Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

örtülü değilim fakat ''kalbim temiz'' (1 Kullanıcı)

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı

Altmışına merdiven dayamıştı.Sırtında bulicin saçları boyalı ve yapılı, tırnakları ojeliydi Kendisi sevdiğim bir hanımdı Ama örtünenlere sinirleniyordu Oturup ne zaman sohbet etsek konuyu hemen örtüye getiriyordu Ruhunun derinliklerinde örtünememenin gizli bir sıkıntısını duyuyor olmalı ki, başörtülülerle fazla uğraşıyordu
Geçenlerde yine karşılaştık hemen dedi ki: “Ya sizin başörtülüler bu sefer de işi ta AİHM’e kadar götürmüşlerŞunu anlatamadımBaş örtmek önemli değil Benim de başım örtülü değil ama kalbim çok temiz Hiçbir insan hakkında kötü düşünmem Bütün fakirlere acırım Mevlit okuturum Sadaka veririmÖyle çarşaflı kadınlar var ki, çok fenalar Bu işler öyle namaz kılıp, oruç tutup, çarşaf giymekle olmaz Kalbin temiz olacak”
Sadece bu dostum değil bu sözleri söyleyen İslamın hiçbir emrini yerine getirmeyen nice insanlar, aynı şeyi söylüyor Özellikle son yıllarda bu kelime ağızlarda sakız, dillerde tekerleme oldu
Peki bu nasıl bir Müslümanlıktır ki, Müslümanın yapması gereken hiçbir şeyi yapmayıp sonra da “kalbim temiz” deyip işin içinden çıkmak?
Bu okula gitmeyip , derslerine çalışmayan öğrencinin “benim kalbim temiz okula, derse ve hocalara karşı hiç kötülük düşünmüyorum beni sınıf geçirsinler” demesine benziyor
Ayrıca ‘ben namaz kılmayıp oruç tutmayıp örtünmüyorum ama kalbim temiz Nice bu işleri yapanlar var ki ne kötülük yapıyorlar’ demek nasıl bir kalp temizliği oluyor ki, nice Müslümanları zan altında bırakıyor? Onlara, şöyle şöyle yapıyorlar diyerek iftira atıyor? Bir başkasına iftira atmak kalp temizliğiyle bağdaşıyor mu? Gıybet olmuyor mu? Kalp temizliğinin göstergesi böyle mi oluyor?
Hem sonra İslamın şartı beş değil mi? Müslümanım diyen insanların bu farzları yerine getirmesi gerekmez mi? Bunları yapmadan sadece kalp temizliğinden bahsetmek olur mu?
Zaten müslümanın kalbinin temiz olması gerekirÇünkü peygamberimiz : “Ben güzel ahlakı tamamlamak için geldim” diyor
Ayet-i kerimede “Eğer Allah’a muhabbetiniz varsa Habibullah’a ittiba edilcek İttiba edilmezse netice veriyor ki, Allah’a muhabbetiniz yoktur Muhabbetullah varsa, netice verir ki; Habibullah’ın sünnet-i seniyyesine ittibaı intac eder” Al-i İmrana 31)
Madem ki, kişi Allah’ı seviyor öyleyse O’nun istediği gibi olmalı ve Allah “benden nasıl razı olur? Ben Allah’ı nasıl razı edebilirim? Allah benden ne istiyor?”diye sormalıdır
Ayette Allah’ı seviyorsanız Allah’ın sevdiği zata benzemelisiniz deniliyor Allah’ın sevdiği zat mademki Resulullah’tır Öyleyse o zat’a benzememiz gerekiyor
Peki o Habibullah ne yapmış? Namaz kılmış, oruç tutmuş, güzel ahlaklı olmuş , hanımlarını ve kızlarını tesettüre girdirmiştir
Hatta Hz Aişe validemizle birlikte otururken yanlarına gelen ama birisinin yanında bile Aişe validemizin örtünmesini istemiştir

Gülay atasoy

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum eline sağlık mervenur kardeşim,

Hayatlarında bir kere Yüce Kur-an ı açıp okuduklarını,bir kez olsun bir fıkıh kitabından islamın nasıl yaşanması gerektiğini yada anne ve babalarından bir şey sorup öğrendiklerini sanmıyorum bu insanların,şeytanın en güzel yaptığı iş kandırmaktır,Allah da ona bu yeteneği vermiş ,ancak ne varki bu lanetli kul giderde kendine kanmak isteyen kişileri bulur,niye çünkü Allah'ı duyupta inanmak istememiştirler,peygamberi bilipte takip etmememiştirler,sor Kur-an dan yada Efendimizin hayatından bir şey cevap veremezler,ancak dizi lerden filimlerden sor sana özetini çıkarsınlar,peki ama nasıl oldular bunlar böyle neden böyle bir hayat sürüyorlar,sebebi çok açık çünkü yaşken eğilmediler şimdi bir şekil aldılar artık onları eğmek çok zor peki eğilenlerde var ara sırada olsa bazıları hatalarını anlıyorlar onlara ne demeli,işde burada aslında Hakk Tealanın anne babamızdan daha fazla olan bizleri düşünmesi ve merhameti giriyor,Mevla bazen bu kullarına öyle sebebpler yaratırki gör işde bak sadece ben varım kır şu inadını bırak şu şeytanı gel bana der,bu bazen bir kaza,bazen birinin nasıhatı,bazen de değerli kullarını vesile eder,kul hatasını anlarsa ne âla ya anlamak istemezse!o zaman hali harap,ancak yukarıdaki yazıda da yazarın değindiği gibi kendi etrafımızda da bu tür insanlar var,kalbinin temiz olduğunu aslında namaz kılmak istediğini ama bir türlü işden güçten fırsat bulamadığını,daha genç olduğunu yaşlanınca yapacağını,yaşlıncada gençken yapmadık ama Allah'ın Rahmeti çoktur kalbimizi bilir ne diye yaksın ki beni,der kendi kendine,ancak Mevlada Şeytan sizi Allah'ın Rahmeti çoktur diye kandırmasın sakın ,der.
Bizlere varlığını öğreten ve ona ibadet etme şerefi ile şereflendirip,bizleri habibine ümmet eden Allahımıza Hamd eder,yakınen tanıdığımız o kişiler içinde islam aleyhine çalışmamışsalar kısa zamanda dua ile hidayet dilerim,Rabbim cümlemizin hatalarını aff eylesin.AMİN

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. kalpler ancak Allahı anmakla temizlenir. acaba o kalbim temiz diyenler Allahı ne kadar anıyorlar.e anmıyorlarsa nasıl temiz olduğuna kanaat getiriyorlar.aaaa yoksa çamaşır suyu ile mi yıkıyorlar çok merak ediyorum.Sadece temiz demekle temiz olmuyor kardeşim.çamura bulanmış bir giysiye ne kadar temiz desekte temiz olmuyorsa Allahı anmayan O'nun emrettiklerini yerine getirmeyenin kalbide okadar temiz olur. selam ve dua ile.....

vefalı13

Kayıtlı Kullanıcı

Hayatlarında bir kere Yüce Kur-an ı açıp okuduklarını,bir kez olsun bir fıkıh kitabından islamın nasıl yaşanması gerektiğini yada anne ve babalarından bir şey sorup öğrendiklerini sanmıyorum bu insanların,şeytanın en güzel yaptığı iş kandırmaktır,Allah da ona bu yeteneği vermiş ,ancak ne varki bu lanetli kul giderde kendine kanmak isteyen kişileri bulur,niye çünkü Allah'ı duyupta inanmak istememiştirler,peygamberi bilipte takip etmememiştirler,sor Kur-an dan yada Efendimizin hayatından bir şey cevap veremezler,ancak dizi lerden filimlerden sor sana özetini çıkarsınlar,peki ama nasıl oldular bunlar böyle neden böyle bir hayat sürüyorlar,sebebi çok açık çünkü yaşken eğilmediler şimdi bir şekil aldılar artık onları eğmek çok zor peki eğilenlerde var ara sırada olsa bazıları hatalarını anlıyorlar onlara ne demeli,işde burada aslında Hakk Tealanın anne babamızdan daha fazla olan bizleri düşünmesi ve merhameti giriyor,Mevla bazen bu kullarına öyle sebebpler yaratırki gör işde bak sadece ben varım kır şu inadını bırak şu şeytanı gel bana der,bu bazen bir kaza,bazen birinin nasıhatı,bazen de değerli kullarını vesile eder,kul hatasını anlarsa ne âla ya anlamak istemezse!o zaman hali harap,ancak yukarıdaki yazıda da yazarın değindiği gibi kendi etrafımızda da bu tür insanlar var,kalbinin temiz olduğunu aslında namaz kılmak istediğini ama bir türlü işden güçten fırsat bulamadığını,daha genç olduğunu yaşlanınca yapacağını,yaşlıncada gençken yapmadık ama Allah'ın Rahmeti çoktur kalbimizi bilir ne diye yaksın ki beni,der kendi kendine,ancak Mevlada Şeytan sizi Allah'ın Rahmeti çoktur diye kandırmasın sakın ,der.
Bizlere varlığını öğreten ve ona ibadet etme şerefi ile şereflendirip,bizleri habibine ümmet eden Allahımıza Hamd eder,yakınen tanıdığımız o kişiler içinde islam aleyhine çalışmamışsalar kısa zamanda dua ile hidayet dilerim,Rabbim cümlemizin hatalarını aff eylesin.AMİN
Amin kardeşim.
Evet gençken aman daha genciz vakit var diyorlar ne biliyosun yarın yaşayacağını ALLAH HİDAYETE ERDİRSİN NE DİYİM...​

vefalı13

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. kalpler ancak Allahı anmakla temizlenir. acaba o kalbim temiz diyenler Allahı ne kadar anıyorlar.e anmıyorlarsa nasıl temiz olduğuna kanaat getiriyorlar.aaaa yoksa çamaşır suyu ile mi yıkıyorlar çok merak ediyorum.Sadece temiz demekle temiz olmuyor kardeşim.çamura bulanmış bir giysiye ne kadar temiz desekte temiz olmuyorsa Allahı anmayan O'nun emrettiklerini yerine getirmeyenin kalbide okadar temiz olur. selam ve dua ile.....

Evet kardeşim kalbim temiz diyorlar ama elde var sıfır.Akılları idrak etmiyor işte ya da işlerine gelmiyor.Biz onlara da dua edelim.:a35:​

vefalı13

Kayıtlı Kullanıcı
Bu arada ben de yorum yazayım Canım ablam onları ALLAH hidayete erdirsin diyorum ALLAH yolundakilerde şeytana kanıp sapmasınlar inşa-ALLAH

aişetün.asel

Kayıtlı Kullanıcı
ah mervecim maşallah emeğine sağlık...
bu bayan gibileri ile az uğraşmadım ben. ne iftiralar atıyorlar kapalılara bir bilseniz. Allah sabır versin bizlere inşallah. zor geliyor nefislerine islamı yaşamak. bahane arıyorlar, kime saldıracağını bilmeyen serseri kurşun misali...
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.
RABBİM SEN İSLAMA ZAFER VER.amin

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı
ah mervecim maşallah emeğine sağlık...
bu bayan gibileri ile az uğraşmadım ben. ne iftiralar atıyorlar kapalılara bir bilseniz. Allah sabır versin bizlere inşallah. zor geliyor nefislerine islamı yaşamak. bahane arıyorlar, kime saldıracağını bilmeyen serseri kurşun misali...
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.
RABBİM SEN İSLAMA ZAFER VER.amin

Amin kardeşim.ALLAH yardımcımız olsun.En güzele emanetsin...:a35:

mervenur16

Kayıtlı Kullanıcı

Amin kardeşim.Evet bu gibi insanlar daha zaman var kılarım oruç tutarım diyerek kendilerini kandırıyorlar.Kalbi temizmiş halla halla bak sen şu işe biz Rabbime ibadet edelim diye yaratılmadık mı?Boş yaşıyolar işte.ALLAH hidayet versin ne diyim..

ebrar_reyyan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun
evet böyle düşünüp düşüncelerini haklı cıkarmaya calısanlar cok Allah affetsin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt