da mutluluk biçecekler. Bayram Ramazan'ın hasılatıdır. Oruç ve vahiyle dirilişin ödülü, adına bayram denilen tadımlık bir mutluluk şeklinde verilmiştir. Bütün bir ömrü Ramazan olanların ölümü de bayramdır.

Aslında cennet'te bayramın ebedi olanına verilen bir addır. Bayramlar cennet''teki huzur ve mutluluktan dünyaya indirilmiş küçük bir hissedir. Bu anlayışla mübarek ramazan bayramınızı en kalbi dileklerimle kutluyor, ülkemiz ve islam alemi, hem de insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu güzel bayram günlerinin özellikle acıyla yoğrulan coğrafyalara huzur, kanayan yaralara merhem, mahzun gönüllere neşe getirmesini diliyorum.

Saygılarımla.
TakeOne

CORE

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamün Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berekatühü

Allah razı olsun. Temennilerinizin gerçekleşmesini umut ediyorum ve yürekten diliyorum. Sevdiklerinizle mutlu bayramlar geçirmenizi dilerim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt