Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Peygamber Efendimiz Nasıl Davranırdı? (1 Kullanıcı)

gevezece54

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum arkadaşlar forumu bir soruyu araştırırken rast geldim ve efendimiz hakkında çok güzel konular vardı ve bana yardım edebileceğinizi umud ederek aranıza katıldım.....

arakdaşlar benim bir kaç aydan beri aklıma takılan bir konu var bütün araştırmalarıma rağman bu konuda bir bilgiye ulaşamadım umarım forumdaki arkadaşlarımız bana kaynak gösterebilir yada bilgileri ile aydınlatır.

konuyu yanlış yere açtıysam admin arkadaşlar doğru yere taşırsa sevinirim...

sorum şu;
Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav ) eş(ler)i ile çok güzel bir ilişki içinde olduğunu biliyoruz ama günümüzde malesefki böyle bir ilişki yaşamak oldukça zor bizlerin Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav ) gibi olmamız biraz zor ama en azından onu örnek alabilirsek ne mutlu bize bu konuda günümüz evliliklerinde anlaşmazlıklar oldukça fazla ve genelde ufak tefek incir kabuğunu doldurmayacak konular oluşmakta evet benimde merak ettiğim konu bu Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav ) eğer dünyavi konularda eş(ler)i ile bir anlaşmazlığa düşer ise nasıl davranırdı neler söylerdi bu konuda bir kaynak belitebilirmisiniz....

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim allah yar ve yardımcınız olsun....

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleyküm selam
Hoş geldiniz.

siz cevap beklerken aradığınızı bu bölümden bulabilirsiniz :)

İslamda Aile Hayatı

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
[40] Hz. Aişe anlatıyor: "Resûlullah, bana: - “Ben senin bana kızdığın ve benden razı olduğun zamanları biliyorum" buyurdular. Ben: - “Bunu nereden anlıyorsunuz?" diye sordum. - “Benden razı oldun mu bana: - “Hayır! Muhammed'in Rabbine yemin olsun" diyorsun. Bana öfkeli olunca: - “Hayır! İbrahim'in Rabbine yemin olsun!" diyorsun" dedi. Ben: - “Doğru, ey Allah'ın Resûlü, ben sadece senin adını terkederim?" (sevgin yüreğimdedir) dedim". Bkz. Buhari, Nikâh 108 (VI, 158), Edeb 63 (VII, 91); Müslim, Fedailu's-Sahabe, 90 (2439), II, 1890

Hiç sorun yasamadılar diyemeyiz.

Hz Peygamber efendimiz de hanımı ile tartışmıştır.

Tabi bu sevgisizlik babında değil sonunda gene birbir leri ile gecinmesini bilmişlerdir.

gevezece54

Kayıtlı Kullanıcı
[40] Hz Peygamber efendimiz de hanımı ile tartışmıştır.

Tabi bu sevgisizlik babında değil sonunda gene birbir leri ile gecinmesini bilmişlerdir.

evet günümüz evliliklerin bunun olmasıda gerekli ben evli değilim fakat allah nasip kısmet ederse oda olacak ama bunun günümüzde bir çok ilişkide en temel sorun olduğunu görünce bende bunu dünya üzerinde en iyi örnekten öğrenmek istedim... nasıl davranmıştır neler söylemiştir. bir yaptırım uygulamışmıdır yoksa kendiside bazı konularda taviz vermişmidir? bunun gibi sorulara cevap arıyorum arkadaşlar..

umarım yardımcı olursun allah hepinizden razı olsun vakit ayırdığınız için teşekkür ederim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt