Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Pazartesi Hafifleyen Azab (1 Kullanıcı)

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
PAZARTESİ HAFİFLEYEN AZAB

Mevahib-i Ledünniye de anlatılır ki:

Resul-i Ekrem efendimiz doğumunda onu ilk defa Ebu Leheb’in cariyesi Süveybe emzirmiştir.Suveyde efendisi Ebu Leheb’e Resulullah Efendimizin doğumunu müjdelediğinde Ebu leheb’de onu azad eylemişti…

-Yâ Ebâ Leheb halin nasıldır?”dediler.Cevaben:

-Cehennemdeyim,ama pazartesi geceleri geldiğinde azabım hafifletilir.Parmaklarımın arasını emerim,su çıkar ve onu içerim,dedi.Sebebi şu ki bir pazartesi gecesi Resulullah dünyaya teşrif etmiş,Süveybe gelib bana haber vermiş,ben de onu azad wetmiştim…Hak Taala o ihsanıma karşılık olarak pazartesi geceleri azabımı hafifletip bana bu ihsanda bulunuyor…

İbnül Cezeri der ki.

-Ebu Leheb gibi bir kâfir,Resulullah hazretlerinin doğduğu gece bu kadarcık ihsanda bulunmakla,cehennemde onun faydasını görünce kıyas eyle ki,bir kimse mümin ve muvahhid olarak o gecelere tazim edip,Resulullah hürmetine in’am ve ihsanlar eyleye.Hak katından ne kadar lutuf vekeremlere müstehak olur!...

Mü’minlere layık olan odur ki,Mevlid ayında Resulullah hürmetine Mevlid-i Şerif okutalar,hayrat yapıp fukaraya vereler…(M.Sami Ramazanoğlu)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim ellerinize yüreğinize saglık bunu daha önceden biliyordum hatırlattıgınız içim rabbim razı olsun
rabbimize emnaetsiniz inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim ellerinize yüreğinize saglık bunu daha önceden biliyordum hatırlattıgınız içim rabbim razı olsun
rabbimize emnaetsiniz inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

Vealeykumselam damla ablam Allah razı olsun ben yeni öğrendim benim gibi bilmeyenlerde vardır paylaşalım istedim tşşk ederim hayırlı aksamlar a.e.olunuz saygı ve sevgi ile

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Vealeykumselam damla ablam Allah razı olsun ben yeni öğrendim benim gibi bilmeyenlerde vardır paylaşalım istedim tşşk ederim hayırlı aksamlar a.e.olunuz saygı ve sevgi ile

tabi kardeşim güzel paylaşımlarını daim bekleriz rabbim razı olsun
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum cumleten muhterem din kardeşlerim

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam AHMET kardeşim nerelerdesin...göremedim özledim seni canım kardeşim...ALLAH razı olsun...emeğine, yüreğine sağlık....

YÜCE RABBİMin rahmeti o kadar çok ki...ALLAHım bizlere Rahmet denizlerinden bir damla nasip eylesin inşaallah...selametle kal aziz kardeşim...

hayırlı geceler...avatarında güzel olmuş:):)

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam AHMET kardeşim nerelerdesin...göremedim özledim seni canım kardeşim...ALLAH razı olsun...emeğine, yüreğine sağlık....

YÜCE RABBİMin rahmeti o kadar çok ki...ALLAHım bizlere Rahmet denizlerinden bir damla nasip eylesin inşaallah...selametle kal aziz kardeşim...

hayırlı geceler...avatarında güzel olmuş:):)

Selamunaleykum Aydın hocam kalp kalbe karsı imiş bende seni ozledım ama bu aralar yogunum belki bir hafta falan giremeyebilirim ben o avatara kurban olayım senin avatara da kurban olayım kardeşim a.e.ol selam saygı ve sevgi ile hayırlı geceler

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam kardeşim...ALLAHım işlerinde kolaylıklar nasip eylesin...ALLAHım Peygamber Efendimiz(sav)in şefaatine nail eylesin İnşaallah...hayırlı geceler...ALLAHa emanet ol...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt