Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamberimizin müjdeleyen bir rüyası!!!! (1 Kullanıcı)

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı

.......

Peygamberimizin müjde ve umut dolu rüyalarından biri Efendimiz (SAV) buyuruyor:

Dün gece acayip bir rüya gördüm: Ölüm meleği, ümmetimden birinin canını almaya geldi, ana-babasına iyiliği onu çevirdi.

Ümmetimden birini kabir azabı ona açılmışken gördüm. Abdesti geldi, onu bundan kurtardı.

Yine birini şeytan korkutuyordu, zikri geldi, aralarına engel oldu.

Ümmetimden birini gördüm; susuzluktan dili dışarı çıkmış, havza ne zaman gelse men ediliyordu. Orucu geldi, onu suladı.

Ümmetimden birini gördüm; azap melekleri korkutuyordu. Namazı geldi, ellerinden kurtardı.

Ümmetinden birini gördüm; nebiler halka halka oturmuşlardı. Onlara yaklaşmak isteyince kovuluyordu. Gusül abdesti geldi, elinden tuttu. Onu benim yanıma oturttu.

Yine ümmetimden birini gördüm; onun arkası, sağı, solu, üstü, altı karanlık idi. O ise şaşkın halde idi. Haccı ve umresi geldi, onu karanlıklardan çıkardı, nura girdirdi.

Ümmetimden birini gördüm; müminlerle konuşuyor, fakat müminler onunla konuşmuyorlardı. Sıla-i rahim (akrabalarıyla ilgilenmesi) geldi, "Ey müminlerin topluluğu! Onunla konuşun" dedi. Konuştular.

Ümmetimden birini gördüm; ateşin hücumunda kalmıştı. Alev yüzünden eline geliyordu. Sadakası geldi; yüzüne perde, başına gölge oldu.

Ümmetimden birini gördüm; cehennem melekleri onu yakalamış. Emr-i bil-maruf, nehy-i anil-münker (iyiliği emretmesi, kötülükten sakındırması) onu ellerinden kurtardı. Onu rahmet meleklerinin yanına dahil etti.

Ümmetimden birini gördüm; dizleri üzerine oturmuş, onunla Allah arasında hicap var. Güzel ahlakı geldi, elinden tuttu, onu Allah’ın huzuruna girdirdi.

Ümmetimden birini gördüm; sayfası sola uçtu. Allah korkusu (ve Allah’ı sevmesi) geldi, sayfasını yakalayıp sağ tarafa getirdi.

Ümmetimden birini gördüm; mizanı hafif geliyordu. Çok çalışması geldi ağırlaştırdı.

Ümmetimden birini gördüm; cehennemin kıyısında duruyordu. Takva ile hareket etmesi geldi, onu kurtardı, biraz geçti.

Ümmetimden birini gördüm; cehenneme atıldı. Allah için dökülen gözyaşları geldi, onu oradan çıkardı.

Ümmetimden birini Sırat’ta dururken gördüm; hurma dalının titremesi gibi titriyordu. Allah’a olan hüsn-ü zannı (Allah’ı unutmaması ve Allah’ı terk etmemesi) geldi, titremesi durdu. Biraz geçti.

Ümmetimden birini bazen sürünüyor, bazen emekliyor, bazen takılıyor gördüm; bana olan salavatı geldi. Elinden tuttu, onu kaldırdı, Sırat’ı geçti.

Ümmetimden birini cennetin kapısına kadar gelmiş gördüm; kapı içten kapanıyordu. La ilahe illallah şehadeti geldi, kapılar açıldı, onu cennete girdirdi.

* * *

Hayatı boyunca hep güzele çağıran bu sevgili davetçinin cennetten sunduğu şu manzara ile yazımızı sonlandıralım: "Cennete girdim. Kuran sesini işittim. Kim bu okuyan diye sordum. Orada bulunanlar cevaben, Numan oğlu Harise’dir, dediler. Harise’nin içinde bulunduğu nimetin sebebi şudur: O, anasına, babasına karşı çok saygılıdır."

(ALINTI........)

NİHAT HATİPOĞLU

Peygamberimizin müjdeleyen bir rüyası - Nihat HATİPOĞLU - Hürriyet

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm ..hayirli Cumalar...

masumkız

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeslerim Cok Duygulandim Rabbim Bizi Cennetine Giren Kullarindan Eylesin Ins.:)

ZaRiNa/MeDiNe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c) razı olsun kardeşimm,ne mutlu bizlere ki kurtuluşa ermenin bir çok yolu var..Rabbim cümlemize o yolları boş çevirmeden değerlendirebilmeyi nasip etsin inşallah..
_selam ve dua ile..B)

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c) razı olsun kardeşimm,ne mutlu bizlere ki kurtuluşa ermenin bir çok yolu var..Rabbim cümlemize o yolları boş çevirmeden değerlendirebilmeyi nasip etsin inşallah..
_selam ve dua ile..B)

AMİN KARDEŞİM AMİN İNŞALLAH ..ALLAH A EMANET OL

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Ayşe kardeşim..Rabbimiz c.c razı olsun.Paylaşımınız çok güzeldi..Rabbimiz c.c sevabınıza yazsın inşallah.Emeğinize sağlık. Cumanız mübarek olsun..Selam ve dua ile.B)

ALEYKÜM SELAM ALLAH RAZI OLSUN ALİYE KARDEŞİM ... DUALARIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM AMİİİN İNŞALLAH...RABBİM GÜNAHLARIMIZI BAĞIŞLASIN...ALLAH' A EMANET OL ALİYE

Türkiyeli Ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Dua
Bizleri varlığa erdiren ve iman sayesinde gönüllerimize yeni bir diriliş lutfeden Güzeller Güzeli Rabbimize O’nun ilmi adedince hamd ü senâ ediyor; varlığın özü ve nüvesi, yaradılış ağacının meyvesi ve tevhid hakikatinin en gür sesi Efendimiz’e sonsuz salât ü selâm gönderiyor ve bir kere daha Yüce Yaratıcı’nın huzurunda ellerimizi açıyoruz:

Ey her varlığa ihsan deryasından nimetler yağdıran ve ikramı her ikram sahibinden sonsuz derece üstün olan.. ey herkesi ve her şeyi merhametle kuşatan ve kerem ü lutfundan günahkarları dahi mahrum bırakmayan Rabbim! Benim istediklerimi de ver, cömertlik ve merhametinle beni de sevindir; ikram ve rahmet yağmurların neticesinde benim emelimi de gerçekleştir. Şu âciz bendeni eli boş, ümidi kırık, zavallı ve perişan bırakma. Sadece korktuğum tehlikelerden değil, hiç sezemediğim, tahmin bile edemediğim ve dolayısıyla da endişe duymadığım musibetlerden de beni emin eyle.

Evet, itiraf ediyorum Rabbim; Sen bana hep güzellikleri emir buyurdun ama ben pek çok defa isyan ettim.. Sen bana kötülükleri yasakladın ve onlardan kaçınmam hususunda beni uyardın, heyhat ki ben masiyetten uzak durma mevzuunda da istikamet üzere olamadım; bazen hayır yolunda koştum, fakat, kimi zaman da isyan deryasında debelenip durdum.

İşte şimdi, perçemim ellerindedir, huzurunda boynum kıldan incedir, bütün sırlarım nezd-i ilahinde bir bir bilinmektedir; ne ki, ümidim sadece Sendedir. Şayet beni azapla cezalandırırsan, Sana kim itiraz edebilir, zira bu kul Senindir; fakat, eğer bendeni bağışlarsan, bu Sana daha çok yakışır, çünkü mağfiret etmek Senin şe’nindir.

Hâlim Sana ayan, söylediklerim bildiklerinin bir kısmını beyan. Beklentim ise maddî-manevî dertlerime derman. Duama icabet buyur ey Rahîm ü Rahmân! İcabet buyur ve beni beşerî kirlerden, cismanî lekelerden, ötede utandıracak hallerden temizle.. iç ve dış duyu organlarımı, bütün melekelerimi ve latifelerimi Zat’ının nurlarıyla münevver eyle.

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve Ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!..

Türkiyeli Ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Ebû Mûsâ (radıyallahu anh) hazretlerinden rivayet edildiğine göre;
Rasûl-ü Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz şöyle buyurmuştur:

Saçı–sakalı ağarmış müslümana,
Kur'an-ı Kerim’i usûlüne uygun olarak okuyan, içindekiyle amel hususunda ölçüyü aşmayan ve ondan uzaklaşmayan âlime
ve herkesin hakkını gözetmeye çalışan âdil idareciye hürmet etmek,
Allah Teâlâ’ya duyulan saygı ve ta’zimden ileri gelir.

[Ebû Dâvud, Edeb: 23, (4843)]

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
s.a Kardeşim ALLAH razı olsun emeğine sağlık
selam ve dua ile a.e.o. :H​

leben

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşlerim
emeklerinize sağlık
rabbim bizleri inşaallah hayırlı kullarından ihsan eyler

hayırlı cumalar

rabbime emanet olunuz..

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
Ebû Mûsâ (radıyallahu anh) hazretlerinden rivayet edildiğine göre;
Rasûl-ü Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz şöyle buyurmuştur:

Saçı–sakalı ağarmış müslümana,
Kur'an-ı Kerim’i usûlüne uygun olarak okuyan, içindekiyle amel hususunda ölçüyü aşmayan ve ondan uzaklaşmayan âlime
ve herkesin hakkını gözetmeye çalışan âdil idareciye hürmet etmek,
Allah Teâlâ’ya duyulan saygı ve ta’zimden ileri gelir.

[Ebû Dâvud, Edeb: 23, (4843)]

ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL DUALARDI RABBİM GÜNAHLARIMIZI BAĞIŞLASIN (AMİN)

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşlerim
emeklerinize sağlık
rabbim bizleri inşaallah hayırlı kullarından ihsan eyler

hayırlı cumalar

rabbime emanet olunuz..

AMİİN İNŞALLAH KARDEŞİM ...RABBİM BAĞIŞLASIN BİZLERİ ...HAYIRLI AKŞAMLAR

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim ALLAH razı olsun...çok güzel bir paylaşım emeğinize sağlık...ALLAHım bizleri razı olacağın şekilde yaşat..SENsiz bir saniyemiz bile olmasın...ALLAHım sen bu kardeşimizi ve bu yazıyı okuyan okuyamayan herkesin günahlarını affeyle...ALLAHım bizlerede bu müjdeleri nasip eyle...hayırlı akşamlar...

MMM37

Kayıtlı Kullanıcı
Tesekkür ederim,arkadasim,paylasimin icin,,
YÜCE RABBiMiZ bizleri,'' Cenneti ile müjdeledigi,CEMALi ile,sereflendirdigi,kullarindan eylesin.Amin..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt