Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

peyganber efendimize atilan iftiralar (1 Kullanıcı)

atillamoscow

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaslar ben yurt disinda yasayan birisiyim. Islam konusunda eksiklerinizi dis ulkelerde daha iyi anliyorsunuz. ben hristiyan olan bir arkadasima islam bilgisi vermeye calisirken cok eksiklerim oldugunu fark ettim. onun bana tuhaf ve inilmasi guc seyleri soylediginde tam net ve bilgilere dayanan bir cevap veremedim. saadece islam dininin boyle seylere yeri olmayacagini. aksine guzelligi simgeleyen bir din oldugunu anlatmaya calistim. ve internette arastirma yaparken yine o sacma sapan seylerle karsilastim. Allahakina yardim edin. ornek olarak alttaki siteye girerek bakin ve aratirip bana bir cevap yazin. Allah razi olsun saygilar. biliyorumki bizim dinimizde hicbir soru cevapsiz kalamaz. hakki ile cevabi verilir..

Muhammed ve Zeynep « Hangi Gerçekler

slamiyet öncesinde, kişi ile evlatlığı arasındaki ilişki, ana-baba-oğul gibiydi (günümüzde çağdaş ülkelerde de olduğu gibi) Muhammed yazdığı bu ayetle bu anlayışı da değiştirmiştir. Olayı kısaca aktaralım:Zeyd, Muhammed’in evlatlığıdır. Muhammed bir gün, Zeyd’i görmek için evine gider. Zeyd evde yoktur. Onun yerine karısı Zeynep’le karşılaşır ve hemen aşık olur.(Taberi gibi tefsirciler, o sırada Zeynep’in çıplak olduğunu, Muhammed’in bu yüzden aşık olduğunu belirtirler). Bunu öğrenen Zeyd, hemen Muhammed’e gidip karısından ayrılmak istediğini söyler. Zeyd’in karısından bir şikayeti yoktur ama Peygamberin aşık olduğu kadınla da evli kalmayı da doğru bulmamaktadır. Muhammed bu öneriyi reddeder.

Bunun bir nedeni, Muhammed’in evlatlığının karısına göz koymasının, bir yuvayı yıkmasının doğru olmadığını bilmesidir. Diğer bir sebebi ise, Zeyd’in Arap geleneklerine göre Muhammed’in oğlu sayılmasıdır. Yani Zeynep gelinidir… Muhammed öneriyi reddeder ama bir taraftan da Zeynep’i çok istemektedir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt