Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Rabbim bu mübarek günde dualarımızı kabul et... (1 Kullanıcı)

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
رَبَّنَا آتِنَامِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً وَ هَيِّءْلَناَمِنْ امْرِناَرَشَداً

OKUNUŞU;“Rabbenâ âtinâ min ledünke rahmeten ve heyyi’ lenâ min emrinâ raşeden.”

ANLAMI:”Rabbimiz! Katından bize rahmet ver ve işimizi kolaylaştır,bizi rüşde (başarıya) eriştir.”

Essalamun Aleykum ve Rahmetullahu ve Berakatuhu

Allah tüm mümin kardeşlerimin cumasını hayırlı, bereketli kılsın. Yazmadan önce çok düşündüm. Sonunda cesaretimi toplayıp size yüreğimi açtım. Okuyup amin diyen kardeşlerimden de demeyenden de Allah razı olsun. Sizlerden bu mübarek günde Dilek kardeşinize dua etmenizi istesem, ayıp etmiş olur muyum?:a03: Geçen cumartesi 3-4 ay maddi-manevi büyük emek verip mali müşavirlik staja başlama sınavına girmiştim. Sınava başlarken bol bol dua ettim, Allah kabul etsin hala da ediyorum. 14 tane soruyu okur okumaz aklıma doğru cevabı geldiği halde kimisini cevap anahtarından silip yanlışını işaretledim kimisini de acaba mı diyerek iki şıkta gidip geldim ve yanlışını işaretledim. Bu sınavda 120 sorunun her biri o kadar zor ki.. Çok üzüldüm, ağladım nasıl o soruları göz göre göre, üstelik ilk okuyuşumda bildiğim halde nasıl yanlış yaparım diyerek. Üstelik ekonomi hocamız "İlk akla gelen Allah'tandır, ikinci gelen şeytandandır" dediği halde şaşırtmacalı cevaplara aldandım, Rabbim geride kalan soruların doğru olmasını nasip etsin, barajın üstünde bir not alayım inşallah. Hem kızım, hem eşim bu sınav için madden ve manen yorulduk. Bugün sorular ve doğru cevaplar yayınlandı bakamıyorum, 3 hafta sonra yayınlanacak sonuçlara bile bakmak beni korkutuyor. Allahım korkularımdan sana sığınıyorum sen bizleri korkularımızdan emin kıl, hayırla başarıyla sonuçlandır. Amin. Yüce Rabbim emeklerimizi zayi etme, iki cihanda da bizleri muvaffak eyle, iyiliklerle kolaylıklarla karşılaştır YA HAYYU YA KAYYUM YA ZÜL CELALİ VEL İKRAM. Amin.

Cezallahü anna muhammeden sallallahü aleyhi ve selleme ma hüve ehlüh..

Elhamdulillah, Elhamdulillah, Elhamdulillah..

Ya Erhamerrahimiyn, Ya Erhamerrahimiyn, Ya Erhamerrahimiyn, İlahi huzurunda ettiğimiz duaları kabul et, Peygamber Efendimiz'in (Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed) yüzü suyu hürmetine, mübarek günlerin, gecelerin, günahsız sabilerin, yağan yağmurun, Kabe'de edilen duaların, okunan Kuran'ların, mümin kardeşin, kardeşine ettiği duaların hürmetine Allah’ım ne olur yardım et, merhametine sığındım beni bana nefsime bırakma ne olur muradımı ver; bu sınavı kazanmamı stajımı bitirip sağlıcakla ruhsatımı almamı hayırlı işlerde bulunmamı nasip et Yüce Rabbim. Senin herşeye gücün yeter Ya Rezzak, Ya Kerim, Ya Vekil Allahım, ellerimizi boş çevirme. Bilerek bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı affeyle, borçlarımıza edalar nasip eyle, dertlilerimize devalar, hastalarımıza şifalar, bizlere de sağlık, sıhhat ver, işlerimizi rast getir YA RABBEL ALEMİN, Amin.

Siz de dualarınızda Dilek kardeşinizi unutmayın ne olur. Rabbim hepinizden razı olsun, dualarımızı kabul olunanlardan eylesin. Haklarınızı helal ediniz. Selametle kalınız...

esince

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşim allah işlermizde kolayliklar nasip etsin yüce mevlam dualarimizi kabul etsin 100 ya zülcelali vel ikram çekiyorum sizin için

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim rabbim inşallah iyi puanlar almanızı ve işinizi düzeltmesini sağlar dua edeceğim.... inşallah gönlünüzdeki güzellikler hayatınızada yansır selametle kalın

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşim allah işlermizde kolayliklar nasip etsin yüce mevlam dualarimizi kabul etsin 100 ya zülcelali vel ikram çekiyorum sizin için

Allah razı olsun arkadaşım Rabbim işlerinizi rast getirsin, darlık yüzü göstermesin, cümlemizin dualarını kabul etsin. Amin.

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim rabbim inşallah iyi puanlar almanızı ve işinizi düzeltmesini sağlar dua edeceğim.... inşallah gönlünüzdeki güzellikler hayatınızada yansır selametle kalın

Ve Aleyküm Es-Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuhu kardeşlerim Rabbim dilinize, elinize, işinize, ailerinize sağlık, sıhhat, huzur, bereket versin. Dualarınızı kabul etsin inşallah, Allah razı olsun Amin.

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
değerli kardeşim selamün aleyküm,

öncelikle üyeliğin hayırlı olsun, hoşgeldinnn

herşeyin hayırlısını istiyoruz ya Rabbimizden, olan veya olacak olaylara da hayırlısı buymuş da böyle olmuş demek lazım,

Allah (CC) sizin ve aileniz için her şeyin hayırlısını versin, inşallah istediğiniz yönde olur sınav sonuçlarınız.

Şer gördüğümüzün altında hayır, hayır gördüğümüz şeylerin altında ise belki şer vardır, Allah (CC) bilir, Rabbim her şeyin hayırlısını versin hepimize

hayırlı cumalar

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
Ceylantur kardeşim Allah razı olsun,

Yüce Rabbim hepimize hayırlısını nasip etsin inşallah. İki cihanda aziz olanlardan eylesin. Amin.

Hayırlı bereketli cumalar olsun.

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
La tahzen innallahe maana...Hüzne kapılma..Allah bizimle beraberdir..(Rasulullah'ın Sevr mağarasında iken Hz. ebubekir'i teskin için söylediği sözlerin Kur'an diliyle ifadesi

Üfevvidu emri ilallah... İşimi Allah'a havale ediyorum. Muhakkakki Allah kullarını daima görmektedir. (Firavn zamanında Mümin tavrı)

YA VEKİL; İşlerini kendisine bırakanların işlerini, mükemmel sonuçlandıran.

Ey diri olan, ey Kayyum olan Rabbim rahmetin adina yardimını talep ediyorum."

Ya Hayyu ya Kayyum, birahmetike estagisu.

Amin.Amin.Amin

Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun,
inançla geril ve saygı duy!
kalmasın el uzatmadığın ve alaka duymadığın bir mahzun gönül!

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'im yar ve yardimcin olsun kardeşim,hakkinda herşeyin hayirlisini versin,senin için duada bulunuyrum,rabbim kabul eylesin...

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Amin.

Serranur kardeşim beni yalnız bırakmayıp dualarında hatırladığın için senden de Allah razı olsun, Rabbim kabul etsin inşallah, yüreğine dert tasa uğramasın. Amin.

serranur27

Kayıtlı Kullanıcı
Amin canim,rabbim cümlemizden razi olsun,allah gönlünün muradini nail eylesin,inşallah....

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
Amin, Allah (c.c) razı olsun serranurcum.

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı

allies

Kayıtlı Kullanıcı
Amin kardesim,Allah işinizi kolyalastırın hayırlı sonuclar olsun , muradınız en hayırlı sekilde gerceklessin insallah.

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
Amin, DiLaRa_I NuR, Mutlu Kul ve allies kardeşlerim Allah hepinizden razı olsun, Rabbim cümlemizi duaları kabul olan kullarından eylesin, amin. Allaha emanet olunuz.

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
26.11.2009 PERŞEMBE*(YARIN)*AREFE gününde sınav sonuçları açıklanacak arkadaşlar, bu mubarek günün yüzü suyu hürmetine Yüce Rabbim dualarımızı kabul eder inşallah, Amin. Dualarda anılmak umuduyla Allah razı olsun.

“Allahümme’c’al fi kalbi nûran ve fi basari nûran. Allahümme’şrah li sadri ve yessir li emri…”
“Allah’ım, kalbimi, gözümü, gönlümü nûrlu kıl. Allah’ım, kalbime genişlik, işlerime kolaylık ver.”

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
100 tane Ya Vekil, 100 tane Ya Vedud, 200 tane Allahu Ekber, 200 tane La İlahe İllallah,
100 tane Ya Zül celali vel ikram, 200 tane SübhanAllah, 300 tane Elhamdülillah, 100 tane Estağfirullah, 100 tane Ya Allah Bismillah çektim Rabbim katında kabul etsin inşallah, amin.

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

Yüce Rabbim senden hayırlısını istedim, Sen bizler için herşeyin en güzelini, en hayırlısını nasip edensin. Hakkımda hayırlısı buymuş dedim. Sana tevvekkül ettim. Elimizdeki nimetlere şükürler olsun, İlahi Yarabbim Sen bereketini artır, vakti geldiğinde sağlıcakla muradıma ermemi nasip et, tekrar kayıt olabilmem için borçlarımızı ödememizde yardımcı ol Allahım. Sen bizi iyiliklerle, kolaylıklarla, karşılaştır, zorluklarla imtihan etme. Kalbimizi, zihnimizi nurunla aydınlat, bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine zikirlerimizi, dualarımızı, tevbelerimizi kabul et, bizleri razı olduğun kullardan eyle. İyi amellerimizi bollaştır, sana olan borçlarımızı layıkıyla yerine getirmemiz için bizleri doğru yoldan ayırma Ya Rabbel Alemiyn. Amin.

Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

YaVekil

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar hepinizden Allah (C.C) razı olsun, beni yalnız bırakmadınız. Sınavımın sonucu açıklandı; okuduğum dualar ve sizler sayesinde sonuca çok üzülsemde daha sabırlı davrandım. Çok zorlu bir süreçten sonra kılpayı kaçırmak (60 olan baraj notunda 56 alarak başarısız olmuşum) çok yıpratıcı ve üzücü oldu maddi ve manevi olarak. Ama Rabbim neylerse güzel eyler, kesin emin olduğum halde doğru cevapları silip yanlışı işaretlememde bile bir hayır vardır; zira O dilemedikçe yaprak kımıldamaz dedim ve morak bozukluğuna yenilmeden dualarımı zikirlerimi hiç bırakmadım. İftar soframızı hazırladım 1000 ihlası şerifimi tamamladım çok şükür, Anneciğimle sağlıcakla iftarımızı açmanın mutluluğunu yaşadık, dualarımızı ettik. Allah C.C. yüce katında kabul etsin inşallah. Amin. Eğer bu meslek bizim için hayır kapılarını açacaksa, nasibimizde varsa elbet bir gün Rabbim herşeyi kolaylaştırır, bize de kısmet olur Allahın izniyle. Amin.

Allah (C.C.) yar ve yardımcımız olsun. Cümleten hayırlı bayramlar, selamet ve dua ile kalınız...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt