Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

peygamber efendimize(s.a.v) salatı selam getirmek ve son vasiyeti (1 Kullanıcı)

theays

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardeilerim biliyorsunuz ki yüce rabbımız (c.c) bu dünyayı ve içindekileri herşeyi onun hatırına yarattı onun yüzü suyu hürmetine ve biliyorsunuz ki her cuma da hutbeye çıkarken hoca okunan ayet allah ve melekler sana salatı selam ediyor ey insanlar sizde salatu selam edin öylemi bazı kasidelerde ki çoğunda her muhammed mustafa (s.a.v) söylendiğinde salatu selam getirilmiyor yane ve cebrail a.s bir gün peygamber efendimiz (s.a.v) hutbeye çıkarken ne demişti allah ve melekler sana salatu selam ediyor eğer hangi insan senin adın okununca salatu selam getirmezse allah ve melekler ona lanet eder demiştir eee peki hala neden böyle çoğu insan dinleyipte sadece ümmetim ümmetim diyen şefkat peygamberimize (s.a.v) salatu selam etmez anlamıyorum ya kim isterki allahu tealanın lanetini allah sonumuzu hayır etsin benim en çok ettiğim dua bu

ve peygamber efendimiz (s.a.v) son vasiyetinde namaz namaz namaz kadınların hakkı ve kölelerin yada elinizin altındakilerin hakkını gözetin demiştir ya bunu yapan kaç kişi var gerçekten iman dolu bir insan bunları nasıl yapmaz ben hala çözemedim bunların hepsi bizim karşımıza ahirette çıkacak ki orada 50.000 sene kalacağız bunun 6000 senesi ayakta ki gerçek imanı olmayan allahu tealanın gölgesi altında olmayacak güneş tam başının üstünde olacak ki sonrasını düşünmek bile istemiyorum yaz sıcağına dayanamıyan bu bedenlerimiz nasıl cihennemde azap çekecek ya insan bunlardan korkmazmı insan geleceği için dünyada çocukları için ev falan düşünürken kendi sonsuz geleceğini nasıl düşünmez ben hala çözemedim allahu teala heppimize hidayet versin çok eksiğimiz var ama dikkatli olalaım hangi insan gidip kendini ateşe atar

allahu teala sonumuzu hayır eder inşaallah

yüce rabbimize şükürler sonsuz teşekkürler peygamber efendimize (s.a.v) sonsuz salatu selam olsun inşaallah heppinizden allahu teala razı olsun

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: peygamber efendimize(s.a.v) salatı selam getirmek ve son vasiyeti

Allah razı olsun hatırlatmanız ve hassasiyetiniz için kardeşim... bizler ona her zaman salat-ı selam getiriyoruz.. Rabbimiz habibine layık bir ümmet eylesin inşallah bizleri. amin amin.hayırlı cumalar.

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

Aleyküm Selam kardeşim

Allah c.c. razı olsun...üyeliğiniz hayırlı olsun İnşAAllah...

efendimiz s.a.v.'e miraç kandili için salavat getiriyoruz sizleri de aramızda görmek isteriz İnşAAllah...

http://www.islamiyet.gen.tr/forum/viewthread.php?forum_id=20&thread_id=23192#post_224603

Selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

a.s. kardeşim Rahman razı olsun emeğinize sağlık Rabbim bizleri peygamber efendimizin ahlakıyla ahlaklandırsın inşallah selam ve dua ile...

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

Aleykum selam..
Bilgilendirmeniz ve uyarılarınız için Allah c.c. razı olsun..
SelametleB)

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
Bu Nasil Bir Hikaye Nereden Cikardin 50.000 Seneyi Kim Söyledi Sana Hani Sonsuzdu Belki Orada Gün Ve Ay Kavrami Bile Yok .nereden Biliyorsun Oraninda Bu Dünya Gibi Kendi Etrafinda Döndüğünü Biraz Derli Toplu Ve Akli Başinda Olalim Bize Gülmesinler.

mustafa zerey

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşimin Için Allah C.c. Razi Olsun..es Selamin Aleyke Ya Rasüllullah..

harded

Kayıtlı Kullanıcı
arkdaşım cennette 50.000 yıl kalıcağımızı ilk defa senden duyuyorum oyle bişey yok sınırsız kalıcağız lütfen

eren35

Kayıtlı Kullanıcı
slm

slm

bir arkadaşimiz sevgılı peygamberımıze selavatla ılgılı bır yazı yzmıs ve 6000yıl ayakta olunacagını soyluyor . kuranda ve sevgılı peygamberımızın hadıslerınde gecmıyen bır mevzuyu duygugu bır yerden yazarsa islamıyetı sulandırmıs oluruz çok dıkkat edelım emevıler dönemınde bunu yahudıler yaparken sımdı bız kendımız yapıyoruz islam ensondın elımızde YARADANIN gercek kıtbı var sevgılı peygamberımızın hadıslerı ortada lutfen dıkkat edelım hep beraber cıddı olalım coksıtede rastlıyorum uzuluyorum bılmedıgınız veya tam ögrenmedıgınızbır seyı yazmauyın sıze gunah kazandırrır benı yanlıs nalamayın cok dıkkatlı olalım

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt