Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

PEYGAMBER EFENDİMİZ*s.a.v*SÜNNETLERİNİ ARTIK BİLEREK YAPMAYA NE DERSİNİZ ? (1 Kullanıcı)

yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.resulugulu.com
RESULULLAH sav BUYURDUKİ kim benim sünnetimi ihya edersebeni ihya etmiştir beni ihya eden cennette benimle birlikte olacaktır . HER GÜN YAPTIĞIMIZ AMA BUNLARIN PEYGAMBER EFENDİMİZİN Bİ HADEDER OLDUĞUMUZ ÇOK ŞEYİ ARTIK BİLEREK İSTEYEREK YAPALIM NE DERSİNİ? ÖR. PEYGAMBER EFENDİMİZ EVDEN ÇIKMADAN ÖNCE AYNAYA BAKIYORMUŞ BUNU HEPİMİZ ZATEN YAPMIYORMUYUZ HADİ BAKALIM SİZDEN NE ÇIKACAK GERÇEKTEN ALLAH VE AHİRET GÜNÜNÜ ARZULAYANLARVE ALLLAHI ÇOK. ZİKREDENLER İÇİN TAKİP EDCEKLERİ PEK GÜZEL BİR ÖRNEK VARDIR

sert

Kayıtlı Kullanıcı
RE: PEYGAMBER EFENDİMİZ*s.a.v*SÜNNETLERİNİ ARTIK BİLEREK YAPMAYA NE DERSİNİZ ?

Allah razı olsun hatırlatmalarınız için."Ahir zamanda sünnetlere icabet edenlere şehit sevabı verilir" diye biliyorum inşallah yanılmıyorumdur.Var mı bunun ötesi? yani şehitler gibi sevap almak.elimden geldiğince O mübarek insanın sünnetini öğrenmeye ve onlara uymaya çalışıyorum.Allah Teala,cümlemize Peygamber efendimizin sünnetlerine sahip çıkma ve onları tatbik etme bilincini ve azmini versin inşallah!

guleryuz

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

peygamber efedimiz sofrada önünden yer yemeğin bereketi sonundadır diyerek tabağını güzelce sıyırır ve son yudumunu tuza banarak bitirirmiş bende uyguluyorum sofrada herkese söylüyorum s a :DB):p

imported_vuslat_

Kayıtlı Kullanıcı

YEMEĞE TUZLA BAŞLAMAKTA SÜNNETTENDİR YEDİĞİN TUZ MİDEYİ ASİTLENDİRİR SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRIR;);)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

PEYGAMBER EFENDIMIZ(SAV)EFENDIMIZ YOLDA YÜRÜRKEN OMUZLARINI ÖNE DÜ$ÜRÜR YAVA$ VE PARMAK UCLARINDA YÜRÜRMÜ$ KIBIRLENMEDEN GURURLANMADAN VE YOLDA GÖRDÜGÜ TA$ VE BENZERI $EYLERI (YOLDA YÜRÜYENLERI RAHATSIZ EDECEK CISIMLERI)ALIP KENARA KOYARMI$ BU BENI COK ETKILER.

yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.resulugulu.com

konuya ilgi gösterdiğiniz için allah razı olsun bi tanane daha ekliyelim PEYGAMBER EFENDİMİZ SICAK YEMEK YEMEZMİŞ ALLAHU TEALA BİZE SICAK YİYECEK VERMEMİŞTİR SICAK YEMEĞİN BEREKETİ YOKTUR ÖYLEYSE ONU SOĞUTUN B)

hukumdar

Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar çok güzel şeyler yazıyorsunuz.bride ben katayım:"Peygember efendimiz (s.a.v.) sofraya oturmadan önce ellerini; sofradan kalktıntan sonra ise el ve ağzını yıkarmış" Allah'a emanet olun.....vede Allah rızsı için bana ve bütün müslümanlara dua edin..B)

Hukumdarrr

Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar çok güzel şeyler yazıyorsunuz.bride ben katayım:"Peygember efendimiz (s.a.v.) sofraya oturmadan önce ellerini; sofradan kalktıntan sonra ise el ve ağzını yıkarmış" Allah'a emanet olun.....vede Allah rızsı için bana ve bütün müslümanlara dua edin..B)

rainmen

Kayıtlı Kullanıcı

s.a peyganber efendimiz s.a.s ayakkabısını giyerken bile bisbillahirrahmanirrahim dermiş.hayatının her alanına Allah'ı ortak edermiş.biz hayatımızda ne kadar kullanıyoruz acaba besmeleyi?keza Allah yokmuş gibi davranmak günahtır...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

PEYGAMBER efendimiz tuvalete sol ayakla girer sağ ayağı ile çıkarmış sa :D:D:D

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM.ALLAH(CC) RAZI OLSUN.PEYGAMBER EFENDİMİZ(SAV) ÇOK TEBESSÜM EDERDİ..

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN BUNDAN SONRA DAHA DİKKATLİ OLUCAM YANİ MESELA YEMEK YEMEYE TUZLA BAŞLICAM TUZLADA SONLANDIRICAM YEMEĞİ SICAK YEMİCEM HER ZAMAN GÜLER YÜZLÜ OLMAYA GAYRET GÖSTERİCEM HER İŞİN BAŞINDA BİSMİLAHİRRAHMANİRRAHİM DİCEM İŞTE AKLIMDA KALAN HERŞEYİ YAPICAM ALLAH İZİN VERİRSE

yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.resulugulu.com

goNuL_ yazdı:
ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN BUNDAN SONRA DAHA DİKKATLİ OLUCAM YANİ MESELA YEMEK YEMEYE TUZLA BAŞLICAM TUZLADA SONLANDIRICAM YEMEĞİ SICAK YEMİCEM HER ZAMAN GÜLER YÜZLÜ OLMAYA GAYRET GÖSTERİCEM HER İŞİN BAŞINDA BİSMİLAHİRRAHMANİRRAHİM DİCEM İŞTE AKLIMDA KALAN HERŞEYİ YAPICAM ALLAH İZİN VERİRSE
bilmeden yapıyoruz zaten kardeşim ama özen gösterirdek daha iyi tabii selametle

marziye

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleyküm bir sünnet de ben sölemek isterim:
tırnakları cuma günü ve şahadet parmağından başlamak üzere kesmek sünnet..

marziye

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
cabir bin (r.a)sölediği bir rivayete göre
peygamberimiz(s.a.v) kim ezanı duyunca ezan duasını okursa ona şefaatim kıyamet gününde vacip olur ...
arkadaşlar cennete gitmek Allah resulunun sevgisini kazanmak çok zor deil.yeterki içimizde sevgi ve öğerenmek için azim olsun

El-Cebbar

Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar bu konuyu devam ettirelim ne güzel gidiyormuşsunuz lütfen rica ediyorum.Çok önemli bir konu!!
Bir tanede benden,Caferiyat kitabında Ali (a.s)’dan şöyle rivayet edilmiştir: Resulullah (s.a.v) saçını tarardı, bir çok zamanlar su ile düzeltip ve şöyle buyururdu: "Müminin güzel kokulu olması için su yeterlidir.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

Hz. Âişe (r.a) anlatıyor: "Hz. Peygamber (s.a.v) her gece yatağına
geldiği zaman iki elini birleştirerek Kul Hüvallahu Ehad, Kul Eûzü
Bi-Rabbil-Felak, Kul Eûzü Bi-Rabbi'n-Nas sûrelerini okur, ellerine üfler,
sonra da iki eliyle vucudunun, ellerinin eriştiği kısımlarını sıvazlardı.
Elleriyle başını, yüzünü, vücudunun ön kısmını meshetmeye başlardı. Ve böyle
okuyup üfleyerek vücudunu meshetmeyi üç defa tekrarlardı" (Buhârî, Muslim).

ekula

Kayıtlı Kullanıcı

sa kardeşlerim efendimizin sünnetlerinden birçoğu zikredilmş bende şunları eklemk istedim ..Efendimizin ahlakıda onu sünnetleridir.mesela hiç yalan söylememiş olması verdiği sözlerde durması.bağışlayıcı olması,cömert oluşu,hak davada sebatı,anne baba hakkına azami derecede önem vermesi,emanette emin olması,tabi sayılmakla bitmez Efendimizin ahlakı .inş bu sünnetlerinde önemini idrak ederiz..cenabı hak onun ahlakıyla ahlaklandırsın cümlemizi

koskun

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.
hz.muhammed ( sav ) efendimiz gömleği giyerken alttan yukarıya doğru ilikleyip çıkarırken yukardan aşağıya doğru çıkarırmış ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt