Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Oruç bozma ile ilgili sorum var çabuk cevaplarsanız sevinirim (1 Kullanıcı)

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm. Ben sahurda su içmeyi unuttum ve ezan okununca aklıma geldi ama hemen niyetlendim bir şeyler yiyip içmedim . Şimdi ise çok susuzluk çekiyorum , içim yanıyor boğazım yanıyor . Orucumu bozarsam keyfi mi olmuş olur kefaret gerektirir mi ::(

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bir de sahurda çok tuzlu şeyler yedik sonra suyumu içerim dedim unuttum VALLAHİ ::) Aslında hoş bir soru olmayabilir kusura bakmayın ALLAH razı olsun şimdiden ..

çelebiler

Yasaklı Kullanıcı
Başlanan ibadet "susuz kaldım" gibi bir sebeple bozulamaz.

Ancak ezan okunduktan sonrada bir süre yiyip içebilirsiniz.Orucun vakti ezanla başlamıyor.Çünkü ezanlar orucun vakti kaçırılmasın diye orucun gerçek başlama vaktinden evvel okunuyor.

Sabrederseniz boğazınızın ve içinizin yanması bir süre sonra geçecektir.Hastalık gibi bir sebep olmadıkça orucun bozulmaması gerekir.Orucu bozmak haramdır.

“Her kim Ramazandan bir günün orucunu özürsüz ve hastalıksız olduğu hâlde bozarsa, ömür boyu tutacağı oruç o bozduğu orucun yerine geçmez.” (Buhari, Savm, 29)

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Çok zorlandım bugün sabah namazından sonra bile uyuyamadım bir sağa bir sola dönüp durdum zamanın durduğu saatler sanki çok kötü oldum ::) Birde Adana sıcağı nemi var . Bu mesajı yazıdığım saatlerde sabır çeke çeke saate bakıyordum VALLAHİ. Zaman geçmiyor hiç de geçmicek gibi geldi bana şimdi biraz daha iyiyim ama :)

botanik_3727

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sites.google.com
56 derece görülen biryerde seni anlıyorum dersem yalan olur çünkü ben serindeyim, sahurumuda iyi kötü hallettim yani ne desem boş Allah yardımcın olsun kardeşim ama sen adanalısın Allah'ın adamısın yaw o kadar acı yiyonuz bunu mu başaramican peh :) ölmezsen başarırsın :p

Karîn'den Korun

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam,

Eğer niyet ettiysen ki bunu belirtmişsin, bozmaman gerekir eğer hastalık veya zaruri bir durum yok ise,

Sabret kardeşim elbet bunların mükafatlarını Yüce Allah'u Teala (c.c) sana vericektir.

Selamun Aleykum

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam Hemşerim:)

Öncelikle ALLAH sabır ve dayanma gücü versin.Ne kadar çok saate bakarsan zaman o kadar çok durur.Susuzluğunu niyetli olduğun için giderecek bir şey maalesef yok.Çok çok sıkıntıya giriyorsan arada bir elini yüzünü yıkamalısın.Sağlığını tehdit etmeye başladığını hissettiğin vakit orucunu bozabilirsin.
Onun dışında bozman kefaret gerektirir.
Dua oku biraz uyumaya çalış olmadı internete takıl gezin susuzluğunu unutmaya çalış.Elden başka ne gelir.Vesselam...

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Amann haaa Sakın !! :D
Çok kötü olmuş ya üzüldüm şimdi
Ama sen bilinç altında su içemedim bugün nasıl geçer diye tekrarlarsan daha çok takarsın
Bu da benim için bir imtihan diye düşün nefisimi adam ediyorum diye düşün
Bir gün oruçluyken cafede çalışmıştım
Millete tost yaparken çay demlerken onlar karşımda soğuk soğuk sularını içerken zor sabrettim ama bozmadım orucumu :)
Çünkü nefsimi terbiye ediyodum sende böyle düşün kardeşim
Allah kolaylık versin İnşAllah :)

mzumrutcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün nefsime yenik düşüyordum ALLAH affetsin .. Tuttum ama zorda olsa tuttum .. Çok halsiz düştüm halada etkisi devam ediyor ama mutluyum hemde çok ::) Ama iftardan sonra düşündüm Sahabelerimizi o kadar zorluklara rağmen nasıl sadık kalmışlar ne kadar büyük insanlarmış ya RABBİ .. Şimdi utanıyorum ama VALLAHİ ya :a03:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt