Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamberimiz in sas. Rüyası (1 Kullanıcı)

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşlerim sizlerle star tv de yayınlanan dini bir programdan konu olrak anlatılan peyggaberimizin basında gecmiş bir hadiseyi paylaşmak istiyorum hafızam elverdigince size bunu anlatıcam..yaptıgım eksiklerden dolayı şimdiden özür diliyorum...
Birgün peygamber ashaba icinizde rüya gören varmı diye sormuş.kendisi rüya yorumlamayı cok severdi.ashabtan ses cıkmamış bunun üzerine peygamber;ben gördüm demiş.ashab acaba peygamber ne gördü diye meraklanmışlar.peygamber anlatmaya baslamış ,iki kişi beni biyere götüreceklerini söyleyerek yanıma geldi.daha sonra bu iki şahısla yola cıktık(şahıslardan biri Cebrail ikiciside bir melek)önce geniş bir ağacın yanında yere yatmış bir adam ve o damın kafasına bir kaya atan adam gördüm.öyleki kayayı atınca yerdeki adamın kafsı yarılıyor ve beyni akıyordu .kaya yuvarlanıyor ve aynı olay defalarca tekraralanıyoru.adamın yarılan kafası tekrar yerine geliyor taşı atan adamda tekrar aynı eylemde bulunuyordu.yanımdaki cebraile sordum neden böyle diye soru sorma dedi devam ettik.bu seferde bir adam gene yere yatmış yanındaki admda elindeki kocaman sivri catalla yerdeki adamın yüz derisini soyuyordu öyleki bi tarafı soyuyor öteki tarafa geciyor ve soyulan yerlerde yeniden deri cıkıyor ve adam aynı acıyı defalarca yasıyordu.neden diye sordum cebraile oda sorusorma dedi.tekrar yola cıktık bu sefer de bir insana rastladık diz cökmüs yanındaki adamda onun önünde elindeki makasla diz cökmüş adamın dudagını kesiyordu öyleki adam kestikce dudak gene cıkıyor adam tekrar kesiyordu.niye diye sordum Cebrail gene cevap vermedi.tekrar yola cıktık. Bircok insanını sırtlarında devasa odunve taş yükleri taşırken buldum.öyleki sırtlarındaki agırlıktan bel kemikleri kırılıyordu.kırıldıkca yeniden düzeliyorlar ve yeninden tasıyıp kırlıyorlardı.niye die sordum Cebrail cevap vermedi gene yola cıktık bu sefer bir nehrin yanına geldik orda bir adam icnden kan akan nehirden karsıya gecmek istiyordu nehrin karsısındaki adamda ona sürekli taş atıyordu yüzen adamda o taşları yutuyordu yuttukca basladıgı yere dönüyordu ve hic karsıya gecemyordu.niye die sordum Cebrail soru sorma anlatıcam hepsini dedi.gene yola cıktık.bu sefer yüzü cok cirkin bir varlığa rast geldik okadar korkunca bir yüzü vardıki yüzne bir bakan birdaha bakamaz dı.bu kim diye sordum Cebrail cevap vermedi.gene bir takım insanlar görüyoruz iki et parcası etrafında bekliyolar etlerden biri cok temiz diğeri ise pis ve cürümüş öyleki üstünde kurt bitmiş.bu insanlar temiz olanı yemek varken pisve kurtlu olanı yiyolar yedikcce yerine yenisi geiliyo ve onuda yiyolar .neden diye sordum Cebrail cevap veremedi.tekrar yola cıktık bu sefer büyük bir fırana geldik fırının kapagı yanına gelince acıldı icinde ise sayısız yanan cıplak erkek ve kadın vardı derileri yandıkca yeniden deri cıkıyo ve tekrar yanıyolardı.niye yanıyolar diye sordum Cebrail sabret anlatıcam dedi.büyük bir şehrin önune geldik kapısını anahtarla actık icerisi azönceki gördügümüz yerlere nazaran fevkalade güzeldi iceride uzun boylu bir adam ve yanında bir dolu cocuk vardı adam yanıda ve etrafındaki cocukların baslarını oksuyodu. Ve arkada mazemesi zümrüt ve zefarandan tasları altın ve gümüşten yapılı bir ev vardı öyleki ev görülmemiş güzellikte idi.bu şehir bu adam ve bu ev nelerdir diye sordum.cebrail simdi anlatabilirim dedi ve basladı;taş attıkca kafası yarılıp tekrar yerine gelen adam kuranın okuyup dinin gereklerini öğrenip yerine getirmemiş kişiye laıyk olan azaba carptırıldı dedi 2.si yüz derisi catalla soyulan adam oda dünyada iken yalan söyleyenlerden olan biriydi ona bu cezayı uygun gördük.3.sü dudağı makasla kesilen adamda dünyada iken baskalrının arkasından konuşup dedi kondu yapıyordu ona bu cezayı uygun gördük.4.sü ağır yük tasıyan insanlar ise dünyada iken malları cok oldugu halde bunun zekatı vermeyen ve fakiri doyurmayan insanlardı bunlarda bu cezayı uygun gördük o ağır yükü her taşıyışlarında belleri kırılır.5.si nehirden gecmek istiyen adamsa dünyada iken faiz yemiş ve karsılıgında ona asla gecemyi basaramıyacagı bir nehir ve yedigi faize karsılık kaya yemesini uygun gördük.6.sı cok cirkin olan varlık ise o cehennem zebanisidir ateş yaratıldıgından beri hic gülmez ve cirkin yaratılmasının nedeni ise cehenneme girenlerin ona bir baktıgında ikinciyi bakmaya cesaret edememeleri icindir.7.si iki et parcası etrafına toplanmış olupta pis olanı yiyen insanlar ise dünyada iken helal olan etlerin yerine haram olan etleri yiyen insanlardı burada o pis eti sonsuza dek yemege mahkum ediildiler8.si fırının icndeki yanan erkek ve kadınlar bunlar dünyada iken zina yapmış erkek ve kadınlar yanmaya mahkum edildiler dedi9.u kapısından iceri girgimiz şehir ise orası müminlere vaat edilen addn cennetleridir icinde gördügün adam deden İbrahim as.yanındaki cocuklar İslam fıtratı ile ölmüş öksüz cocuklar gördügün güzel ev ise senin cenneteki mükafatın dedi.peygamber öyle ise ;ben burada kalayım dedi cebaril daha vakti var sabret dedi.

Aktarımdaki yanlışlıklardan özür dilerim…..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt