Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

PaTaTesLi Tomßak (1 Kullanıcı)

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
img0248to9.jpg

İçindekiler
4 orta boy patates (çiğ olacak)
2 su bardağı ılık süt
1 su bardağı sıvı yağ
3 yumurta
1 yaş maya
5 çorba kaşığı toz şeker
Tuz
Yarım topak beyaz peynir
Aldığı kadar un

Süslemek için; Susam-çörek otu, ince dilimlenmiş kaşar peyniri

Hazırlanışı:
2 su bardağı ılık sütün içine mayayı koyuyoruz ve beklemeye alıyoruz..
Bekletirken; patatesleri rendeliyoruz. Yağ, yumurta,(2 yumurtanın sarısını ayır) şeker, tuz ve peyniri de patateslere ekliyoruz. Sonra beklettiğimiz mayayı da karışıma ilave ediyoruz. Hepsini karıştırdıktan sonra yumuşak ve hafif ele yapışan bir hamur elde ediyoruz..

Tüm bunları yapınca hamurumuzu beklemeye alıyoruz. 15-20 dakika kadar bekletiyoruz. Ve ardından kaşığı yağlıyoruz ve limon büyüklüğünde hamurdan parça alıp, yağladığımız elimizde yuvarlıyoruz.

Tepsiye dizdikten sonra ayırmış olduğumuz 2 yumurtanın sarısını üzerlerine sürüyoruz. Arzuya göre tombaklarımızın üzerine susam-çörek otu ve dilimlenmiş kaşar peyniri koyuyoruz..

175 derecede üzerleri kızarıncaya kadar pişiriyoruz...

maharaja

Kayıtlı Kullanıcı
ımm olsa da yesek..

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleyküm nefis görünüyo denedinmi bu tarifi kardeşim?üşenmesem yapıp işyerime götürürdüm ama üşeniyorum:(
emeğinize sağlık rabbim razı olsun kardeşim

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
esselamu aleyküm nefis görünüyo denedinmi bu tarifi kardeşim?üşenmesem yapıp işyerime götürürdüm ama üşeniyorum:(
emeğinize sağlık rabbim razı olsun kardeşim

Velaeykümselam canım.

Methini duydum, en kısa zamanda deneyecem inş.:a12:

Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt