Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Örtünmeme bahanelerine cevaplaR !!!! (2 Kullanıcı)

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
Örtünmek isterim, ama ikna olmam lazım
"KURANDA KESİN HÜKÜM VAR YETMEZMİ İKNA OLMANA"

Örtünmem gerekiyor, ama geleceğimi düşünmek zorundayım
"GELECEK ÖLÜM ONU DÜŞÜNDÜNMÜ"

Allah(c.c.) beni başı açık olarak da sever
"AMA GÜNAHKAR KULUM DER"

Kapalıyım, ama ailem okul için başımı açmamı istiyor
"AİLEN SENİ CEHEMMEN ATEŞİNDEN KURTARMAYACAK"

Fazla açık olmadığım için, günah olduğunu zannetmiyorum
"GÖRÜNEN HER TEL ZİNA AZMI GÜNAH ACABA"

Genç yaşta da kapanmak olmaz ki, yaşlanınca inşa Allah(c.c.)
"YAŞLANACAĞIN GARANTİ Mİ YA YARIN ÖLÜRSEN"

Tekrar açılırım düşüncesiyle, kapanmıyorum
"HELE Bİ KAPAN ONU SONRA DÜŞÜN"

Bazı özgürlüklerimin kısıtlanacağı düşüncesiyle kapanmak istemiyorum
"AllahIN KARŞISINDADA ÖZGÜR OLABİLECEKMİSİN"

Kapanmak önemli değil, önemli olan kalbinin temizliği
"KALBİN TEMİZLİĞİ GÜNAHA ENGEL DEĞİL"

Evlenince kapanırım, ;kızım evlenince kapanr;
"EVLENECEĞİN GARANTİMİ"

Güzelliğimi sergilemek istediğimden dolayı kapanmamıştım
"GÜZELLİĞİNİ SADECE EŞİNE SERGİLESEN NE GÜZEL OLUR"

Kapanırsam, diğer dini vecibelerimi de yerine getirmem gerekecek
"EE Bİ YERDEN BAŞLAMAK LAZIM"

Dinden çıkmadığıma göre başımı açmamda problem yok
"DİNDEN ÇIKMADIN AMA GÜNAHKARSIN"

Başörtü için kendimi henüz hazır hissetmiyorum
"ÖLÜNCEMİ HAZIR OLACAKSIN"

Bu zamanda da başörtü olmaz ki! Hangi çağdayız?
" GÜNAHIN BU ZAMANI O ZAMANI YOK KURAN HER ÇAĞ İÇİN İNDİ"

Kısmet, bir bakarsın kapanırız inşa Allah(c.c.)
"İNŞAllah AMA ACELE ET YAŞLANDIKTAN SONRA OLECEĞİNE DAİR SENEDİN VARMI?

Önemli olan, saç dışındaki vücudun teşhir edilmemesi
"YANİ GÜNAH SADECE VUCUDAMI VAR"

Denedim, ama boğulacak gibi oldum
"AMA İTİKAT GEREKİYOR"

Evlenememe korkusu
"SAÇIN AÇIK DİYE SENİNLE EVLENEN ERKEKTEN NE BEKLERSİNKİ"

Lise ve üniversitedeki başı açık öğrencilere dinimi anlatacağım için başımı açacağım, yani hizmet için
"KENDİNE HİZMET EDEMEYECEKSİN"

Kapanmak içimden gelmiyor
"NEDEN GÜNAH İŞLEMEK HOŞUNAMI GİDİYOR"

Başörtülülerin yeterince örnek olamamaları
"SEN ÖRTÜN VE ÖRNEK OL ONLARA

Nefsime yenik düştüğümden, kapanamıyorum....
"NEFİS ŞEYTANDIR SEN ŞEYTANA YENİKSİN GELECEĞİNİ DÜŞÜN YENİLME"

ReisulKurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun AleykumA
allah Razı olsun Çok güzel anlatılmış

Selametle.

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
bencede çok Güzel Cevaplar...

Rabbim Razi Olsun Kardeşim..

Rabbime Emanet Olun Dua Ile.

G

gülderen özdemir

canım hayırlı akşamlar önceden bende açıktım ama çok şükür şimdi doğru yolu gördüm ve artık tövbe ettim bende kapandım inşşaallah benim gibi daha nice din kardeşlerimizde doğru yolu görür ve tövbe eder çok güzel bir şekilde anlatmışsın allah razı olsun a.e.o selam ve dua ile

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
yuce RABBIM hepinizden razi ve memnun olsun insaallah.

yuce yaradana yakisir bir kul olmayi nasip etsin bizleri insaallah..

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
bir farzı yapmamak bütün ibadetleri sıfıra düşürecektir.

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
[QUOTE=نعىمة;550662]bir farzı yapmamak bütün ibadetleri sıfıra düşürecektir.[/QUOTE]

güzel kardeşim bunu nerden çıkardıgnı sorsam böyle din hakkında hüküm verebilme hakkına nasıl sahip oluyosun..bu yaptıgna bid'at denir...
kesinlikle yanlış bi yaklaşım..
şimdi bu yazıyı okuyan başı açık kardeşlerim namaz kılmasınlar, ibadet etmesinler ozaman, nasılsa sıfıra düşüyo diye olurmu allah aşkına ????????
neolur yazılarımıza biraz daha dikkat edlim

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim ellerinize yüreğinize saglık rabbim razı olsun
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun Ebruli kardeşim. Paylaşımınızdan bir kaç gün önce kardeşimden bir mesaj aldım. "ABİ müjde! Kapanmaya karar verdim." diiye yazıyordu....Çok mutlu oldum...ALLAHıma şükrettim...selametle kalın inşaallah...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
[QUOTE=نعىمة;550662]bir farzı yapmamak bütün ibadetleri sıfıra düşürecektir.

güzel kardeşim bunu nerden çıkardıgnı sorsam böyle din hakkında hüküm verebilme hakkına nasıl sahip oluyosun..bu yaptıgna bid'at denir...
kesinlikle yanlış bi yaklaşım..
şimdi bu yazıyı okuyan başı açık kardeşlerim namaz kılmasınlar, ibadet etmesinler ozaman, nasılsa sıfıra düşüyo diye olurmu allah aşkına ????????
neolur yazılarımıza biraz daha dikkat edlim
[/QUOTE]

aha ...
ama değil! sevab bakımından söyledim, yoksa sen bilmiyormusun Dinde ÖNCE FARZ SONRA SÜNNET SONRA MÜSTEHAB SONRA MÜBAH SONRA MEKRUH SONRA HARAM?!
fıkhı biliyor musun? bidatmış! nerden çıkarıyormuşum! hükmü de ben yapıyormuşum! hayır ! ben asla kendim hüküm çıkarmam! ama bazıları aynı akıl ile başörtüsünü ''teferruat'' görmüş!Ama Allah katında bu farzdır! bir farzı yapmamak ,yerine getirmeme günahı diğer ibadetler nisbetinde daha ağırdır Allah katında.
Bu esastır, onu bile bilmeyenin hali vahimdir.

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
Bir kadının örtünmesi farzdır ve bu husus Kuranı Kerim ve hadislerde ifade edilmiştir.

Dinen Hacca gitmeye imkanı olan kişinin gitmesi farzdır. Gitmediği takdirde farzı terketmiş olur. Kadının başı açık olması onun Hacca gitmesine engel olmadığı gibi Hac dönüşünde başı açık olması da Hacc ibadetini iptal etmez. Kadın başı açık diye Hacca gitmemesi doğru değildir.

Bu açıdan hacca gitmenin sevabı ayrıdır, başı açmanın günahı ayrıdr. Hac sevabını almakla beraber başını açmanın da günahı vardır. Her ibadetin sevabı ve her haramın günahı ayrı ayrı değelendirlmelidir. Bir günah işliyor diye yaptığı ibadetleri geçersiz saymak asla doğru değidlir.
Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet Editör

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
ama bazıları aynı akıl ile başörtüsünü ''teferruat'' görmüş

bunu asla kabul etmem çünkü ben baş örtüsü yasagı yüzünden okuyamamış bir insanım hatta açık ögretim istedim imtihanlarında baş açıldıgnı duydum ondanda vaz geçtim ....
lütfen konuyu saptırma yazılarında daha dikkatli ol diye uyardım yanlışını kabul etmek erdemdir allah a emanet ol kardeş

TAYBE

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Bende Kapaliyim Allah'ima çok şükür...bende Ilkin Açilirim Diye Kapanmak Istemiyordum Evdeki Büyüklerden Birinin Söylemesini Bekledim...sonra Babam Söyleyince Bende Seve Seve 6.sinifta Olmasi Gerekiyor, Kapandim...çok şükür...bence çok Güzel Bir Duygu Değilse Bile Olmasi Gerekiyor Yani Benim Için çok Güzel Bir Duygu...rabbim Bize Islamyolunda Yaşayip Islam Yolunda ölmeye Nasip Etsin Inşaallah

TAYBE

Kayıtlı Kullanıcı

bunu asla kabul etmem çünkü ben baş örtüsü yasagı yüzünden okuyamamış bir insanım hatta açık ögretim istedim imtihanlarında baş açıldıgnı duydum ondanda vaz geçtim ....
lütfen konuyu saptırma yazılarında daha dikkatli ol diye uyardım yanlışını kabul etmek erdemdir allah a emanet ol kardeş

SELAMÜN ALEYKÜM BEN BİRŞEY SÖYLEMEK İSTEDİM BENİM ABLAM AÇIKÖĞRETİMDE OKUYOR AMA SINAVLARA GİDERKEN AÇILMIYOR...HATTA OKULDA ÇARŞAFLI BİLE GÖRMÜŞ...YANİ BU DUYDUĞUNUZUN YANLIŞ OLDUĞUNU İFADE ETMEK İSTEDİM ALLAH'A EMANET OLUN...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Bir kadının örtünmesi farzdır ve bu husus Kuranı Kerim ve hadislerde ifade edilmiştir.

Dinen Hacca gitmeye imkanı olan kişinin gitmesi farzdır. Gitmediği takdirde farzı terketmiş olur. Kadının başı açık olması onun Hacca gitmesine engel olmadığı gibi Hac dönüşünde başı açık olması da Hacc ibadetini iptal etmez. Kadın başı açık diye Hacca gitmemesi doğru değildir.

Bu açıdan hacca gitmenin sevabı ayrıdır, başı açmanın günahı ayrıdr. Hac sevabını almakla beraber başını açmanın da günahı vardır. Her ibadetin sevabı ve her haramın günahı ayrı ayrı değelendirlmelidir. Bir günah işliyor diye yaptığı ibadetleri geçersiz saymak asla doğru değidlir.
Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet Editör

sen konuyu başka tarafa çekmeye çalışıyorsun ama
bana '' hüküm verdin'',''bidat uydurdun'' gibi suçlamalrda bulundun
halbuki ben bir şey uydurmadım! ve uydurmam da buna çok dikkat ediyorum!
bu sözlerin sahibi ben değilim! ibadeti ''iptal'' eder nerden çıkardın . ''Bir ibadeti yapmıyorsun diye öbürlerini terk et'' de diyen olmadı! zaten hiç ibadet yapmayan Kıyamette imanını nasıl ispatlayacak?
bir kul farzı yerine getirmiyorsa (yani Allahın farz diye ne olursa olsun yapılması gereken ibadeti) terk ediyorsa büyük günah işlemiş oluyor (bunu bilerek yapıyorsa 7 defa daha ağır ceza çekecek tövbe etmezse ''cahil 1,ailm ise 7 ceza çeker'' hadisi, şayet farzı yalanlıyorsa küfretmiş oluyor.
sana hadisler de bulurum, başka kaynaklar da o zaman o suçlaman ne olacak ?
suçlamadan önce düşünmek lazımdır

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı

bazıları derken kimi kastettiğimi biliyor musun?
ama şu doğrudur, ki insan her ibadet için ayrı ayrı hesab verecektir.her farz için ayrı ayrı hesab verecektir.
yalnız başı açık gezmek çok büyük günah oluyor, hem başıaçık günaha giriyor hem de günaha vesile oluyor. hele bunu bilinçli olarak yapıyorsa 7 kat fazla, farzlar esas olandır,sırasıyla sünnetler..
yanlış anlaşılma olmuştur. galiba ben eksik yazmışım bundan dolayı de özür dilerim.ben sözlerimin böyle anlaşılabileceğini bilmiyordum.

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Es-Selamün Aleyküm.Başı açık olan arkadaşlarım var onlara ALLAH rızası için kapanın bakın ALLAH bizden bunu istiyor diyorum anlamıyorlar.Bana başörtüsü yakışmıyor felan diyorlar ne kadar zekaları geri bunların anlayamıyorum...

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a ellerine sağlık.senden bir ricam var tabi gönül rızan olursa.DUHA SURESİ diye bir konu açtım,orayı okuyup yardım edermisin.ALLAH RAZI OLSUN.

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
bende evlenince başımı kapattım
ama şimdi ne kadar önemli oldugunu düşünüyorum kızlıkta açdıgım günlerime şimdi aglıyıp tövbe ediyorum ALLAH herkese kapanmak kısmet etsin kapanmak için benim gibi geç kalmayın ALLAHA EMANET OLUN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt