Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

pasta keki(pandispanya) (2 Kullanıcı)

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
pandispanya (pasta keki) tarih: 16/5/2008 10:09
hazır kek kullanmak istemiyorsanız işte size pasta keki:malzemelere geçmeden önce bu keki yaparken tarif ettiğim gibi yaparsanız sonuç harika olur
6 yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı un
eğer pandispanyanızı kakaolu yapmak isterseniz 3 yemek kaşığı da kakao kullanabilirsiniz ama un miktarını azaltın çünkü kakao keki koyulaştıracaktır bu arada yumurtalar kesinlikle oda sıcaklığın da olmalı sakın soğuk kullanmayın yoksa istediğimiz gibi yumurtalar kabarmaz kabartma tozu kullanmadığımız için yumurtalar çok iyi kabarmalı şimdi yapılışına geçelim yumurtaları çok dikkat ederek sarı ve beyazlarından ayırıyoruz bu arada kullandığımız kapta kuru olucak aklara kesinlikle sarı karıştırmayın eğer içine düşerse yumurtanın kabuğuyla alın yumurta aklarına azar azar şeker ekleyerek mikserle çırpıyoruz iyice katılaşıp yoğunlaşınca bir kenara alıp yumurta sarılarınıda az şekerle iyice çırpıp kabartıyoruz sonra aklara yavaşca ekleyip kaşıkla karıştırıyoruz ama fazla karıştırıp söndürmeyin unumuzu da eleyerek koyuyoruz yine yavaş yavaş karıştırıp bekletmeden pişirmeye alıyoruz mutlaka pişirme kağıtı kullanın ben bu keki kelepçeli kalıbın altını çıkarıp bir tepsiye alıp üzerine de çemberi yerleştiriyorum siz istediğiniz kabı kullanabilirsiniz pişirirken önce 150 derece kabardıktan sonrada biraz yükselterek 20 dakika pişiriyoruz pişerken fırın kapağını açmayın yoksa söner piştikten sonra iyice soğutun ve streç filmle sarıp buzdolabında bir gece bekletin böyle yapmamızın sebebi kekin daha lezzetli ve yumuşak olması için, bu keki hemen kullanamazsanız 1 hafta dolap ta bekleyebilir
not:keki ikiye bölerken parçalanırsa yada orantılı kesemezseniz tıpkı yama yapar gibi eksik yerleri tamamlayabilirsiniz yağni kekiniz hain değil kolay gelsin zaten zamanla alışıp pratikleşiyorsunuz

xxgulsumxx

Kayıtlı Kullanıcı
Hayirli Sabahlar Allahim Bu Sabah Herkes Pasta Diyor Ya Ne Güzell Tatli Tatli Başladik Sabaha

belgin

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ben netten bir pandiispanya tarifi indirmiştim onda da 4 yumurta vardı sanırım rastgele yaptım piştikten sonra sırf yumurta kokuyodu ama böyle çırpılcağı yazmıyodu ondan heralde direk çöpe gitti o günden beri de evde pasta yapmam yasak ama sizin tarifi gizli denicem:) inşallah iyi bi sonuç çıkar Allah'a emanet olun

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
s.a
ben yapamıyorum canım
ama
ama
ama
sana guvenıyorum
beklıyorum :)

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
selamun aleyküm ben netten bir pandiispanya tarifi indirmiştim onda da 4 yumurta vardı sanırım rastgele yaptım piştikten sonra sırf yumurta kokuyodu ama böyle çırpılcağı yazmıyodu ondan heralde direk çöpe gitti o günden beri de evde pasta yapmam yasak ama sizin tarifi gizli denicem:) inşallah iyi bi sonuç çıkar Allah'a emanet olun

aleyküm selam hoş geldin
dene bakalım,sırf yumurtayla olduğu için kokması normal
bu yaptığım kek çok güzel oluyor ben bu kekle yapıyorum yaş pastalarımı
tavsiye ederim
bu arada,mutfakta bişeyler yanmadan,çöpe gitmeden,usta olunmuyo sen yapmaya devam et
slm ve dua ile:H

xxgulsumxx

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Lütfen Bana Yardim Edin çok Kötüyümmm

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
~*~

Selamün Aleyküm Neslihan ablacım..
Kurtuluşu yok, bunu da kaydettim inşallah:).. Emeğinize, ellerinize sağlık.. Allah c.c razı olsun ablacım..Maşallah, berekAllah diyorum.. Rabbimize emanet olunuz..Selam ve baki dua ile..Gününüz hayırlı ve bereketli olsun inşallah..:H

~*~

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
~*~

Selamün Aleyküm Neslihan ablacım..
Kurtuluşu yok, bunu da kaydettim inşallah:).. Emeğinize, ellerinize sağlık.. Allah c.c razı olsun ablacım..Maşallah, berekAllah diyorum.. Rabbimize emanet olunuz..Selam ve baki dua ile..Gününüz hayırlı ve bereketli olsun inşallah..:H

~*~

aleyküm selam hoşgeldin ablacım
kaydet ve kaybetme
sende allaha emanet ol
hayırlı günler ablacım

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
işte geldim dün arkamdan kaynatmışsınız valla oh..ama yakaladım yine...ama böyle kuru kuruya tarif olmazki abla ya resim eklede gözümüz gönlümüz açılsın aaaa hadi bekliyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt