Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Örtülü Değilim Ama (1 Kullanıcı)

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Altmışına merdiven dayamıştı. Sırtında bulicin, saçları boyalı ve yapılı, tırnakları ojeli idi. Kendisi sevdiğim bir hanımdı. Ama örtünenlere sinirleniyordu. Oturup ne zaman sohbet etsek konuyu hemen örtüye getiriyordu. Ruhunun derinliklerinde örtünmemenin gizli bir sıkıntısını yaşıyor olmalıki, başörtüsü ile fazla uğraşıyordu. Geçenlerde yine karşılaştık hemen dediki:
Ya sizin başörtülüler bu sefer işi ta AİHM kadar götürmüşler. Şunu anlatamadım. Baş örtmek önemli değil, benimde başım örtülü değil; ama kalbim çok temiz. Hiç bir insan hakkında kötü düşünmem, bütün fakirlere acırım. Mevlit okuturum, sadaka veririm. Öyle çarşaflı kadınlar varki; çok fenalar. Bu işler öyle, namaz kılıp. oruç tutup, çarşaf giymekle olmaz. Kalbin temiz olacak.
Sadece bu dostum değil bu sözleri söyleyen. İslamın hiç bir şartını yerine getirmeyen insalar, aynı şeyleri söylüyor. Özellikle bu sözler son yıllarda ağızlarda sakız, dillerde tekerleme oldu.
Peki, bu nasıl MÜSLÜMAN'lıktırki MÜSLÜMAN'lığın hiç bir gereğini yerine getirmeyip, sonrada "kalbim temiz" deyip, işin içinden sıyrılmak. Bu okula gitmeyip, derslerine çalışmayan öğrencinin, " benim kalbim temiz, okula, derse, hocalara karşı hiç bir kötülük düşünmüyorum. Beni sınıf geçirsinler yeter." demek gibi bir şey.
Ayrıca "ben namaz kılıp, oruç tutup, örtünmüyorum ama kalbim temiz: Nice bu işleri yapanlar varki; ne kötülük yapıyorlar" demek nasıl bir kalp temizliği oluyorki, nice müslümanları zan altında bırakıyor? Bir başkasına iftira atmak kalp temizliğiyle bağdaşıyormu? Gıybet olmuyormu? Kalp temizliğinin göstegesi böylemi oluyor?
Hem sonra islamın şartı beş değilmi? Müslümanım diyen insanların bu farzları yerine getirmesi gerekmezmi? Bunları yapmadan kalp temizliğinden bahsetmek olurmu?
Zaten müslümanın kalbinin temiz olması gerekir. Çünkü Peygamberimiz Aleyhisselatü Vesselam:
Ben güzel ahlakı tamamlamak için geldim. Buyuruyor.
Ayet-i Kerime'de: "Eğer Allah'a muhabbetiniz varsa, Habibullah'a ittiba edilecek. Eğer ittba edilmiyorsa netice veriyorki Allah'a muhabbetiniz yoktur. Muhabbatullah varsa, netice verirki; Habibullah'ın sünneti seniyesine ittiba intac eder." (Al-i İmran_31)
Mademik kişi Allah'ı seviyor; Öyleyse O'nun istediği gibi olmalı ve (Allah benden nasıl razı olur. Ben Allah'ı nasıl razı edebilirim. Allah benden ne istiyor.) diye sormalı kendine.
Ayette Allah'ı seviyorsanız Allah'ın sevdiği zaata benzemelisiniz deniliyor. Allah'ın sevdiği zaat mademki Rasululah'tır, o halde O'na benzemeliyiz.
Peki O Habibullah ne yapmş. Namaz kılmış, oruç tutmuş, güzel ahlaklı olmuş, kızlarını ve hanılarını tesettüre girdirmiş.

ALINTIDIR.

~Leyfunnur~

Kayıtlı Kullanıcı
"Ayette Allah'ı seviyorsanız Allah'ın sevdiği zaata benzemelisiniz deniliyor. Allah'ın sevdiği zaat mademki Rasululah'tır, o halde O'na benzemeliyiz."

Rabbim Peygamberimiz Aleyhisselatü Vesselam'in guzel ahlakindan ôrnek almamizi nasip etsin. Amin
Allah c.c razi olsun...

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Amin kardeşim inşAllah. Rabb'im Teala sizdende razı olsun selametle

ÖMEREFE

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim güzel bir paylasım olmus kalbim temiz cümlesini gerçekten çok fazla duymaya başladık belki zaman zaman bizler bile söylüyoruz sadece kalp temizliğiyle kalmıyo be güzel kardeşim birşeyler eksik kalmıyomu hemde birçok seyler

fatmayten

Kayıtlı Kullanıcı
sağol kardeşim teşekkür ederim. a.o. selametle...

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğinize saglık kardesım cok guzeldı.Allah A EMANET OLUN.

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim güzel bir paylasım olmus kalbim temiz cümlesini gerçekten çok fazla duymaya başladık belki zaman zaman bizler bile söylüyoruz sadece kalp temizliğiyle kalmıyo be güzel kardeşim birşeyler eksik kalmıyomu hemde birçok seyler

Allah sizdende razı olsun kardeşim haklısınız şimdi herkesin kalbi çok temiz ah bide imanımız temiz olsa selametle kardeşim Rab'ime emanet olun

nurışığı

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt