Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ölüm Geliyorum Der!!! (2 Kullanıcı)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
Ölüm geliyorum der
Ve bir gün ölüm gelip dikiliverir karşımıza. Şaşırır ve endişeyle sorarız: Neden haber vermedin ki!
Sadi, Gülistan ında anlatır. Bir adam yıkılan evinin karşısına geçmiş bir yandan ağlıyor, diğer yandan da, Ah evim! Çökmeden evvel bana haber verseydin de ben de bir tedbir alsaydım. diye dövünüyormuş.

Birden o harabeden bir ses yükselmiş: Be adam!.. Ben yıllardır sana, çatlayan duvarlarım ve dökülen sıvalarımla çöküşümü haber veriyordum. Fakat sen her seferinde elinde bir avuç çamurla geliyor ve o çatlakları örterek verdiğim haberi adeta ağzıma tıkıyordun.

Bizim hayat apartmanımız da süratle tahrip olmakta ve binamızdan her gecen gün bir taş daha düşmektedir.

Ve çok insaflıdır ölüm… Gelmeden önce nice elçiler gönderir de, biz bir türlü dönüp bakmayız o elçilerin bembeyaz ikazlarına.

Kaç keşif kolu yollamaktadır ölüm hayat topraklarımıza; lakin biz Hastalıktır, geçer diyerek ehemmiyet vermeyiz. Gün be gün tükenip gittiğimizi görmeyiz. Ömür, bitmeyecek bir hazine gibi görünür gözümüze; her şeyin bir sona mahkum olduğuna inanmak istemeyiz. Zannederiz ki ancak böyle mutlu olunabilir ve saadet denilen Anka kuşu böyle bir vehmin semasında kanat çırpabilir.

Aldanırız; ama kabul edemeyiz bunu bir türlü...

Ve bir gün ölüm gelip dikiliverir karşımıza.

Şaşırır ve endişeyle sorarız: “Neden haber vermedin ki!”

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Ölüm Geliyorum Der!!!

s.a
allah razı olsun çok güzel bir yazı eline emeğine sağlık.aeo;)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

S.A
ALLAH RAZI OLSUN.EVET BİZLER ÇATLAKLARI BİR AVUÇ ÇAMUR İLE SIVAMAKLA BİNAYI AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ.BİRGÜN ÜZERİMİZE ÇÖKECEĞİNİ BİLE BİLE

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN.ÇOK GÜZEL BİR YAZI..B).

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

tsunami yazdı:
s.a
allah razı olsun çok güzel bir yazı eline emeğine sağlık.aeo;)

A.S. CÜMLEMİZDEN...SAĞOLASINIZ..SELAMETLE...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
S.A
ALLAH RAZI OLSUN.EVET BİZLER ÇATLAKLARI BİR AVUÇ ÇAMUR İLE SIVAMAKLA BİNAYI AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ.BİRGÜN ÜZERİMİZE ÇÖKECEĞİNİ BİLE BİLE

CÜMLEMİZDEN KARDEŞİM....EVET HAKLISINIZ...SELAMETLE...

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

Allah (c.c.) razı olsun abim..

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

KESİNLİKLE ÇOK GÜZEL

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ.B)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM ÇOK ANLAMLIYDI.VE ÖLÜM GELDİĞİ VAKİT KULLANACAĞIMIZ BİR KELİME DAHA "KEŞKEEE"

sevval

Kayıtlı Kullanıcı

EVET HEP BU DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ KAZANIYORUZ YER VE İÇİYORUZ .....AHİRETİMİZE NE KADAR BOHCA HAZIRLADIK TARTAMAYIZ.SAYI İLE SAYSAK KAC NAFİR KAZA NAMAZI KILMIS OLURUZ.YA DA KAC TRİLYON SALAVAT GETİRİYORUZ.......SAYSAK MİKTARİ BİZİ GÜLDÜRÜR....YAŞIMIZCA İBADETLERİMİZ AYNI MI??????????? HAYIR MAALESEF ALLAH BİZİ NEFSİMİZE DÜŞÜRMESİN...GÖZÜMÜZ KÖR ETMESİN.SEYTANA UYDURMASIN....GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN BİZİ DE GÜL CEMALİNİ GÖRENLERDEN EYLESİN.........ALLAH DUALARIMIZI KABIL ETSİN......:(

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
KESİNLİKLE ÇOK GÜZEL

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ.B)

SAĞOLASINIZ KARDEŞİM...CÜMLEMİZDEN RABBİM RAZI OLSUN...SELAMETLE...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM ÇOK ANLAMLIYDI.VE ÖLÜM GELDİĞİ VAKİT KULLANACAĞIMIZ BİR KELİME DAHA "KEŞKEEE"

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM....SAĞOLASINIZ...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH c.c. RAZI OLSUN....ÇOK ANLAMLI ...DERS ALANLARDAN OLABİLELİM İNŞALLAH.......

A L L A H I M....!

KURANI BİZİM İÇİN DÜNYADA YOLDAŞ,KABİRDE CANDAŞ,KIYAMETTE ŞEFAATCI,SIRAT KÖBRÜSÜNDE NUR,CEHENNEM ATEŞİNE KARŞI ÖRTÜ VE ENGEL,CENNETTE ARKADAŞ VE BÜTÜN HAYIRLI İŞLERDE REHBER EYLE.(Rısaley-i nur)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

sevval yazdı:
EVET HEP BU DÜNYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ KAZANIYORUZ YER VE İÇİYORUZ .....AHİRETİMİZE NE KADAR BOHCA HAZIRLADIK TARTAMAYIZ.SAYI İLE SAYSAK KAC NAFİR KAZA NAMAZI KILMIS OLURUZ.YA DA KAC TRİLYON SALAVAT GETİRİYORUZ.......SAYSAK MİKTARİ BİZİ GÜLDÜRÜR....YAŞIMIZCA İBADETLERİMİZ AYNI MI??????????? HAYIR MAALESEF ALLAH BİZİ NEFSİMİZE DÜŞÜRMESİN...GÖZÜMÜZ KÖR ETMESİN.SEYTANA UYDURMASIN....GÜNAHLARIMIZI AFFETSİN BİZİ DE GÜL CEMALİNİ GÖRENLERDEN EYLESİN.........ALLAH DUALARIMIZI KABIL ETSİN......:(

ALLAH RAZI OLSUN ..GÜZEL YORUMLARINIZDAN DOLAYI KARDEŞİM...SELAMETLE..

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

erdal yazdı:
ALLAH c.c. RAZI OLSUN....ÇOK ANLAMLI ...DERS ALANLARDAN OLABİLELİM İNŞALLAH.......

A L L A H I M....!

KURANI BİZİM İÇİN DÜNYADA YOLDAŞ,KABİRDE CANDAŞ,KIYAMETTE ŞEFAATCI,SIRAT KÖBRÜSÜNDE NUR,CEHENNEM ATEŞİNE KARŞI ÖRTÜ VE ENGEL,CENNETTE ARKADAŞ VE BÜTÜN HAYIRLI İŞLERDE REHBER EYLE.(Rısaley-i nur)

CÜMLEMİZDEN ABİCİM...SAĞOLASINIZ...SELAMETLE...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

B)

hazan_gulu

Kayıtlı Kullanıcı

S.A
ALLAH RAZI OLSUN.EVET BİZLER ÇATLAKLARI BİR AVUÇ ÇAMUR İLE SIVAMAKLA BİNAYI AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ.BİRGÜN ÜZERİMİZE ÇÖKECEĞİNİ BİLE BİLE.
SELAM...VE...DUA..İLE..

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

hazan_gulu yazdı:
S.A
ALLAH RAZI OLSUN.EVET BİZLER ÇATLAKLARI BİR AVUÇ ÇAMUR İLE SIVAMAKLA BİNAYI AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ.BİRGÜN ÜZERİMİZE ÇÖKECEĞİNİ BİLE BİLE.
SELAM...VE...DUA..İLE..

cümlemizden allah razı olsun....sağolsun..selametle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt