Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ömer Görmüyorsa Allah Görüyor Ya! (1 Kullanıcı)

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
HZ.Ömer (r.a),halife iken bir gece Medine'yi teftise cikmisti.Yaninda Eslem de(r.a) vardi.Biraz yorulunca bir evin duvarina yaslanip dinlenmeye basladi.Bu sirada evin icinden bir kadinla kizinin su konusmasina isittiler.Kadin kizina "kizim kalk su süte biraz su kat"diye seslendi.Kizi,Anne HZ.Ömer'in süte su katmayi yasakladigini bilmiyormusun"? dedi.Annesi,"kizim sen kalk ,su süte biraz su kat da cogalsin.Hem bu saatte ömer bizi nereden görecek ve ne bilecek?"dedi.

Kiz "Anne!Ben halkin icinde "Ömer'e (r.a.)itaat edecegimi söyleyip kendi basima kalinca ona isyan edemem.Hem yaptigimi Ömer görmüyorsa Allah görüyor ya!" dedi.HZ.Ömer (r.a) bütün konusulanlari dinliyordu.Yyanindaki Esleme,"Su eve bir isaret koy,gündüz gelip bir arastir bakalim,bu kadinla kizi kimdir;kocalari varmidir?"dedi.Eslem ertesi gün arastirinca kizin bekar oldugunu ögrendi.HZ.Ömer (r.a)kadinin evine gidip kizini oglu Asima istedi.Kadin ve kzi razi oldu.Evlendiler.Bu kizdan bir kiz cocugu oldu.Ondan da besinci Rasid Halife ömer b.Abdülaziz(rah) dogdu.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm.. Daha öncede okumuştum...Şimdide okudum insan hep okuyunca zevk alıyor...Allah(c.c) razı olsun paylaşımınızdan dolayı...

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm.. Daha öncede okumuştum...Şimdide okudum insan hep okuyunca zevk alıyor...Allah(c.c) razı olsun paylaşımınızdan dolayı...

selamun aleyküm ,

sivetok arkadaşım tekrar hatırlattığın için teşekkürler ...
allaha emanet ol ...

hülya-

Kayıtlı Kullanıcı
hiçbir zaman yanlız değiliz.allahım bizleri görüyor ve işitiyor.

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm tekrar okumamız için vesile olduğunuzdan dolayı RABBİM razı olsun selam ve duan ile kalınız..selametle...

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun Kardeşim...

çok Güzel Anlamli Bir Paylaşim...

A.e.olun Dua Ile...

alfonso_54

Kayıtlı Kullanıcı
Allah görüyor

Allah görüyor

Hz. Ömer (r.a) halifeliği döneminde gece sokaklarda dolaşır, halkın emniyet ve huzurunu kontrol ederdi. Bir hastanın feryadını duysa durup ilgilenir, derdine çare olmaya çalışırdı. Bir çocuğun ağladığını işitse, sebebini sorar ve yardımına koşardı.

Bu maksatla dolaşırken bir gece yarısı evin birinden bir ses duyar. Ana ile kız arasında geçen bir münakaşaya şâhit olur. Kızın anasına karşı dürüst ve tatlı sözlü hareketi Hz. Ömer (r.a)’ın gönlünü fetheder. Kız:

“- Anneceğim! Halife’nin süte su katmama emrini duymadın mı? Nasıl hile yapabiliriz? Kötü bir iş bu.” diye konuşur. Annesi fikrinde ısrar eder ve:

“- Kızım! Bizim burada süte su koyduğumuzu halife nereden görecek, nereden bilecek ve nasıl işitecek?” der. Kendince kızını ikna etmeye çalışır. Fakat imanı bütün kızcağız bu cevaptan hoşnut olmaz. Süte su katma işini asla doğru bulmaz.

“- Anneciğim! Bu yapılanı bu saatte halife Ömer görmüyorsa da Allah Teâlâ görüyor.” diye cevap verir.

Hz. Ömer (r.a) imanı bütün bu kızcağızın cevabından pek hoşnut olur. Dürüstlüğüne hayran kalır. Ruhunda taşıdığı bu imanın bir mükâfatı olarak onu oğlu Âsım’a nikahlar.

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim ellerine yüreğine saglık güzel bir kıssaydı rabbim razı olsun paylaşımın için teşekkür ederim bunu önceden okmuştum ama yeniden hatırlattıgın için sagol kardeşim
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm kardeşim...Emeğinize sağlık olsun inşallah..Paylaşımınız çok güzeldi..Kul göremese de, her zaman görenin bir Allah c.c olduğunu unutmayanlardan olmamız duasıyla..Allah c.c razı olsun..Hayırlı cumalar inşallah.Selam ve dua ile.

alfonso_54

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim ellerine yüreğine saglık güzel bir kıssaydı rabbim razı olsun paylaşımın için teşekkür ederim bunu önceden okmuştum ama yeniden hatırlattıgın için sagol kardeşim
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

Allah razı olsun hepinizden..ekledigim kıssalar burada mevcut ise..kusuruma bakmayın..ben bakıyorum olmayanları eklemeye gayereti içerisindeyim..ama olanda varsa dedigin gibi bir hatırlatma olur:)..Selamun Aleykum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt