Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

örtülü çıplaklık (1 Kullanıcı)

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
“Ümmetimden henüz görmediğim, cehennemlik olan iki sınıf vardır.
Bunlardan bir sınıfı kadınlardır ki
giyinik oldukları halde
elbiseleri,
örtülmesi gereken yerlerini örtecek derecede
kalın, sık ve geniş olmadığı için
onlar çıplak gibidir.
Bunlar hem kendileri baştan çıkmışdır, hem de başkalarını baştan çıkarırlar.
Başları da deve hörgücü gibidir.
Bu gibi kadınlar,
Cennete girmek şöyle dursun, onun kokusunu bile alamazlar.
Halbuki Cennetin kokusu çok uzak mesafeden bile hissedilir.”
.
Sahih Hadis-i Şerif – Müslim

Allah razı olsun.
kıymetli kardeşim.
Allaha emanet olun.
selametle kalın.

salavatqetir

Kayıtlı Kullanıcı
H/ÂLÂ?
Şimdilerde, cinsel obje kimliğine koşulsuz razı olup vitrin olmaya hak kazanmış başörtülü biri “bugün ne giysem?” isimli yarışmada finale kalıyor ve kardeşim programı modaya olan sonsuz “itaat”iyle izliyor. TV’nin düğmesine sertçe dokunurken, usulca sesleniyorum: “Kardeşceğizim, hadi üşenme de azıcık düşün! Giydiğini sandığın şey, soyunduğun dinine mâl olmasın!”

Hey sen var ya sen, mükemmelsin, neden gizleniyorsun? Müslüman mısın? Canım ne olacak biz de Müslüman’ız, pek/âlâ hem örtülü hem modern olabilirsin. İçindeki cevheri uyandırmaya ne dersin?

“İçinizdeki öküze oha deyin” kitabının adını ödünç alıp, İslami modacılara tokat niyetine çarpmak istiyorum! “Giyin süslen, tak takıştır, bir de üstüne peçeteni (affedersiniz örtünü) yapıştır” usulüne son vermenin tam zamanı derken, bir grup genç güya DERT’lenmişler, kitlelere seslenmeye niyet etmişler, ah hiç de iyi etmemişler.

-Ayşe giyiyor, çarşaflı annesi bir şey demiyor, Fatma’nın babası da aç başını kamuda çalış diye ısrar ediyor. Hem Hatice böyle giyindi diye seçkin odacılar tarafından “işte benim tesettür anlayışım bu” sözleri ile alkışlandı, benim de onlar gibi “örnek” olmam lazım, değil mi ama?

Sevgili bacılar, bu yazıyı bir erkek kaleme alsa, “aman sen de adam, ne anlarsın kadın psikolojisinden!” deyip kolayca sıyrılırdım işin içinden. Ama bu yazıyı bir erkek değil hem-cinsiniz kaleme alıyor, hem de sizi onaylamıyor!

Çar-çaput curcunası neden ülkemize geldi? “Moda ve Zihniyet”te, Fatma Barbarosoğlu’nun sözüne kulak kabartırsak, değerlerimizi linç edip, bizi sağlam kılan dinimizi, moda diye yutturulan materyalist inanca kurban verdiğimizi üzülerek duyumsuyoruz. Bu da yeni bir konu değil, lakin yeni olan: Artık tesettürlü moda dergileri, raflarda, çıplak kadın kapaklı dergilerin arasında boy gösteriyor! Sizce de tuhaf değil mi yaşananlar, artık örtümüzü başımızdan “Müslüman’ım” diyenler çekiyor, biz de memnuniyetle soyunuyoruz tesettür giysimizi.

Abesle iştigalsin nefsim, bu ne örtü bu ne tesettür turşusu vb atasözlerini yıllar sonra çocuklarımız dillerine dolarsa hiç şaşırmayalım, olur mu derken; hemcinsimiz olmayan onlarcasının, bizim soyup soğana bile çeviremediğimiz, soyarken cücüğe indirdiğimiz örtümüzle dalga geçtiği aklıma geldi. Şimdi cücükleri sokaktakilerin başlarından çeksem şizofren teşhisi ile hapis cezasından kurtulur muyum diye düşünüyorum. Sonra zihnimdeki hayal balonunu kardeşimin kitapları arasında tevafuken bulup çuvaldız niyetine katladığım Âlâ ile patlatıyor ve sadece buğz ediyorum.

Efendimiz “Cennet annelerin ayakları altındadır” derken, acaba bizi de kastediyor mu diye düşünürken ben şimdilerde, cinsel obje kimliğine koşulsuz razı olup vitrin olmaya hak kazanmış başörtülü biri “bugün ne giysem?” isimli yarışmada finale kalıyor ve kardeşim programı modaya olan sonsuz “itaat”iyle izliyor. TV’nin düğmesine sertçe dokunurken, usulca sesleniyorum: “Kardeşceğizim, hadi üşenme de azıcık düşün! Giydiğini sandığın şey, soyunduğun dinine mâl olmasın!”

Büşra Nur Karaarslan - Genç Dergi

ebrar0

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleykum. Bu olanlarin sebeplerinden biri biz muslumanlarin imani calisma yapmamamz ve ya az yapmamiz.O insanlara kizmak degil,merhamet etmek lazim. Cunku onlar cahiller.Her yerde dunyanin reklami, sokakda yuruyorsun arabalar,vitrinlerdeki elbiseler,televizyonda filmler,her sey dunyayi reklam ediyor. Tabii ki, insanlarda gorduklerine kapilioyor,kaniyorlar. Bizlerin cok imani calisma yapmamiz gerek. Ahireti reklam etmemiz gerek.

GüL_ne_OLuR

Kayıtlı Kullanıcı
BEn de çok saçma buluyorum yanlış tesettüre girmeyi.............

Başı örtük , altında dapdar pantolon giymenin ne anlamı var........

Efendimizin laneti olduğunu bilmiyorlar mı , pantolon giyen kadınlara..........

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Ben yeni tesettür e giren bir bayan olarak ve sizlerin de dediği gibi örtülü çıplak olup arkamdan gelenlerin yanlış örnek almaması için elimden geldiğince ve imkanlar doğrultusunda doğru örtünmeye çaLışıyorum ama ...........birşey sormak istiyorum lütfen cahilliğimi hoş görün.....etrafımdaki insanlarada sorabilirim ama onlar eşarbı güzel osun diye saçlarına bezler falan doLayan insanlardan ...doLayısıyla onlara sormak hatta eşarbım hakkında onlardan yorum almak bile istemiyorum.o yüzden sizLere soruyorum.eşarbın altına saçlarınızı nasıl bağlıyorsunuz ?benim saçlarım uzun nasıL bağlarsaM bağLıyım eşarbın altından belli.ki eşarbı göğsümden omuzlarımdan aşağı salıyorum....birde bone takmak hakkındaki görüşlerinizi aLmak istiyorum......konuyu yanlış yerde dile getirdiysem kusura bakmayın....

GüL_ne_OLuR

Kayıtlı Kullanıcı
Ben yeni tesettür e giren bir bayan olarak ve sizlerin de dediği gibi örtülü çıplak olup arkamdan gelenlerin yanlış örnek almaması için elimden geldiğince ve imkanlar doğrultusunda doğru örtünmeye çaLışıyorum ama ...........birşey sormak istiyorum lütfen cahilliğimi hoş görün.....etrafımdaki insanlarada sorabilirim ama onlar eşarbı güzel osun diye saçlarına bezler falan doLayan insanlardan ...doLayısıyla onlara sormak hatta eşarbım hakkında onlardan yorum almak bile istemiyorum.o yüzden sizLere soruyorum.eşarbın altına saçlarınızı nasıl bağlıyorsunuz ?benim saçlarım uzun nasıL bağlarsaM bağLıyım eşarbın altından belli.ki eşarbı göğsümden omuzlarımdan aşağı salıyorum....birde bone takmak hakkındaki görüşlerinizi aLmak istiyorum......konuyu yanlış yerde dile getirdiysem kusura bakmayın....

AllaHım daim ve güzel eylesin kapalılığınızı inşllh...........
Ne güzel yeni kapanan biri olarak çok şeyin bilincindesiniz...........
Ben 17 yaşımdan beri kapalıyım , ilk tesettüre girdiğim yılardan beri eşarbımın altına bone takıyorum.......
.Takmayınca saçlarım görünüyor çünkü........Ama boneyi göstermek iyi değilmiş diye biliyorum.........Benim bonem de az da olsa görünüyor maalesef............

Bir de saçlarım da senin dediğin gibi uzun ve eşarbımı bağlamadan önce saçlarımı sıkıca topluyorum ve hafif topuz görüntüsüne giriyor............Yani benim baş örtüş şeklim bu........

Sana yardımcı olmaya çalıştım ama yeterli bilgi verebildim mi bilmiyorum.........SAçlarını topladığında çok yukardan olmamasına dikkat et...........
bENce en önemlisi bu..............Peygamber efendimiz saç toplayış şeklimizi , deve hörgücüne benzetmeyin diye uyarmış bu konuda bayanları.......

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı

CANIM ben bone takıyorum eğer takmazsam saçım gözüküyo ve eşarbım kayıyor... topuz konusunda saçımı altta toplayamıyorum çünkü çok uzun kocaman bi topuz ylapmıyorum... şal yapıyorum ben geniş hemde pardesümün üstüne ama yınlışlarım var eminim daha iyi olmak umuduyla hergün daha çok okuyor daha çok anlıyorm

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt