Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamber efendimizin bir diğer ismi de tahir idi (1 Kullanıcı)

ondansonra19

Kayıtlı Kullanıcı
PEYGAMBER EFENDİMİZİN BİR DİĞER İSMİ DE TAHİR İDİ
Allahım bu ismin sahibi zata salât ve selam eyle
Manası şudur: Cümle ayıptan ve günah kirlerinden yana temiz ve pak…
Resulullah sav Efendimiz, zahiri ve Batıni, hissi ve manevi cümle günahtan; maddi ve manevi kirlerden uzak ve pak olduğu için ismi şerifine:
_TAHİR.
Denildi. Resulullah sav Efendimizin vücutları pak olduğu gibi, dışarı çıkan artıkları dahi paktır.
Şöyleki; Uhud gazasında Resulullah sav Efendimizin başı yaralandı. Ashab-ı kiramdan Malik b. Sinan, Resulullah sav Efendimizin kanını emip yuttu. Resulullah sav Efendimiz, kanını içmesine ona yasak etmedi; engel de olmadı. Bununla beraber ağzını yıkamasını dahi emretmedi. Şöyle buyurdu:
_’Bu sana afiyettir. Cehennem ateşi sana dokunmaz.’

Bir başka olay da şöyledir:
Ümmü Eymen ra şöyle anlattı:
_Resulullah sav Efendimiz, gece evin bir yerinde duran kaba bevletmişti. Gece uyandığım zaman, kendimi gayet susamış hissettim. Su aradım, o kabı buldum. İçinde olanı da, içtim. Onun bevll olduğıunu bilmedim. Sabah olduğu zaman, Resulullah sav Efendimiz;
_Ya Ümme Eymen, o kaptaki bevli dök.
Diyerek bana hitap etti.
_Onu içtim.
Deyince, Resulullah asv Efendimiz saadetle tebessüm edip şöyle buyurdu:
_’Artık senin karnına ağrı ve sancı girmez.’

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim paylaşımınız için rabbim razı olsun bunları ilk defa okudum..
rabbimize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt