Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazan Ayı ve sabah namazı ile ilgili bir soru???? (1 Kullanıcı)

Alacahan

Kayıtlı Kullanıcı
esselamü aleyküm tüm islam aleminin ramazanı mubarek olsun..
arkadaşlar benim cevabını merak ettiğim bir sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim..
Ramazandan önce sabah ezanı enson 4.50 de okundu. daha sonra ramazanın ilk günü sabah ezanı 4.05 de okundu arada 45 dk bir fark var .. bu büyük farkın nedeni nedir çok merak ettim. yani ramazandan sonra bu 45 dk fark tekrar normalemi dönecek?? cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder tüm forum sakinlerine hayırlı iftarlar dilerim.

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam
Sizede Hayırlı Ramazanlar
Ramazandan sonra tekrar eskisi gibi olucak.
Ramazanda imsak vaktiyle beraber yemeden içmeden kesmemiz gerektiği için erken okuyorlar .
Pek açıklayıcı olmadı ama ....
Hayırlı Günler

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
esselamü aleyküm tüm islam aleminin ramazanı mubarek olsun..
Allahü teala razı olsun.Amin.
arkadaşlar benim cevabını merak ettiğim bir sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim..
Ramazandan önce sabah ezanı enson 4.50 de okundu. daha sonra ramazanın ilk günü sabah ezanı 4.05 de okundu arada 45 dk bir fark var .. bu büyük farkın nedeni nedir çok merak ettim.

Öncelikle kardeşim ezan namaz vaktinin girdiğini bildiren alametlerdendir.Ama ezanın duyulmadığı yerde vakit girmiyor denilemez.Ramazanın dışında sabah ezanı ülkemizin bazı illerinde vaktin çıkmasına 1 saat kala okunur yarım saat kala da namaza durulur.
yani ramazandan sonra bu 45 dk fark tekrar normalemi dönecek??

Evet
cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder tüm forum sakinlerine hayırlı iftarlar dilerim.
Allahü teala razı olsun.Sizlerede hayırlı iftarlar.[/B]

Selametle kalın..

Alacahan

Kayıtlı Kullanıcı
şehadetgülü ve mektubat cevaplar için saolun yeterince açıklayıcı oldu Allah razı olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt