Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ÖNEMLİ BİR TEST DAHA YAPMAK İSTERMİSİNİZ? (2 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşler, bugün sizlerle bir test daha yapmak istiyorum, ama bu dün yaptığımız teste nazaran biraz farklı, yorumlarınızı bekliyor ve katkılarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.Rabbim razı olsun.Sevabınızı yazsın inş Selam Ve Dua ile
1)ALLAH cc günde kaç defa hatırlıyoruz,yada şöyle diyelim.Günde kaç defa zikir yapıyoruz?yapabiliyormusunuz?
2)Namazlarını vaktinde kılıyormusunuz?
3)Bir gün içinde kaç tane sünnet işliyorsunuz?
4)Kuran okumasını biliyormusunuz?vakit ayırıp hergün düzenli kuran okurmusunuz?
5)Kaza namazınız varmı?varsa kılıyormusunuz?
6)Hiç tefekkür edermisiniz?kainatta neleri düşünmek sizi rahatlatır?
7)Yakınlarınızdan biri olmadığı halde mezarlığı ziyaret edermisiniz?
8)Hiç gün bitiminde kendinize şu soruyu sorduğunuz oldumu bugün Allah için ne yaptım?
9)Gün içinde bir insana yardımınız dokundumu?
10)Dünya hayatında sizin için en önemli şey nedir?
sorularımız bu kadar cevablarınızı merak ediyorum.Eğer evet diyorsanız 1 hayır diyorsanız 2 bazen diyorsanız 3 yazarak bu testi değerlendirebilirsiniz.Bu testin sonunda eksiklerimizi bulmak için paylaşırsanız daha iyi olacaktır.Bu birbirimizi en iyi ve en güzele yönlendirmek adına faydalı olacaktır diye düşünüyorum.HADİ BAKALIM SİZİ SİZİNLE BIRAKMA VAKTİDİR

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÖNEMLİ BİR TEST DAHA YAPMAK İSTERMİSİNİZ?

Abla dünkü testten 0 aldım bundada eksilere düşecem. Ben bugün bu sorulardan bazılarını yapayım bari yarına 1,2 puan alırız belki :)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşin ben hissediyorumki sen bu testi geçeceksin benim kardeşlerim bu testte kalmaz inş

britney

Kayıtlı Kullanıcı

ben doğrusu ibadet yapmıyom çünkü hayatım okulda geciyo evdede yapmıyom bana yardımcı olursanız sevinirim yalnız buraya yazarsanız hemen cvp yazamam okulda oluyom hep

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

değerli kardeşim angi konuda yardıma ihtiyacın olduğunu söylersen kardeşlerimle birlikte elimizden geleni yaparız rabbim yardımcın olsun dua ile

medina

Kayıtlı Kullanıcı

Zerda ablacım dünkü testtense bu gün daha iyim sanki :):) yapmadığım şeylere gelince mezar ziyareti,ama uyumadan önce bütün ölmüşlerimiz için mutlaka 3 ihlas ve fatiha okurum çünkü etme bulma dünyası bu gün onlara yarın bize,birde kaza namazlarım var önceki yıllardan kalma :( Allah razı olsun bu önemli konuları bize düşündürdüğün için B)B)B)

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ABLA BU TEST DÜNKÜNDEN DAHA GÜZEL.İŞLERİMİ BİTİREYİM BENDE KATILICAM İNŞ.EMEGİNE SAGLIK ABLAM..

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

medina yazdı:
Zerda ablacım dünkü testtense bu gün daha iyim sanki :):) yapmadığım şeylere gelince mezar ziyareti,ama uyumadan önce bütün ölmüşlerimiz için mutlaka 3 ihlas ve fatiha okurum çünkü etme bulma dünyası bu gün onlara yarın bize,birde kaza namazlarım var önceki yıllardan kalma :( Allah razı olsun bu önemli konuları bize düşündürdüğün için B)B)B)
canım kardeşim bu günlerde biraz test tyapalım diyorum daha faydalı olacağı kanaatindeyim ölmüşlerimizi hatırlayp okuman güzel bir adet rabbim razı olsun sevabını yazsın inş kaza namazlarına gelincede onları ihmal etme güzel kardeşim isterssen beraber bir hesablama yaparız başlarsın kılmaya tamammı allaha emanet ol rabbim mükafatını arttırsın inş

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

Bu teste başarı oldum ablacım allaha şükür hepsini yapabiliyorum mutlu oldum :)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ne güzel kardeşim benim çok sevindim rabbim razı olsun mükafatını versin inş rabbim amellerini kat kat arttırsın selam ve dua ile

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Allahın izniyle vede keremiyle inşallah 1' ÇIKTI color]

serkan25

Kayıtlı Kullanıcı

zerda ablacım güzel 1 test hazırlamışsın.ALLAH razı olsun kimi sorular günlük yapmamız gereken ibadetler diye nitelendiriyorum.benim kaza namazım çok dün gece uyuyamadım birazda rahatsızdım bütün eklem yerlerim agırıyordu ama öyle bir güç geldiki kalktım kaza namazlarımdan kıldım.ve okadar mutlu oldumki anlatılamaz yaşanması lazım çok güzel bir duygu ama kuran okumasını bilmiyorum onuda ögrenmeye çalışıyorum.kainatta dogaya baktıgımda YÜCE ALLAHın kelamlarını isimlerini ve kainatın başı boş olmadıgını her zaman tasdik ediyorum.mezarlıkları ziyaret etmiyorum ama her geçtigimde okurum.ablacım sizden istagim şu acizane kula dua ederseniz sevinirim.cenab-ı ALLAH yar ve yardımcınız olsun.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

muhammed kutsal yazdı:
ne güzel kardeşim rabbim daim etsin inş doğru ve nurlu yolundan ayırmasın selam ve dua ile

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
muhammed kutsal yazdı:
ne güzel kardeşim rabbim daim etsin inş doğru ve nurlu yolundan ayırmasın selam ve dua ile

Allah razı olsun rabbim cümlemizi ayırmasın yolundan inşallah

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

serkan25 yazdı:
zerda ablacım güzel 1 test hazırlamışsın.ALLAH razı olsun kimi sorular günlük yapmamız gereken ibadetler diye nitelendiriyorum.benim kaza namazım çok dün gece uyuyamadım birazda rahatsızdım bütün eklem yerlerim agırıyordu ama öyle bir güç geldiki kalktım kaza namazlarımdan kıldım.ve okadar mutlu oldumki anlatılamaz yaşanması lazım çok güzel bir duygu ama kuran okumasını bilmiyorum onuda ögrenmeye çalışıyorum.kainatta dogaya baktıgımda YÜCE ALLAHın kelamlarını isimlerini ve kainatın başı boş olmadıgını her zaman tasdik ediyorum.mezarlıkları ziyaret etmiyorum ama her geçtigimde okurum.ablacım sizden istagim şu acizane kula dua ederseniz sevinirim.cenab-ı ALLAH yar ve yardımcınız olsun.
rabbim razı olsun kardeşim kaza namazlarını kılmaya devam etmelisin rabbim yardım edecektir kuran öğrenme gayretinde takidire şayan rabbim sevabını yazsın inş rabbim dinimizi hakkıyla yaşamayı nasip eylesin selam ve dua ile

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

SelamünAleyküm
Çoğunda 1 çıktı İNŞAALLAH böyle devam ederim...
İNŞAALLAH dualarınızda eksin etmeyin bizide...

ALLAH RAZI OLSUN Zerda Abla ALLAH sevabını yazsın İNŞAALLAH...Selametle...B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ferit yazdı:
SelamünAleyküm
Çoğunda 1 çıktı İNŞAALLAH böyle devam ederim...
İNŞAALLAH dualarınızda eksin etmeyin bizide...

ALLAH RAZI OLSUN Zerda Abla ALLAH sevabını yazsın İNŞAALLAH...Selametle...B)
aleyküm selam ne güzel rabbim daim etsin kardeşim benim kardeşlerime bakın yaa sonuçlar güzel gidiyor ne mutlu böyle olmasına çok sevindim selam ve dua ile

atabey76

Kayıtlı Kullanıcı

ne mutlu banaki ben bunlara sahibim ALLAH aklımdan çıkarmaz inşallah nefsimden sana sığınırım allahım

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

atabey76 yazdı:
ne mutlu banaki ben bunlara sahibim ALLAH aklımdan çıkarmaz inşallah nefsimden sana sığınırım allahım
ne mutlu kardeşim rabbim nefsimizin ve şeytanın şerrinden muhafaza buyursun ayrıca gururdanda muhafaza etsin inş selam ve dua ile

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı

medina yazdı:

kardeşim sadece ölmüşlerine okuma tüm ihtiyacları olanlara hediyet et okudugun ihlas ve fatfayı böyle yapman kazancagın sevaptan hic bir şey eksiltmez hemde hesap günü ruha fatiha ettigin tanıdıgın tamıdagın kişilerin sana o günde bir faydası dokunur selam ve dua ile...
birde şu soru sanırım hic bir zaman cvplayamıycagım bir soru:
Bugün Allah için ne yaptın?
sanırım ne yapsak herşey kendi iyiliğimiz için oluyorÇünkü Allah hiç bir şeye muhtac değil...
Rabbim günahlarımızın coklugunu rahmetine sebeb kıl(AMİN)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt