Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ÖLÜMÜ HATIRLATAN HİKAYE (1 Kullanıcı)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com
Bir adam kulübesinde oturuyordu. Kulübesi eski olduğu için, kulübenin duvarlarından sık, sık parçalar dökülüyordu. Adam kulübeyi tamir edeceği yerde, her düşen parçanın yerine bir avuç çamur alıp, hemen oraya yapıştırıyordu. Sonuçta ev çamur yığını haline geldi ve çöktü.Adam:
-Ne vefasız evmiş, yıllardır içinde oturdum da haber bile vermedi diye söylendi.
Bunun üzerine ev dile gelerek şöyle dedi:
-Ahmak, ne zaman çökeceğimi haber vermek için ağzımı açtımsa, ağzımı bir avuç çamurla tıkadın. Konuşmama izin vermedin.

Evet, her geçen gün, ömür binamızdan düşen bir tuğladır. Her geçen gün, kabre doğru atılmış dev bir adımdır. Ezan sesleri, ölümü ihtar etmektedir. Selâ sesleri, ölümü ihtar etmektedir. Yıldız kayar gibi, her gün çevremizden yüzlerce binlerce insan, asıl gezegenden gelen davet üzerine çekip gitmektedir. Bütün bunlara rağmen, hala nasıl olurda erteleyebiliriz.Bugünün sorumluluklarını, yarını mechullere gönderebiliriz.Bu nefsi emmarenin hilesinden başka bir şey değildir."Evet, güneşe gözünü kapayan, gündüzü kendisine gece yapar." Kainatta en büyük hakikat, ölümdür. Şimşek gürültüsü gibi bir seda varken, sinek vizıltılarına kulak veren divanedir.Güneş gibi bir hakikat varken, mum ışıklarına müteveccih olan divanedir.Ölümü yok sayarak, yada görmezden gelerek yaşamaya çalışmak, mümkün değildir.Evet, biz hayatı ve sorumluluklarımız ertelesek bile ölüm bizi ertelemez.Kendisini sürekli ertelediğimiz ölüm ,kendisini sürekli erteleyen bizleri asla ertelemez.

rakabe_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÖLÜMÜ HATIRLATAN HİKAYE

ALLAH razı olsun kardeşim...
herzaman soyledigimiz gibi ALLAH ölümü anan ve ona göre hazırlık yapan salih kullarından eylesin inşallah...B)

sevval

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÖLÜMÜ HATIRLATAN HİKAYE

BENDE SİZE BİR HİKAYE ANLATAYAYIM BİRAZ BENZİYOR SİZİNKİNE ....BABADAN KALAN 2 KATLI TAHTALI BİNADA OTURAN ADAM HER SABAH İŞE GİDERKEN EVİNE DÖNÜP BAK SEN BANA BABADAN YARDİGARSIN BENDEN HABERSİZ SAKIN OLAKİ YIKILMA DER İŞE GİDER.İKİNCİ GÜN OLUR YİNE İŞE GİDERKEN KENDİEN SAHİP ÇIK DER İÇİNDE EŞİM AİLEM OTURUR DER KENDİNE GÖZ KULAK OL DER...BÖYLE GEÇEN ZAMAN VER BİR GÜN İŞ ÇIKIŞI EVİNE DÖNEN ADAM BİR BAKAR Kİ EV YIKILMIŞ HARABE OLMUŞ. BU SEFER ADAM EVİNE KIZAR BEN SANA DEMEDİM Kİ KENDİNE SAHİP ÇIK DİYE.EV DE SAHİBİNE SEN DER ÇATIM ESKİDİ ÖYLECE KAPATMAYA ÇALIŞTIN ONRAMADIN BOYAM ESKİDİ EVİ BOYAMADIN ÇATIMI TABANLARIMI ONARMADIN DER SEN BANA HESAP SORARKEN SEN NERDE İDİN EVİM YIKILDIĞINDA......

AYNEN BÖYLE KIYAMET GÜNÜNE YAKLAŞIYORUZ ALLAH BİZE GİZLİ DE OLSA HERŞEYİ BELİRTİYOR AMA BİZ YA GEÇ YADA BAŞIMIZA GELDİĞİNDE ANLAMIŞ OLURUZ YANİ GEÇ KALMIŞ OLUYORUZ İBADETLERİMİZDE YERİNE DÜZGÜNCE GETİREMİYORUZ ALLAH GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN BİZİ BİZDEN DAHA İYİ TANIYAN ALLAHIM BU SESELRİMİZİ DUY DUALARIMIZI KABUL EYLE .HATALARIMIZ BAĞIŞLA.SELAMETLE KALIN.....DUALARINIZDA BENİDE UNUTMATIN................

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt