Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Parçacık Fiziği...; (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
2- BAKARA SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm

7. Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır. Onlar için
büyük bir azap vardır.

6- EN'ÂM SÛRESİ

Bismillâhirrahmânirrahîm.

25. İçlerinden, (Kur’an okurken) seni dinleyenler de var. Onu anlamamaları için kalpleri üzerine perdeler
(gereriz), kulaklarına ağırlık koyarız.
Her türlü mucizeyi görseler de onlara inanmazlar. Hatta
tartışmak üzere sana geldiklerinde inkâr edenler, “Bu (Kur’an) evvelkilerin masallarından başka bir
şey değil” derler.

17- İSRÂ SÛRESİ

44. Yedi gök, yer ve bunların içinde bulunanlar Allah’ı tespih ederler. Her şey O’nu hamd ile tespih eder.
Ancak, siz onların tespihlerini anlamazsınız. O, halîm’dir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir), çok
bağışlayandır.
45. Kur’an okuduğunda, seninle ahirete inanmayanların arasına gizli bir perde çekeriz.
46. Kur’an’ı anlamamaları için kalpleri üzerine perdeler, kulaklarına da ağırlık koyarız. Kur’an’da (ibadete
lâyık ilâh olarak) sadece Rabbini andığın zaman arkalarına dönüp kaçarlar.

18- KEHF SÛRESİ

57. Kim, kendisine Rabbinin âyetleri hatırlatılıp da onlardan yüz çeviren ve elleriyle yaptığını unutandan
daha zalimdir? Şüphesiz biz, onu anlamamaları için, kalplerine perdeler gerdik, kulaklarına da
ağırlıklar koyduk.
Sen onları hidayete çağırsan da artık ebediyen hidayet bulamazlar.
100,101. O gün cehennemi; gözleri Zikr’ime (Kur’an’a) karşı perdeli olan ve onu dinleme zahmetine dahi
katlanamayan kâfirlerin karşısına (bütün dehşetiyle) dikeriz!

19- MERYEM SÛRESİ

16,17. (Ey Muhammed!) Kitap’ta (Kur’an’da) Meryem’i de an. Hani ailesinden ayrılarak doğu tarafında bir
yere çekilmiş ve (kendini onlardan uzak tutmak için) onlarla arasında bir perde germişti.
Biz, ona
Cebrail’i göndermiştik de ona tam bir insan şeklinde görünmüştü.

23- MÜ'MİNÛN SÛRESİ

99,100. Nihayet onlardan birine ölüm gelince, “Rabbim! Beni dünyaya geri gönderiniz ki, terk ettiğim
dünyada salih bir amel yapayım” der. Hayır! Bu, sadece onun söylediği (boş) bir sözden ibarettir.
Onların arkasında, tekrar dirilecekleri güne kadar (devam edecek, dönmelerine engel) bir perde
(berzah) vardır.

101. Sûr’a üfürüldüğü zaman, (işte) o gün ne aralarında soy-sop yakınlığı kalacak, ne de birbirlerini arayıp
soracaklardır.

25- FURKÂN SÛRESİ

53. O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez
bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.

54. O, sudan bir insan yaratıp ondan soy sop ve hısımlık meydana getirendir. Rabbin, her şeye hakkıyla
gücü yetendir.

41- FUSSİLET SÛRESİ

51. Allah, bir insanla ancak vahiy yoluyla, yahut perde arkasından konuşur. Yahut bir elçi gönderip,
izniyle ona dilediğini vahyeder. Şüphesiz O yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir

Parçacık fiziği Hadron Çarpıştırıcısı deneyi sonucunda elde edilen Higgs parçacığı diye elde edilen şey...Sadece Allah C.C. nun İLİM açılımı için öğrenin buyurduğu bir parçacıktır...Bu Parçacık bir perdenin en küçük parçalarından bir parçacıktır...

Allah C.C. nun perdemde gör dediğinin görülmesidir...

Perdeler arkası görünüm ve OL emri bilgisi ..Allah C.C. nun Sır bilgisi ile gizlidir...

Balıkların suyun farkına varmaması gibi...

Alem Allah C.C. nun gör...emri veya görün emri kadar görülmekte...Bakış sırrı Allah C.C. katında gizlidir..

Yer ve gökyüzünün birleşik ve kıyamet rüzgarının her daim estiğini görememe ...sırrın perdelendiğinin işaretidir...

Allah C.C. için yaratım Ol emrini vermek kadar basit bir İLİM dir...

ALAK suresi tecellisi ortaya çıkmakta...Okunması gereken ...okunabilecek kadar okunacaktır...

O zerrelerde veya zerreciğinde...Kürsüden Allah C.C. tarafından lütfedilen KÜN emrinin arza yansımasıdır...Adem Aleyhisselama Lütfun tecellisi... 1 ve 28 in... Elif ten He ye dönümüdür...

Selamlar...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nun sır perdesini keşfetmek ...
Cemaline İLMEL ulaşmak için ...
Allah C.C. nun 18000 İLMİ ne vakıf olmak gerekir...

Allah C.C. nun 18000 İLMİ 18000 Perdesi ile gizlidir...
Bazı insanlar için bu perde incecik bir zar gibidir... '' Muhammed Mustafa Aleyhisselam ...ve ...Allah C.C. nun lütfettiği Peygamber A.S.lar ile Melekler den Peygamber olanlar A.S. gibi ....''

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razi olsun, bize ilminden gerekli oldugu kadarini versin(iyi ama sen cemalini istersin?)
Ben ne bileyim isteyen sensin... Huzur ve guven gelir, gUzelligi herseyi unutturur o an istemeden bile kelimeler dokulur
Rabbim seni, seni gormek isterim...
Neden perde??? inanmak istemedikleri için , inanmayacaklari için, ya inananan , ya inanmak isteyen için neler olur??? de hele
sirlar açilir, bir , bir sanki yemegin ustune ortu konmustur , yemege gelen kaldirir onu ama dikkat baskalarina gosterecem deyince?hemen kaldirilir yiyemezsin onu...
Ya ben diyorum? ya ben hiç mi bir katkim yok inanmak için? ya Rab yoluna isteyerek geldim,sende kapiyi açtin
Seni sevince dunyam degisti, seni sevenleri de sevdim ... sen sevdirdin, Hele Sems? aynam o benim , onu seyredince alem bir derim
Rabbim sana sukurler olsun, istedigimi veriyorsun... Yunus olmak isterdim hep ama adim atmaya gucum yoktu, o gucu verdin, karsima duranlara dayanma gucu verdin, acimadilar oyle yol yok dediler, perdeyi açip gizlice gosterdin, mumkunu yok, guzelligine hayran kalmamanin mumkunu yok , bana askindan verdin...
Rabbim, Rabbim bagisla sen hep verdin, ben ne yaptim? ne yapmaliydim??? sukrunu yapmayi akil etseydin ya.. Nasil? dil ile olmaz bilirim nasil??? Ah Rabbul alemin sana erseydim??sirlarini bilseydim ,
Cam karsindakini gorur, ayna kendini gosterir
Alemi ayna etsiysen, gorunen sen... yeter garip kendini zorlama
Tamam ama hep aklimdasin beni unutma...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Efendim...; Allah C.C. nun Cemalini görme arzusu tabi ki çok güzel...Avcı, avını ararsa... uygun yem bulursa, avı ...avlar...Aramaya ve isteğe devam...Elbet bir gün perde aralanır..Görülmesi gerekeni görürsünüz...İnşallah...
Ümit sizlik yok...
Selam ile...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Anladim ki, son nefese kadar mucadeleye devam, sorguya devam...
Ya Rab! Ya Rab istedigimiz sensin, bize dayanma gucu ver...

Azap ayetlerine dayanma gucum yok, Rabbim inananlari korusun, Rabbul alemin guzelligi sevdirir, iyiligi sevdirir , tabi ki olmali azabi da anlatmali, yureklerde korku olmali
Allah c.c razi olsun bugunde birsey anladim Yuce Yaradana sonsuz sukurler olsun

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. dilerse Cemal 'i görünsün...dilediği KUL una ...İşte o zaman başlar İdrak eğitimi...Ta ki...Cemal 'e kavuşana kadar...İzin Allah C.C. dan...Eğitim...ister kendilerinden C.C. ..İsterse emrettiklerinden...
Ancak önce istek sonra sabır...Sonra layık olmak...ve
Allah C.C. nun gör emrini vermesi...
Vesselam...Selam ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt