Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Öyle Bir Rabb'in var ki... (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Öyle Bir Rabb'in var ki...
Sana şah damarından yakın! Seni senden daha iyi bilen Rabb'in var!

O'nun ki merhameti, gazabını geçmiştir. Her yeri kuşatmıştır rahmeti... O ki insanı ''Eşref-i Mahluk'' sıfatında yarattı.

Aşk ile yoruldu insan... İnsana sonsuz sevme kabiliyeti verildi... Aşk verildi... Bir gönül verildi insana...

Mevlana Hazretleri:''Odun yanınca kül olur, insan yanınca kul olur'' demiş. Ne güzel bir tabir!

İnsan da o yaratılış gayesindeki aşkla, gönlünde zuhur eden aşkla kullukla yol alır, yandıkça yanar...

Rabbi'ne yol alır... Hep özler O'nu... O'nsuz yapamaz... Sürekli zikirdedir...

O Rabb ki,

Şu kainata bir bak kardeşim! Herşey sevgiyle yaratılmış...Her yerde O'ndan bir iz... İşte öyle bir Rabb'in var ki kelimeler kiyafetsiz.

Sen ne kadar hata yaparsan yap, tövbe kapısını sana hep açık tutmuş... Üstüne bir de Kur'an-ı Kerimde:

''Allah tövbe edenleri sever'' buyrulmuş... Hatta tövben ''Nasuh Tövbesi'' olursa bir de sevaba dönüştürülüyor...

İşte böyle bir Rabb'in var. Ne duruyorsun koş secdeye! Koş Rabb'ine! Allahım huzuruna binbir günahla geliyorum, yüzüm yok ama affına sığındım de!

Seni çok seviyorum Rabb'im diye haykır! Öyle bir haykır ki o gönlüne zuhur eden aşkla bir kere daha yan... bir kere daha... bir kere daha...

Düşünsene Kardeşim! Böyle bir Rabb'in var işte! Herkes gitse O kalır... Bırak beşerleri... Sonsuz sevme kabiliyetinle Rabb'ini sev doyasıya...

Çünkü O çok şefkatli ve merhametli...Ve en çok önemliside, O (C.c) Seni çok seviyor...

HAYDİ KULLUKTA YOL ALMA ZAMANI...
HAYDİ KAİNATI SECCADENLE AYDINLATMA ZAMANI !

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt