Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

peygamber efendimizin yaptıgı şakalar (1 Kullanıcı)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber Efendimiz'in(sav) Yaptığı şakalar

--------------------------------------------------------------------------------

Yaşam tarzımızda sünnetini kullanmakla yükümlü olduğumuz Alemlerin Peygamberi Hz.Muhammed Mustafa(sav)' in şaka ahlakı ; İnsanları incitmeden ve AsLa yalan söylemeden.

*Hz.Ali ve Peygamber Efendimiz(sav) bir gün hurma yerlerHz.Ali yediği hurmaların çekirdeklerini Peygamber Efendimiz(sav)'ın önüne koyar.Ve hurmalar bittiğinde şöyle der ;
-Ya Resul ne kadar çok hurma yediniz
Peygamber Efendimiz(sav) cevap veriri;
-Eğer çekirdekle bakacak olursak sende hurmaları çekirdekleriyle beraber yemişsin.Çünkü önün bomboş.

*Üstü başı pasaklı, kir içinde yaşlı bir kadın Peygamber Efendimizin yanına gelirVe şöyle der;

-Ey Allahın Peygamberi! Ben cennete mi gideceğim yoksa cehenneme mi?
Peygamber Efendimiz cevaplar;

-Bu halinle cennete giremezsin!

Kadın çok üzülür ve kendi evine kapatıp bütün gün ağlar.Bunu duyan Peygamber Efendimiz kadının yanına gider ve şöyle der;

-ben cennete bu halinle giremezsin dedim çünkü cennete 33 yaşında ve güzel elbisler içinde gireceksin, yaşlı ve pasaklı halinle değil!!!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt