Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

--Profiterol-- (1 Kullanıcı)

[mihriban]

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
evimizdekilezzetler.blogspot.com

Malzemeler:

Hamuru İçin:

1,5 su bardağı su
100 gr margarin
1 tatlı kaşığı toz şeker
1 fiske tuz
1,5 su bardağı un
4 adet yumurta
Kreması İçin
500 gr süt
4 yemek kaşığı un
1 su bardağı toz şeker
Üzeri İçin
40 gr bitter çikolata
1 yemek kaşığı margarin
Yapılışı
Tencereye suyu alın ve ocağa koyun, tuz, şeker ve margarini ekleyip margarini eritin. Kaynamaya başlayınca yavaş yavaş unu ekleyin. Koyulaşınca tahta kaşıkla karıştırarak kısık ateşte pişirin.
Pişince ara sıra karıştırarak soğumaya bırakın.
Soğuyunca yumurtaları birer birer ekleyin ve iyice karıştırın.(hamur sıkma torbasından sıkılacak kıvamda olmalı, gerekirse daha fazla yumurta ekleyin)
Sıkma torbasından fırın tepsisine yuvarlak hamurlar yapın ve 150 derecede pişirin.(fırını açmayın, aksi halde hamur çökebilir)
Süte un ve şeker ekleyip pişirin ve ılıtın.
Fırından çıkan hamurları kesip aralarına krema doldurun ve benmari usulü erittiğiniz çikolatayı(margarinle beraber eritilecek) üzerlerine gezdirin.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm mihriban abla. Emeğinize sağlık..
profiterolü ben de denemiştim. şekli normalin dışında olmuştu :D
biraz uğraş gerektiriyor gerçekten. tarifiniz bende olandan biraz farklı sanırım.
tarifinizi aldım ablam, paylaştığınız için teşekkür ederim. baki selam ve dua ile..B)

[mihriban]

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
evimizdekilezzetler.blogspot.com
Selamünaleyküm;

Hımm ismini dahi söyleyemediğim ::D bu güzel pasta hoş görünüyor umarım tadıda öyledir paylaşım için teşekkür ederim baki selamlarla..

VeAleykumSelam,
gerçekten çok guzel tavsiye ederim;;)
yorumunuz için ben tesekkur ederim,selametle kaliniz.

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Ben bu pastaya bayılıyorum çok güzel bir tadı varda kalorisi çok yapan olursa benim yerime yesin afiyet olsun ben beceremiyorumda...Allah'a emanet olun.:)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt