Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Parmakların kalemindir... (1 Kullanıcı)

muhammed25

Kayıtlı Kullanıcı
İbni Mes'ûddan rivayet olundu ki Yâ Resûlallah ölü kabre konduğu vakit ilk karşılaştığı şey nedir diye sordu.

Peygamberimiz buyurdu ki (Yâ İbni Mes'ûd! Bunu bana senden başka kimse sormadı. Ancak sen sordun.

Ölü kabre konulduğu vakit önce bir melek seslenir. O meleğin ismi (Rûmân)dır. Kabirlerin arasına girer.

Der ki Yâ Abdellah! Amelini yaz! O kimse der ki benim burada ne kâğıdım ne kalemim var. Ne yazayım?

O melek der ki; bu sözün kabûl edilmez. Senin kefenin kâğıdındır. Tükrüğün mürekkebindir. Parmakların kalemindir. Melek kefeninden bir parça kesip verir.

O kul dünyada her ne kadar yazı yazmak bilmese de orada sevabını ve günahını âdeta o bir günde işlemiş gibi yazar.

Bundan sonra melek o yazdığı kefen parçasını dürer. O ölünün boynuna asar.)

Bundan sonra Resûlullah efendimiz (Her insanın yaptığı işleri gösteren sayfalarını biz boynunda kıldık) meâlindeki İsrâ sûresinin onüçüncü âyet-i kerimesini okudular.

"İnsan seveceği kimseyi iyi seçmeli ona göre sevmeli..."
"Kim olduğun değil kiminle olduğun önemlidir..."

wesselam..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt