Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ÖZÜR DİLİYORUM... (2 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Her insan hata yapabilir. Önemli olan hata yaptığını farketmek ve sonucuna katlanma yüceliğini gösterebilmektir. Asla özür dileyemem! ifadesi bir zayıflık göstergesidir. Özür dileyebilmek kendini aşma ve egoya takılmama anlamına gelir. Bireyin egosuna saplanıp kalması, bir nevi yerinde durması ve ilerleyememesidir. Bu bakış açısı ile özür dileme davranışı bir zayıflık olmadığı gibi bireyin başarısı ve kalitesinin bir göstergesidir. Her hata karşısında özür dilenebilmeli ve hata düzeltilmeye çalışılmalıdır. Güncel hayatta en sık birlikte olduğumuz insanlara karşı ise belki daha hassas olunmalıdır. Aile içinde birey için en yakın olması gereken insan eşidir. Her insan eşiyle birtakım problemler yaşayabilir. Gerek kadının gerekse de erkeğin yukarıda ifade ettiğim bakış açısını benimsemesi ve özür dilemekten çekinmemesi gerekir. Özür dileyebilme evliliğin sağlıklı seyri için bireyin hem kendisi için ve de eşi için önemlidir. Huzursuz bir aile ortamında her iki taraf da mutsuz olacaktır. Bu zaviyeden değerlendirilecek olunursa; özür dileyebilen insan kendi huzurunu da korumuş olur. Sonuç olarak ortada bir hata varsa ve bu hata size ait bir hata ise özür dileyebilmek yüceliğini gösterebilmelisiniz. Ya özürümü kabul etmezse diye düşünmeyin. Önemli olan karşılık beklemeden özür dileyebilmektir. Ayrıca özür bir yalvarma değildir. Her hata karşısında mutlaka özür dilenebilmeli fakat özür neticesinde karşı tarafın bunu kullanmasına müsaade edilmemelidir. Böylelikle evinizdeki sorunların büyümesini ve küslükleri önlemiş ve aile hayatınızın huzuruna hizmet etmiş olursunuz.
KAYNAK:AİLEM/ZAMAN

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÖZÜR DİLİYORUM...

Esselamu Aleikum vr,vb
Allah razi olsun kardesim,aktardigin konu cok güzel bende katiliyorum

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Muslima yazdı:
Esselamu Aleikum vr,vb
Allah razi olsun kardesim,aktardigin konu cok güzel bende katiliyorum
A.S.Kardeşim,Rabbim cümlemizden razı olsun.SELAM VE DUA İLE

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. abla..gercekten güzel paylaşım allah razı olsun dua ile..

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun ablacım yazdıklarına katılıyorum ama bence çok fazla özür dilemeyede alışılmamalı sonrasında bununda bir anlamı kalmıyor...yap yap özür dile nereye kadar... bir konuda bence en fazla iki bilemedin üç kez daha fazlası olmamalı bu kadar zaman insan hatasını anlamamışsa kolay kolay anlayamaz özür dilese ne fayda... yazmışsın ya hatasını anlamalı en önemlisi bu... yazdıklarım yanlış anlaşılmasın tabiki özür dilenmeli ama hatalar sürekli tekrarlanıp alışkanlık olmamalı

selam ve dua ile... Allah'a emanet olun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
s.a. abla..gercekten güzel paylaşım allah razı olsun dua ile..
A.S.Kurban,Rabbim cümlemizden razı olsun.SELAM VE DUA İLE

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUNLEYKUM
EMEGINIZE YUREGINIZE SAGLIK
GERCEKTENDE OZUR DILEMEK INSANDAKI EGO DUYGUSUNU KORELTEN YEGANE SEYLERDENDIR.
SELAM VE DUA ILE...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tevbekar yazdı:
Allah razı olsun ablacım yazdıklarına katılıyorum ama bence çok fazla özür dilemeyede alışılmamalı sonrasında bununda bir anlamı kalmıyor...yap yap özür dile nereye kadar... bir konuda bence en fazla iki bilemedin üç kez daha fazlası olmamalı bu kadar zaman insan hatasını anlamamışsa kolay kolay anlayamaz özür dilese ne fayda... yazmışsın ya hatasını anlamalı en önemlisi bu... yazdıklarım yanlış anlaşılmasın tabiki özür dilenmeli ama hatalar sürekli tekrarlanıp alışkanlık olmamalı

selam ve dua ile... Allah'a emanet olun
Rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim,evet haklısınız kardeşim,size katılıyorum.Herşey yeri geldiğinde özel vede güzeldir.Süistimal edilmemelidir.SELAM VE DUA İLE

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

efsude yazdı:
SELAMUNLEYKUM
EMEGINIZE YUREGINIZE SAGLIK
GERCEKTENDE OZUR DILEMEK INSANDAKI EGO DUYGUSUNU KORELTEN YEGANE SEYLERDENDIR.
SELAM VE DUA ILE...
A.S.Kardeşim,evet özür dileyebilmek bir erdemdir.Bundan utanılmamalı.SELAM VE DUA İLE

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

:) Cok GÜZEL anlattiniz B) Allah razi olsun. Insallah ablacim insallahhh ... ;)

Dualarda bulusmak üzere.. hayirli aksamlar.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun çok güzel yazmışsınızB)B)B)

yonca_SAHRA

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm kardeşler. bugün burda ilk günüm naçizane bende katılmak istedim.Evet özür bir edemliktir fakat anlamını yitirmedikçe. selam ve dua ile

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm.özür dilemek gerçekten bir erdem .ama asıl erdem özür diliycek duruma düşmeme gayretidir sanırım.yoksa nasılsa özür dilerim diyerek özrün arkasına sığınarak yapılan hatalara özür nekadar tesir eder acaba.onun için kişi özür dileyecek yeri bildiği gibi ,özür dileyecek duruma düşmemeyede gayret göstermelidir.allah razı olsun .emeğinize sağlık

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Tugbis yazdı:
:) Cok GÜZEL anlattiniz B) Allah razi olsun. Insallah ablacim insallahhh ... ;)

Dualarda bulusmak üzere.. hayirli aksamlar.
Rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim,SELAM VE DUA İLE

ararat

Kayıtlı Kullanıcı

SLM .ALYK .RAVZA NUR KARDEŞİM GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL BİR KONU.HAYATIN UCUNDAN DEĞİLDE BOGAZINDAN TIUTUYORSUNUZ ..SİZLERLE BİR RAADA OLDUĞUM İÇİN RABBİME ŞÜKÜRLER OLSUN SAYENİZDE ÇOK FAZLA ŞEY ÖĞRENİYORUM HEPİNİZİ ALLAH İÇİN ÇOK SEVİYORUM ..ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN ..HAKKINIZ HELAL EDİN ..ALLAHA EMANET OLUN....:)B)B)B)B)B)B)B)

zeliha66_1

Kayıtlı Kullanıcı

konuyu çok güzel anlatmışım aynı düşünceleri paylaşıyorum selam ve duaile..allaha emanet olB)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

zeliha66_1 yazdı:
konuyu çok güzel anlatmışım aynı düşünceleri paylaşıyorum selam ve duaile..allaha emanet olB)
Tşk ediyorum kardeşim sizde Allaha emanet olun dua ile

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Özür dilemek cesaret ve güven getirir ilişkilere. Paylaşımınız için sağolun. Selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt