Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

önemli Bir Hadis (mutlaka Okuyun) (1 Kullanıcı)

canfer

Kayıtlı Kullanıcı
Birgün Rasulullah efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem ); Hz. Aişe annemize şöyle buyurdu:

"Ey Aişe! geceleri şu 4 şeyi yapmadan uyuma:

1)Kuran'ı hatim etmeden.

2)Benim ve diğer peygamberlerin şefatlerine kavuşmadan.

3)Müminleri kendinden hoşnut etmeden.

4)Hac etmeden.

Aişe (ra) "anam babam sana feda olsun, ben bunları bu kısa müddet içinde nasıl yapabilirim?
deyince Rasulullah tebessüm etti ve:

"Ya Aişe ondan kolay ne var?

1)3 İhlas 1 Fatiha okursan Kuran'ı hatmetmiş olursun.

2)Bana ve diğer peygamberlere salavat getirirsen şefaatime kavuşursun.

3)Müminlerin affını dilersen onları hoşnut edersin.

4){Sübhanallahi velhamdülillahi vela ilahe illallahi vahdehü la şerike lek. lehül mülkü velehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir} tesbihini okursan hac sevabı gibi sevap alırsın."

dualarınızı unutmayın hayırlı günler

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun.Ne kadar güzel bir paylaşım.Emeğine sağlık.Rabbim cuma gününün yüzü suyu hürmetine senden razı olsun, günahlarını affeylesin.

Dinimiz ne kadar güzel Ya Rabbim.Sana hamdolsun senin huzurumda şu aciz kullarına gösterdiğin kolaylıklar için.Sana şükürler olsun Allah'ım.:A

Selamve dua ile.

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim emeğine sağlık güzel olmuş, Rabbin bizler için o kadar kolaylıklar tanımış ki bizler kıymetini bilememişiz, bu tür paylışımlarla unuttuklarımızı hatırlar ve ona göre amel ederiz inşaallah, Hayırlı geceler Selam ve Dua ile.

__rumeysa__

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim çok güzel bir paylaşım olmuş .

hüsna.86

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ne güzel bilgiler verdin..allah hepimize uygulamayı nasip etsin inşallah....

Allah yar ve yardımcımız olsun....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt